Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Test E510 na dpreview

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Test E510 na dpreview


  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    sporo im zajęło wydanie tego testu

    Nieźle wypadł, bardzo nieźle.

    Ludzie płaczą na kiepski DR, a okazuje się że K10D ma taki sam
    Do tego jednak w światłach coś zapisuje w RAW, bo po zjechaniu o 2EV ukazują sie litery na wyjaranej focie.

  3. #3
    qbic
    Gość
    We've covered the E-510's rather unimpressive dynamic range elsewhere, and this is by far my biggest issue with the camera, and it isn't helped by the steep tone curve and rather erratic metering.


    ....

    Sa ludzie którym to nie będzie przeszkadzać, wtedy aparat można polecić.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    But overall, especially considering the excellent pricing, extensive feature set, effective image stabilization and superb design/construction/handling, the E-510 is an impressive and hugely rewarding camera in use. The results from the kit lens are some of the best we've ever seen, the SSWF dust reduction system is the most effective on the market and the whole package shows that Olympus understands the needs of the photographer as well as - if not better than - any of its major competitors. If it had a better sensor (less noise and better dynamic range) the E-510 would be a strong candidate for category winner; as it is you'll need to decide if the slight compromises the sensor demands are going to affect the type of pictures you take.

    Wniosek - gdyby dać lepszą matrycę - według Phila olek byłby nie do pokonania w tym segmencie
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    zatem czekamy na e520 ;P

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    myślę, że E-3 tak samo dostanie karczycho za dynamikę i może fps'y a reszta będzie cacy.

  7. #7
    The z00m
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez andytown
    But overall, especially considering the excellent pricing, extensive feature set, effective image stabilization and superb design/construction/handling, the E-510 is an impressive and hugely rewarding camera in use. The results from the kit lens are some of the best we've ever seen, the SSWF dust reduction system is the most effective on the market and the whole package shows that Olympus understands the needs of the photographer as well as - if not better than - any of its major competitors. If it had a better sensor (less noise and better dynamic range) the E-510 would be a strong candidate for category winner; as it is you'll need to decide if the slight compromises the sensor demands are going to affect the type of pictures you take.

    Wniosek - gdyby dać lepszą matrycę - według Phila olek byłby nie do pokonania w tym segmencie
    Nadinterpretacja Byłby mocnym kandydatem do zwycięstwa w swojej kategorii I jakie to proste... dać lepszą matrycę Tylko kto ją dostarczy

    Myślę, że do podobnych wniosków Phil dojdzie po teście E-3

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Matryca, matrycą, ale zdjęcia przykładowe ładnie wyszły testującemu z E-510.
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  9. #9
    | OlyJedi Awatar ziemia01
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    2.200
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    w tym teście zdziwiły mnie dwie rzeczy
    1.
    E-510 No battery 460 g (16.2 oz) • With battery 535 g (18.9 oz)
    E-500 No battery: 435 g (15.3 oz) • With battery: 479 g (16.9 oz)
    wydawało mi się, że tam są te same baterie a tu w jednym waży 75g a w drugim 44g.

    2.Nie wiedziałem że Pentax K10D ma live view.
    "Pantax live view "

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    313
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Po własnych 2 godzinnych testach muszę stwierdzić że negatywnie zaskoczyły mnie szumy. Myślałem że miedzy moim dawnym nikonem 5700 a E510 w kwestii szumów będzie przepaść, a tak nie jest. O czystym ISO 100 można pomarzyć. ISO 400 wymaga już odszumiania przy średnim świetle (zdjęcie na zewnątrz ok 6:30 rano). Może coś źle ustawiam. Chociaż te sample z testu dpreview wydają się mniej zaszumione. Na jakich ustawieniach były robione? Są to wywoływane JPEGi z RAWów?
    Edit: Chociaż ten sampel: http://dpreview-img.fotki.com/galler...s/sj211680.jpg mówi mi, że z moim aparatem jest ok. Szumi podobnie.

    Powinienem chyba zacząć pstrykać zwykłe zdjęcia, a nie bawić się w pstrykanie szumów w moim ciemnym pokoju.

Podobne wątki

  1. amatorski test E510 vs A200
    By psemo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 26.06.09, 15:38
  2. D3x review, na dpreview
    By qbic in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.02.09, 23:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.