Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 62 z 62

Wątek: Test E510 na dpreview

  1. #61
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Jeżeli za jakiś czas planujesz i tak kupić 14-54 - wybierz cokolwiek, co jest tańsze. I tak to albo sprzedasz, albo będzie potem leżało na półce i się kurzyło. Wersja minimalistycznych zakupów - rób zdjęcia tym co masz, kasę zaoszczędzoną na 14-42/45 wydaj na 14-54.

  2. #62
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Świebodzice
    Posty
    153
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Zrobiłem mały nieprofesjonalny teścik obiektywów.
    Fotografowałem na f 8 z ogniskowa 35 (70) Jednym i drugim obiektywem w takich samych warunkach. Zdjęcia wykonane e-300 są wyższej ostrości na 14-42 w pierwszym jak i drugim planie.
    Następnie tą samą scenę sfociłem E-510 jednym i drugim obiektywem. Wyniki są odwrotne. Więcej szczegółów jak i wyższa ostrość pierwszego planu i znacząco wyższa drugiego osiągane były przy pomocy 14-45.
    Dodam, że ten pierwszy i drugi plan to tylko takie moje nazewnictwo. W rzeczywistości różnica pomiędzy nimi to jedynie 5-10 cm - mniej więcej grubość Kroniki Kobiet, która pracowała za model
    Fotografowałem z odległości ok 2 m. W obu przypadkach różnice są wyraźne. Przy E-300 na korzyść 14-42 i przy E-510 na korzyść starego 14-45. Dziwne.




    Zdjęcie pierwsze jest z 14-42 a drugie z 14-45.
    Oczywiście to nie tak, że na podstawie tylko tych dwóch oceniam i wyciągam jednoznaczne wnioski. Zrobilem całe serie po kilkanacie zdjęć i wyniki były całkowicie powtarzalne. Jest to mniej więcej - po prawej stronie środek kadru i część lewej strony. Ostrość ustawiana na drugie k w wyrazie kronika - niewidoczne na zdjęciu.
    I widoczna częś okładki i tynk strukturalny za, są ostrzejsze, a np na płomieniu z ryciny widocznej obok pani Niezabitowskiej wyraźniej widać szczegóły. Po podczepieniu do 510 14-45 wypada moim zdanim lepiej.
    Wyprzedając pytania - na pewno nie pomylilem zdjęć Ustawienia, jak filtr szumów, ostrość, kontrast , ogniskowa, czas i otworek - takie same. To oczywiście jpeg, ale obrabiany przez aparat tak samo.

Podobne wątki

  1. amatorski test E510 vs A200
    By psemo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 26.06.09, 15:38
  2. D3x review, na dpreview
    By qbic in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.02.09, 23:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.