poszukaj w dziale "co kupić" na przykład tu:
https://forum.olympusclub.pl/threads...y-do-OM-D-EM-5
albo tu:
https://forum.olympusclub.pl/threads...Olympus-75-300
takie tematy się tu często przewijały
poszukaj w dziale "co kupić" na przykład tu:
https://forum.olympusclub.pl/threads...y-do-OM-D-EM-5
albo tu:
https://forum.olympusclub.pl/threads...Olympus-75-300
takie tematy się tu często przewijały
A w czym Ci plastikowy bagnet przeszkadza? Po zapięciu go nie widać. A w eksploatacji nic to nie przeszkadza.
40-150/3.5-4,5 jest przecież b. duży no i raczej kiepsko będzie współpracował z body m4/3, a i przelotkę m4/3 > 4/3 trzeba będzie dokupić.
Co do karty to ją sformatuj w body.
Plastik to materiał wybuchowy ...
cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach||Łowca spamerów||
te dwa już czytałem, nie ma tam jednak mowy o szkłach z 4/3, a na forum szukam i na razie nie znalazłem posta na temat OLYMPUS 40-150/3.5-4.5, stąd moje pytanie o doświadczenia ze szkłami systemu 4/3 w m4/3.
mam 12-50 (kit ale wcale nie taki zły), więc 14-150 to 1600zł, OLYMPUS 40-150/3.5-4.5 to 400zł + pierścień za 299zł, szkiełko podobno daje bardzo dobry obrazek, a 107mm to nie taka znów wielkość by go nie rozważać.
W każdym razie dzięki za informacje, temat pilny nie jest więc jeszcze poszperam w necie co nieco i będę myślał...
Ostatnio edytowane przez yamada ; 30.08.12 o 13:52
yamada san - szkła dużego 4/3 całkiem nieźle pracują z systemem mikro 4/3. A z OMD jeszcze bardziej nieźle.
Mam i używam, koledzy mają i używają. Nic tylko foty robić.
私は挨拶する![]()
cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach||Łowca spamerów||
Chyba nie koniecznie, zależy co komu potrzebne i do czego. Osobiście do portretu zostawiłem sobie 50 f1.8 Canona dokupiłem pierścień (córka ma Canona to i czasem inne szkła podpinam) i jestem zadowolony. Portretuję bardzo rzadko i systemowe szkło za ok 1000zł mi nie potrzebne a Canon nawet nieźle obrazuje z E-M5.
przeglądałem Twoją galerię, sporo fajnych zdjęć. Możesz podesłać link które są robone szkłem 4/3 na m4/3?
---------- Post dodany o 14:11 ---------- Poprzedni post był o 14:04 ----------
Niekoniecznie nonsensem jest kupować szkła 4/3 do m4/3, jeśli nie potrzebuję szybkiego AF to wygląda na to że dobre szkła można mieć za o wiele mniejszą cenę niż szkła systemowe. Oczywiście zgoda, że po to jest m4/3 by było mniejsze i lżejsze (sam dlatego zmieniłem system), Ale w moim wypadku na większość wyjazdów wystarcza mi 12-50 i potrzebny mi jest tylko jeszcze jeden obiektyw o mniej więcej takim zakresie ogniskowych jak 40-150 dlatego zastanawiam się nad wersją z OLYMPUS 40-150/3.5-4.5 + pierścień.