Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Jakie obiektywy do OM-D EM-5?

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jakie obiektywy do OM-D EM-5?

    Dzień dobry wieczór forumowiczom (w końcu nie wiadomo, kiedy kto to będzie czytał). Trafiłem na to forum szukając informacji o OM-D EM-5. Chciałby nim zastąpić wysłużonego Canona S3 IS, mam jedynie problem z doborem obiektywów. Aparat ma służyć do wszystkiego, a w szczególności do dokumentowania wyjazdów wakacyjnych lub wycieczek krajoznawczych (również miejskich). Najpierw myślałem o kupnie zestawu z obiektywem 12-50, ale zniechęca mnie jego jasność. Potem przyszedł mi do głowy komplet 14-42 i 40-150 i tu mam problem. Wg dpreview są trzy rodzaje każdego z nich: http://www.dpreview.com/products/com...tDir=ascending. Czy warto dopłacać do nowszych wersji? W przypadku 14-42 jest to ponad 500 zł; 200 zł - 40-150. Czym się różni 14-42 II od 14-42 II R?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria

    Odp: Jakie obiektywy do OM-D EM-5?

    Zaraz koledzy podopowiedza: kup 14-150 i to zapewne bedzie sluszna decyzja...

    pozdrowionka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jakie obiektywy do OM-D EM-5?

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    Zaraz koledzy podopowiedza: kup 14-150 i to zapewne bedzie sluszna decyzja... pozdrowionka
    Też nad nim myślałem. Czy gdzieś są informacje jak minimalne przesłony zmieniają się z ogniskową? Bo o ile oba końce są takie same, to pośrodku już pewnie jest inaczej. Jak z jakością optyczną 14-150 w porównaniu do 14-42 + 40-150?

  4. #4
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Jakie obiektywy do OM-D EM-5?

    Cytat Zamieszczone przez Janeczek Zobacz posta
    Zaraz koledzy podopowiedza: kup 14-150 i to zapewne bedzie sluszna decyzja...

    pozdrowionka
    Tylko zapewne... moim zdaniem, możesz też użyć inny z ciemno-zoomów - 12-50 macro.
    A jak kasa Cię puszcza , rozejrzyj się po świetnych systemowych stalkach od Olympusa i Panasonica.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jakie obiektywy do OM-D EM-5?

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Tylko zapewne... moim zdaniem, możesz też użyć inny z ciemno-zoomów - 12-50 macro. A jak kasa Cię puszcza , rozejrzyj się po świetnych systemowych stalkach od Olympusa i Panasonica.
    Czy 12-+50 macro to to samo, co 12-50 sprzedawany w zestawie? Stałki na razie odpadają. Aparatu będzie używać żona (ja mam nikona d90), zestaw powinien być w miarę uniwersalny.

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: Jakie obiektywy do OM-D EM-5?

    Warto wziąć wersję II kitów, mają szybszy silnik AF. Jakość optyczna jest dość podobna, według różnych testów lepszy jest nowszy, lub starszy.
    IIR ma trochę inny wygląd, oraz jest o 1 gram lżejszy
    14-150 jest lekko gorszy optycznie na szerokim i tele, za to jest wszechstronny i dobrze wykonany. Gdzieś już na forum było porównanie, poszukaj.
    Ostatnio edytowane przez nightelf ; 9.07.12 o 22:25
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  7. #7
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: Jakie obiektywy do OM-D EM-5?

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    Czy 12-+50 macro to to samo, co 12-50 sprzedawany w zestawie? Stałki na razie odpadają. Aparatu będzie używać żona (ja mam nikona d90), zestaw powinien być w miarę uniwersalny.
    Dokładnie to samo - nowy kit do OM-D i Penów. Żadne cudo , po prostu kit.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jakie obiektywy do OM-D EM-5?

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Warto wziąć wersję II kitów, mają szybszy silnik AF. Jakość optyczna jest dość podobna, według różnych testów lepszy jest nowszy, lub starszy. IIR ma trochę inny wygląd, bodajże mniejszy gwint na filtry. 14-150 jest lekko gorszy optycznie na szerokim i tele, za to jest wszechstronny i dobrze wykonany. Gdzieś już na forum było porównanie, poszukaj.
    Czy to znaczy, że 14-42 i 40-150 są gorzej wykonane? Pod jakim względem? Co oznacza R w nazwie?

  9. #9
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria

    Odp: Jakie obiektywy do OM-D EM-5?

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    Czy to znaczy, że 14-42 i 40-150 są gorzej wykonane? Pod jakim względem? Co oznacza R w nazwie?
    Właściwie to jedyne zastrzeżenie jakie można mieć, to to, że 40-150 ma plastikowy bagnet, zamiast metalowego.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Jakie obiektywy do OM-D EM-5?

    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Właściwie to jedyne zastrzeżenie jakie można mieć, to to, że 40-150 ma plastikowy bagnet, zamiast metalowego.
    Jeśli jest to taki plastik jak w 18-105 do Nikona, to nie mam się o co martwić.

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy dokupić?
    By abir in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 5.07.12, 13:31
  2. Jakie obiektywy do E-P3 polecacie?
    By c1amak in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30.05.12, 20:39
  3. Nowy w m43 - jakie obiektywy?
    By erol in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23.01.11, 19:21
  4. e510+jakie obiektywy??
    By Felipe in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 15.07.08, 23:37
  5. jakie obiektywy do e 300?
    By radek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29.06.05, 16:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.