Strona 79 z 105 PierwszyPierwszy ... 2969777879808189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #781
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    A może jest opcja sprzętu na zamówienie beż filtrów na matrycy, tylko do b&w za kosmiczną kasę ?
    Nie trzeba na zamówienie, jest normalnie w sprzedaży. Leica monochrome. I tu faktycznie nie ma opcji kolor.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Mam pomysł Niech każdy ma trzy głosy i możliwość oddania wszystkich trzech na jedną pracę. Skrypt to łyknie.
    Nie łyknie, nie ma takiej opcji

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Wygrywa ta praca, która dostała najwięcej głosów. Niebezpieczeństwo remisu a więc i dogrywki jest problemem sztucznym, przecież nie ma żadnych nagród za zwycięstwo. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dwóch lub więcej uczestników dostało maksymalną ilość punktów.
    Jest ogromna nagroda. Satysfakcja. Po co robiony jest ranking? Po co sa dogrywki? By wyłonić zwycięzcę.To nie jest sztuczny problem.
    Skoro nie ma nagrody to po diabła to robimy??? Dla satysfakcji.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    W wielu dziedzinach życia, nie tylko konkursach czy zawodach, istnieje coś takiego jak protest czy odwołanie.
    Może podobne rozwiązanie wprowadzić w poprawce?
    ...
    Jeżeli ktoś miałby zastrzeżenia do werdyktu (do ustalenia, których zajętych miejsc mógłby protest dotyczyć), składałby protest na zasadzie jeden user- jedna praca. Musiałby określić której pracy dotyczy i jakie ma zastrzeżenia. Zastrzeżenia mogłyby dotyczyć, żeby nie było sporów o gustach, tylko określonych niedoskonałości. Myślę, że ograniczało by się to spraw technicznych- szumy, ostrość, aberracja itp. Musiałby też zaznaczyć, jakie wady oprotestowuje.
    Taki protest byłby poddawany pod głosowanie, wynik byłby podstawą do ew. zmian w kolejności.
    Protest na tej zasadzie wymaga jednego wątku, jednej ankiety, jest więc technicznie możliwy do wprowadzenia. Nie wpływałby na dotychczasowy sposób głosowania tym bardziej, że nie spodziewam się zalewu protestów w każdej edycji. Nie każdej wyróżnionej pracy da się zarzucić ewidentne błędy techniczne.
    Teraz to sobie kpisz chyba.
    Jeśli nie ma nagród to po co w ogóle wyłaniamy zwycięzcę.
    Ty się zastanów, czy wyłonienie zwycięzcy jest ważne, czy nie, bo piszesz rzeczy ze sobą sprzeczne.

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    .. wszystko można, ...
    Nie, nie wszystko można. Technicznie.

  2. #782
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    Nie łyknie, nie ma takiej opcji
    Wystarczy każdą pracę wystawić w tabelce trzy razy, jako a, b i c, a później zsumować głosy z literek.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #783
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta

    Skoro już się odezwałem, podrzucę jeszcze jeden pomysł.
    W wielu dziedzinach życia, nie tylko konkursach czy zawodach, istnieje coś takiego jak protest czy odwołanie.
    Może podobne rozwiązanie wprowadzić w poprawce?
    Wiele pras zawiera ewidentne babole ale w czasie głosowania nie wolno o pracach dyskutować. Jedyną możliwością wskazania błędów jest wykazanie ich po głosowaniu, kiedy już to i tak nic nie zmienia.
    Jeżeli ktoś miałby zastrzeżenia do werdyktu (do ustalenia, których zajętych miejsc mógłby protest dotyczyć), składałby protest na zasadzie jeden user- jedna praca. Musiałby określić której pracy dotyczy i jakie ma zastrzeżenia. Zastrzeżenia mogłyby dotyczyć, żeby nie było sporów o gustach, tylko określonych niedoskonałości. Myślę, że ograniczało by się to spraw technicznych- szumy, ostrość, aberracja itp. Musiałby też zaznaczyć, jakie wady oprotestowuje.
    Taki protest byłby poddawany pod głosowanie, wynik byłby podstawą do ew. zmian w kolejności.
    Protest na tej zasadzie wymaga jednego wątku, jednej ankiety, jest więc technicznie możliwy do wprowadzenia. Nie wpływałby na dotychczasowy sposób głosowania tym bardziej, że nie spodziewam się zalewu protestów w każdej edycji. Nie każdej wyróżnionej pracy da się zarzucić ewidentne błędy techniczne.
    Nie róbmy ze zwykłejzabawy, konkursu nie wiadomo jakiej rangi. Bez przesady.
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  4. #784
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jest ogromna nagroda. Satysfakcja. Po co robiony jest ranking? Po co sa dogrywki? By wyłonić zwycięzcę.To nie jest sztuczny problem.
    Skoro nie ma nagrody to po diabła to robimy??? Dla satysfakcji.
    Czy jeżeli jest dwóch zwycięzców ex aequo, satysfakcja każdego z nich jest dwa razy mniejsza?
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Teraz to sobie kpisz chyba.
    Jeśli nie ma nagród to po co w ogóle wyłaniamy zwycięzcę..
    Czy gdziekolwiek w propozycji protestu pisałem o zwycięzcy?
    Przeczytaj jeszcze raz, bez uprzedzeń. Mam wrażenie, że na widok nicka "helmuth" włącza Ci się tryb "NIE" i przestajesz czytać ze zrozumieniem.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  5. #785
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...

