Strona 86 z 97 PierwszyPierwszy ... 3676848586878896 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #851

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ale teraz producenci mają trudniej ze względu na możliwość szybkiej weryfikacji jakości ich produktu.

    Cóż Ci da czytanie instrukcji? Wypożycz aparat na dwa wolne dni, i będziesz miał odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cie pytania.
    Nie ma chyba obecnie lepszej oferty od Nikona Z5..
    Można iść też w Sony, jeśli ktoś jest w stanie zdzierżyć to menu.
    Dobrze,że dzięki netowi użytkownicy mają szanse na weryfikacje marketingu.
    Ja czytam instrukcje, bo często można dowiedzieć się rzeczy i poznać funkcje o których człowiek nie ma pojęcia i nie ma pojęcia,że coś takiego mogli wymyślić i daje to szanse na prawidłową obsługę.
    Fakt, dzisiaj Z5 to baaaardzo ciekawa oferta do wejścia w system.
    a7mark4 i a7r5 i chyba a1 mają nowe menu. Ludzie też narzekają na olkowe menu a dla mnie jest ono całkiem znośne jak się je pozna... również przy pomocy instrukcji
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  2. #852

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    A7 II 1000 tańszy, ale Nikon fajniejszy https://mirrorlesscomparison.com/pre...vs-sony-a7-ii/
    RP 900 tańszy https://mirrorlesscomparison.com/preview/nikon-z5-vs-canon-eos-rp/

    Duży, rozdzielczy wizjer dobry do starych manualnych obiektywów.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 31.10.22 o 20:04

  3. #853
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Pierwszy flagowiec od OM - bis

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    …jak oceniasz jak ma wyglądać efekt końcowy? W puszce na wyświetlaczu, czy w kompie?
    Na wyswietlaczu. Na kompie te zdjęcia tylko archiwizuję i zmniejszam do publikacji. Gdybym wtedy zauważył, że coś wygląda nie tak, jak chciałem, to bym poprawiał. Ale zdarza się to sporadycznie.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    …chowanie szumów w głębokim cieniu narożników... sorry tego nie kupuję.
    Masz na myśli chowanie szumu pod winietą w narożnikach? Niczego takiego nie robię. Gdyby szum mi bardzo przeszkadzał, to bym po prostu odszumił RAWa. Z reguły jednak szum pozostaje taki, jaki wyszedł i niczego z nim nie robię.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Nie kupuję też tak mocnego tonowania światła słonecznego i refleksów świetlnych na szybach.
    Nie zachwyca mnie również, gdy histogram pokazuje niemal jedno stopniowy deficyt światła na zdjęciu z rozświetloną słońcem sceną.
    Na którym zdjęciu? Bo możliwości gaszenia świateł w silniku JPEG Olympusów są znikome (niestety, w Fuji są dużo lepsze), więc uzyskanie tak drastycznych efektów nawet nie jest możliwe.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jak pozwolisz, to wkleję tu do porównania Twoje fotki. I moje poprawione według mojego widzimisię. .
    No dobra. Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale proszę bardzo.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #854
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    A7 II 1000 tańszy, ale Nikon fajniejszy https://mirrorlesscomparison.com/pre...vs-sony-a7-ii/
    RP 900 tańszy https://mirrorlesscomparison.com/preview/nikon-z5-vs-canon-eos-rp/

    Duży, rozdzielczy wizjer dobry do starych manualnych obiektywów.
    Z6 nagrywa filmy z wykorzystaniem całej powierzchni sensora w 10 bitach. A po płatnej aktualizacji w 12 bitach.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  5. #855
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Można iść też w Sony, jeśli ktoś jest w stanie zdzierżyć to menu.
    Zaraz tam zdzierżyć... zalezy od modelu... w Sony A1 menu jest znakomite

  6. #856

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Ja o zdjęciach.
    Z5 też nagrywa z całego sensora -tyle że nie w 4K. I tak to lepiej niż A7 II.

    Z6 kosztuje 9000.

  7. #857
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Na wyswietlaczu. Na kompie te zdjęcia tylko archiwizuję i zmniejszam do publikacji. Gdybym wtedy zauważył, że coś wygląda nie tak, jak chciałem, to bym poprawiał. Ale zdarza się to sporadycznie.



    Masz na myśli chowanie szumu pod winietą w narożnikach? Niczego takiego nie robię. Gdyby szum mi bardzo przeszkadzał, to bym po prostu odszumił RAWa. Z reguły jednak szum pozostaje taki, jaki wyszedł i niczego z nim nie robię.



    Na którym zdjęciu? Bo możliwości gaszenia świateł w silniku JPEG Olympusów są znikome (niestety, w Fuji są dużo lepsze), więc uzyskanie tak drastycznych efektów nawet nie jest możliwe.



    No dobra. Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale proszę bardzo.

    To w tym momencie już wszystko jest dla mnie jasne. Nie wiem skąd przyszedł Ci do głowy pomysł,
    aby parametry do wywołania JPGa w puszce dobierać na podstawie oględzin obrazu na wyświetlacza aparatu.
    Monitory w aparatach, a szczególnie w Olku to za przeproszeniem najgorszy paździerz jaki widziałem.
    Żeby nie było lekko. Nawet na jednym z lepszych monitorów w Nikonie Z nie widać poprawnie kolorów i kontrastu.
    Te monitory służą do obsługi menu i podglądu zdjęć w sensie ewentualnej ostrości czy kadru.

    Natywny kontrast takiego monitora nie przekracza 200. Monitory stacjonarne miewają 1000 i więcej...

    Taki workflow to całkowite zignorowanie zasad pracy z kolorem. To mz jest totalna katastrofa.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #858
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Sam nie wiem jak ja to robię.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #859
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Zaraz tam zdzierżyć... zalezy od modelu... w Sony A1 menu jest znakomite
    Szanowny kolego.... jak by to dyplomatycznie ująć.....
    A zresztą nieważne.
    Jak byś miał jakiegoś wolnego A1, to ja z chęcią go od Ciebie przyjmę w prezencie.
    Jeśli nie masz A1, to zadowolę się innym Sony z ładnym menu.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  10. #860

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    No przecież dla niego to zaledwie 6500. U nas tyle om5 kosztuje
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.