chodzi mi o ten temat co irek50 opracowywał
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=4494
a myślałem, że o mojej fotce piszesz![]()
Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.
Używacie masek? Jak się spisują? Bo ja testowałem na Takumarze, ale miałem wrażenie, że fotki robią się wtedy takie jakbym przymknął o działkę przesłonę. Może źle zrobiłem maskę i była za blisko tylnego szkła obiektywu?
Vivitar 90mm na f2.8 też daje poświatę jak Takumar na f1.4-f2, zastanawiam się czy maska by pomogła...? (Na szczęście jako szkło do makro rzadko pracuje na takim f.)
A Vivitara 90mm f2.8 z 1:1 polecam bardzo, piekielnie ostry, ale to chyba normalne dla szkła makro. Nawet na f22 daje jeszcze znośny obraz.![]()
Moja gra Aether Collector niedługo wychodzi na Steam - http://magory.net/aether
nie zapomniałem zacytować to wcześniejsze bez tej maski wychodzi w porządku jak jest troszkę ciemniej
Może wątek stary, i na początku wątku była o tym mowa, ale czy ma ktoś jakikolwiek kontakt do tego gostka z Lublina od przejściówek z blokadą bolca, a może ktoś jeszcze je produkuje? Na jakimś z forów (możliwe że nawet na tym) ktoś mówił że jego nick na allegro to "ciecio7", prawda? I jeszcze jedno, czym się różni przejściówka do E-1 E-330 E-500 od jakiejś innej (chodzi mi o strone http://www.foto-akcesoria.com.pl/ind...i=produkt&nr=1 gdzie napisane jest:
Olympus 4/3 (E1 E330 E500) / M42
Olympus 4/3 /M42 bez blokady)
Z góry dzięki za odpowiedzi
To jest chyba sklep tego goscia http://www.foto-akcesoria.com.pl/ind...i=produkt&nr=1 w każdym razie ja mam z tego sklepu i jest bardzo dobrej jakości, mam też inną i już jest mniej dokładnie wykonana (luzy).
Ta pierwsze jest z blokadą a druga bez.
Ostatnio edytowane przez magnum ; 27.08.09 o 22:34
dobra a jak mam e400 to ta przejsciowka (tak jak tam jest napisane) e1 e330 e500 to tez bedzie pasowac? I mam rozumiec ze jest z blokada, aha i jak np. moj pentacon 200mm nie ma bolca to tez bede mogl go podczepiac pod te sama przejsciowke?
www.tekkenolandia.pl
E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8
Helios ma bolec ale na pentaconie (200/4) nie ma ani bolca ani przelacznika, bedzie wchodzil?