Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Wątek: e-520 vs e-3

  1. #1
    | OlyJedi Awatar bruder
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    k. Gdańska
    Posty
    140
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    e-520 vs e-3

    Witam! Zastanawiam się nad zmianą body. Chciałbym prosić o wypunktowanie co zyskuję (z technicznego punktu widzenia) zamieniając e-520 na e-3 oraz co tracę. Obecnie robię tylko krajobraz i od czasu do czasu "imieniny cioci". W planach jest też portretem jak tylko będzie więcej czasu i sprzętu.

    Chciałbym pozbyć się e-520 + 2 kity, dołożyć trochę z kieszeni i nabyć e-3. Wasze odpowiedzi pomogą mi podjąć decyzję, zmieniać czy nie. Mój obecny sprzęt jest wypisany w podpisie. Jak zacznę bawić się w portret to dokupię również zd 50mm.

    A może sprzedać wszystko i zmienić system? Jakaś puszka + szeroki kąt + coś w stylu 14-54.

    Oczywiście nie twierdzę, że koniecznie chcę pozbyć się e-520 tylko szukam odpowiedzi czy w moim przypadku warto to zrobić.

    Z góry dziękuję
    5D | 17-40 | 85 | 48 AF-1

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: e-520 vs e-3

    ja powiem tylko ze tez mam ten dylemat i bede sledzil watek , przelecialem juz wszystki watki na naszym forum o e3 i wnioskuje ze warto zmienic , ale zobaczymy co inni napisza pzdr.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  3. #3
    | OlyJedi Awatar bruder
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    k. Gdańska
    Posty
    140
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Odp: e-520 vs e-3

    A w jaki sposób odszukałeś te wątki? bo e3 czy tez e-3 jest za krótkim słowem na forumową wyszukiwarkę
    5D | 17-40 | 85 | 48 AF-1

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar judasz
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    kraina OZ
    Posty
    1.021
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Odp: e-520 vs e-3

    https://forum.olympusclub.pl/threads...cia-posiadaczy
    zeby niue bylo ze wojek zly na dzien dzisiejszy masz 117 stron czytania ,pzdr.
    Z kazdym dniem mojego zycia nieublaganie zwieksza sie liczba tych osob ktore moga mnie pocalowac w d...!
    pozdrawiam reszte !
    http://judasz007.blogspot.com/ ------- www.karolphotography.co.uk

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    327
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Odp: e-520 vs e-3

    Zanim miałem E-3, posiadałem E-400(takie e-520 bez stabilizacji):

    -Zupełnie inna ergonomia. Raz wziętego do ręki E-3 nie chce się zamienić na E-xxx(tak mnie nakręcił Pan z Olympusa ;p)
    -Pełne pokrycie kadru w wizjerze, który nagle jest "wielki" i wyrazisty
    -Dużo lepsza stabilizacja
    -Odchylany ekran to plus zwłaszcza do makro
    -W pełni uszczelniana i pancerna puszka, której nagle już nie musimy chować na deszczu
    -Ultra hiper szybki AF zwłaszcza w porównaniu do E-xxx
    -Krótszy czas naświetlania(w sensie można dać 1/8000) co się przydaje w jasne dni gdy nie chcemy przymykać obiektywu
    -Szybszy tryb seryjny
    -Trochę lepsza jakość obrazu

    To tak na szybkiego.

    Co do zestawu to ciężko doradzić, bo cholernie dużo osób siedzi w 4/3 z powodu np. 14-54 właśnie a konkurencja nie ma w zbliżonej cenie żadnego odpowiednika.

    Akurat wystawiłem swoje body na sprzedaż a nie chciałbym być posądzany o mataczenie, to odpowiadam tylko na to co jest "techniczne" . Po używaniu 14-54/12-60/14-35/50-200/50 z E-3 nie wyobrażam sobie by komuś "nie zawodowemu" nie wystarczał.

    Konkurencyjny D300 to jakieś 4k za taki w sensownym stanie z tego co widzę na alledrogo. Pomijam fakt, że miałem ten korpus jako drugi i pozbyłem się z powodu szkieł 4/3 właśnie...

    Ewidentna poprawa w jakości występuje w D700 ew D7000(choć wymiania cropa na cropa to trochę bezsens) ale to już w ogóle inne cyferki się pojawiają.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: e-520 vs e-3

    Tyle, ze E3 to zadna konkurencja dla D300 z przykroscia trzeba stwierdzic.

    Jesli autor watku bedzie robil to o czym pisze to nie wiem czy bym sie nie zastanowil nad E30 jesli chodzi o e-system.

    Sama zamiana 520 na e3/e5/e30 to juz duzy przeskok, tak w pracy, ergonomii jak i wbrew pozorom obrazowaniu.

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  7. #7
    | OlyJedi Awatar robert1088
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    JAROCIN-WLKP
    Posty
    963
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria

    Odp: e-520 vs e-3

    A może zostać z e-520 ale zainwestować w lepsze szkła .

  8. #8
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria

    Odp: e-520 vs e-3

    Cytat Zamieszczone przez robert1088 Zobacz posta
    A może zostać z e-520 ale zainwestować w lepsze szkła .
    Czy 15-54II i 9-18 to slabe szkla, zeby musial inwestowac w lepsze?
    IMHO: tutaj wlasnie lepiej zrobi inwestujac w lepsza puszke e-systemu, bo co mu da zapiecie do 520 np 14-35 czy 35-100 poza punktami do rep na dzielnicy, to bedzie najzwyklejszy przerost formy nad trescia...

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 10.03.12 o 14:35
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: e-520 vs e-3

    Ach.Rob tym co masz.Nie inwestuj w nic.Za to co masz zaplaciles pelna cene a wykorzystujesz w 60-70%.Wyciagnij soki do konca z tego co masz a jak juz nie da rady wiecej to zainwestuj w nastepne zrodlo do wyciskania.

  10. #10
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: e-520 vs e-3

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Czy 15-54II i 9-18 to slabe szkla, zeby musial inwestowac w lepsze?
    IMHO: tutaj wlasnie lepiej zrobi inwestujac w lepsza puszke e-systemu, bo co mu da zapiecie do 520 np 14-35 czy 35-100 poza punktami do rep na dzielnicy, to bedzie najzwyklejszy przerost formy nad trescia...

    pozdro
    Sadzę, że po zmianie na E-30 poczuje różnicę, a szkła można 14-54II zmienić na 12-60, czy warto zrobić taką zmianę - mnie było warto ale długo trwało zanim w końcu na taką zmianę się zdecydowałem. to bardzo przyzwoity zestaw szkieł. I to by bylo na tyle.
    Pozdrawiam AP.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.