    Nie, nie wszystko można. Technicznie.
    Można: papier lub arkusz kalkulacyjny, długopis lub myszka z obsługą....

    Tylko to niewygodne i jest duża możliwość pomyłek.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie trzeba na zamówienie, jest normalnie w sprzedaży. Leica monochrome. I tu faktycznie nie ma opcji kolor.
    Także dla astronomów w tym i amatorów też robią także z matrycą m4/3 z opcją bez koloru do śledzenia nieba. Kiedyś sprawdzałem ceny u chińczyków były od 1 pena do 2 D800. Nie wiem jak dzisiaj...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 24.01.20 o 11:10
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #786
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Wystarczy każdą pracę wystawić w tabelce trzy razy, jako a, b i c, a później zsumować głosy z literek.
    Jest to jakiś pomysł powiedzmy do rozpatrzenia, żeby nie było, że na wszystkie zmiany jestem negatywnie nastawiony.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ...W sumie są do pogodzenia cztery warunki: sprawiedliwy wynik, brak prac bez punktów, prostota systemu głosowania,

    chęci/możliwości administracji. Obecny system nie spełnia tylko pierwszego.
    Wątpliwości jakie mam, to, że taki sposób głosowania nie będzie już zapewniał prostoty głosowania i nie daje także zadnej gwarancji na "sprawiedliwy wynik". Oczywiście objaśnienie co do sposobu głosowania na początku wątku z Ankietą by się znalazło, mimo to, takie głosowanie trochę komplikuje tą czynność (nie chodzi, że dla mnie nieco więcej pracy).

    Nasuwają się pewne pytania... np. głosujący X oddał jeden głos na jedną pracę - pomyłka, czy uważał, ze tylko jedna praca zasługuje na tylko jeden głos. Inny przypadek, głosujący Y oddał po jednym głosie na 3 prace - co wówczas zrobić, unieważnić takie głosy, czy zaliczyć ?

    Do tej pory było tak, że ilość prac na które można głosować wynikała z ogólnej liczby prac. To miałoby się zmienić i zawsze można by głosować na 3 prace niezależnie od frekwencji ? (pomijamy oczywiście dogrywkę)

    Chętnie posłucham Waszych opinii w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 24.01.20 o 11:49
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #787
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta

    Do tej pory było tak, że ilość prac na które można głosować wynikała z ogólnej liczby prac. To miałoby sie zmienić i zawsze można by głosować na 3 prace niezależnie od frekwencji ? (pomijamy oczywiscie dogrywkę)


    Chętnie posłucham Waszych opini w tym temacie.
    Może ujednolicenie sposobu głosowania niezależnie od ilości prac nie byłoby złe. Przychodząc głosować nie zastanawiałbym się ile dziś głosów mogę oddać. Wiedziałbym że zawsze mam, powiedzmy try głosy. Po paru głosowaniach wyrobiłby się prosty automatyczny odruch. Proste i nieskomplikowane.

  8. #788
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rabbit Zobacz posta
    Nie róbmy ze zwykłejzabawy, konkursu nie wiadomo jakiej rangi. Bez przesady.
    Skoro godzimy sie na to, zeby wygrala praca z ewidentnymi babolami, pojdzmy krok dalej- wprowadzmy losowanie zamiast glosowania.
    To dopiero bedzie zabawa!

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    To miałoby sie zmienić i zawsze można by głosować na 3 prace niezależnie od frekwencji ?
    Jezeli glosy mialy by miec "wagi", ilosc "wag" musi byc stala dla wszystkich edycji, niezaleznie od ilosci nadeslanych prac.
    W przypadku kiedy oceniajacy chcialby wyroznic tylko jedna prace mialby swobode w przyznaniu jednej z trzech "wag".
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ...pomijamy oczywiscie dogrywkę ...
    Co wy z ta poprawka?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #789
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rabbit Zobacz posta
    Nie róbmy ze zwykłej zabawy, konkursu nie wiadomo jakiej rangi. Bez przesady.
    Podzielam opinie.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Skoro godzimy sie na to, zeby wygrala praca z ewidentnymi babolami ....
    Czy tak często wygrywały prace z ewidentnymi babolami to bym nie powiedział, raczej to sporadyczne przypadki. Każdy ma swój gust, swoje kryteria oceniania.
    Zawsze będą głosy na prace, które się podobają, wyróżniają, mają efekt "wow", niezależnie jakie tam niedomagania techniczne się pojawią ( i wcale mnie to nie dziwi). Tego system głosowania moim zdaniem nie zmieni. Oczywiście można spróbować głosowania z możliwością oddania zróżnicowanej ilości głosów na pracę (od 3 do 1).
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #790
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta

    Czy tak często wygrywały prace z ewidentnymi babolami to bym nie powiedział, raczej to sporadyczne przypadki. Każdy ma swój gust, swoje kryteria oceniania.
    Zawsze będą głosy na prace, które się podobają, wyróżniają, mają efekt "wow", niezależnie jakie tam niedomagania techniczne się pojawią ( i wcale mnie to nie dziwi). Tego system głosowania moim zdaniem nie zmieni. Oczywiście można spróbować głosowania z możliwością oddania zróżnicowanej ilości głosów na pracę (od 3 do 1).
    Bywa... to nieuchronnie wynik braku oceny jakości pracy w systemie "zgłoś i głosujmy". Niejako grzech pierworodny, systemowy.

    Zeby było jasne nie nawołuję do wywracania jakiegokolwiek uznanego systemu jakiegokolwiek konkursu.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.