Strona 71 z 105 PierwszyPierwszy ... 2161697071727381 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 1050

Wątek: Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie

  1. #701
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ...Obecnie ważniejszym problemem do rozwiązania jest przywrócenie normalnego działania forum.
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    To nie ma nic do rzeczy.
    Przywrócenie normalnego działania forum to sprawa dla admina, ...
    Dla mnie jako prowadzącego jest to obecnie ważniejsza sprawa. Kwestie z głosowaniem, to o co pytasz, to też należy kierować do admina, najlepiej z "przywołaniem" @ bo wątpię, że przeczyta.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #702
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Kwestie z głosowaniem, to o co pytasz, to też należy kierować do admina ...
    Sądzę, że nie masz racji. Pojawiły się dwie propozycje zmiany zasad głosowania- moja i paparapy. Rozwinęła się jakaś dyskusja. Ty jesteś prowadzącym i jeżeli uznasz je za nic nie warte to nie ma co zawracać głowę któremukolwiek adminowi.
    Usprawnienie forum od Ciebie nie zależy ale zmiany w konkursie to jak najbardziej Twoja sprawa.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #703
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Propozycje nawet jeśli uznamy za pozytywne, słuszne to muszą się dać zrealizować od strony technicznej. Aktualnie nie ma takiej opcji, chyba, że jest jakaś wtyczka w vBulletina rozszerzająca funkcjonalności ankiety.

  4. #704
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    I takie rozwiązanie by mi się podobało. Mógłbym wykorzystać przysługującą mi ilość głosów bez zastanawianie się, że wszystkim daję tą samą ilość punktów.
    @A56, nie dajesz wszystkim taką samą ilość punktów, tylko głosów. Jest jednak pewna różnica. Ostatecznie o ilości punktów, jaką dostanie praca w głosowaniu, decydują wszyscy głosujący.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Sądzę, że nie masz racji. Pojawiły się dwie propozycje zmiany zasad głosowania- moja i paparapy. Rozwinęła się jakaś dyskusja. Ty jesteś prowadzącym i jeżeli uznasz je za nic nie warte to nie ma co zawracać głowę któremukolwiek adminowi.
    Usprawnienie forum od Ciebie nie zależy ale zmiany w konkursie to jak najbardziej Twoja sprawa.
    Pojawiły się nawet trzy propozycje, bo jeszcze henrego1. Nie napisałem, że nic nie warte. Na pewno warte rozpatrzenia, tylko jeśli nie ma możliwości technicznych ich wprowadzenia to też trochę jałowa dyskusja.
    Można by dyskutować czy przyznajemy głosy czy punkty, wyniki głosowania musiałoby być także niewidoczne do momentu jego zakończenia, tak jak jest teraz (tu zdania nie zmienię).

    PS.
    Kiedyś było tak, że 1 głos równał się 1pkt. Było to przez Ciebie mocno krytykowane, poniekąd słusznie i zostało zmienione.
    Także na dobre rozwiązania jestem otwarty.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19.01.20 o 21:52
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #705
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Pojawiły się nawet trzy propozycje, bo jeszcze henrego1.
    To ja może czwartą propozycję dam. Aby zostało tak jak jest.
    Naprawdę nie wiem czemu ktoś uważa obecny system głosowania za kiepski. Każdy ma po kilka głosów. Oddaje głosy. Wygrywa praca która zdobędzie więcej głosów. I tyle. Według mnie to proste rozwiązanie.

  6. #706
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    To ja może czwartą propozycję dam. Aby zostało tak jak jest.
    Naprawdę nie wiem czemu ktoś uważa obecny system głosowania za kiepski. Każdy ma po kilka głosów. Oddaje głosy. Wygrywa praca która zdobędzie więcej głosów. I tyle. Według mnie to proste rozwiązanie.
    Moja propozycja była skierowana do chcących zmienić system punktowania.
    Mnie to wisi jaki jest system, ważne, że jest zabawa.
    Żaden system nie zmieni tego, aby moje " dzieła " zyskały więcej fanów.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  7. #707
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    ...Żaden system nie zmieni tego, aby moje " dzieła " zyskały więcej fanów.
    To prawda. O to trzeba się samemu postarać, oczywiście w sensie postarać o obróbkę.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #708
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    W dyskusji o głosowaniu zgadzam się z helmutem. Zazwyczaj daję tylko jednej osobie mój głos, bo właśnie takie zdjęcie mnie się najbardziej podoba. Są też takie zdjęcia, które bym wyróżnił, ale nie mogę bo one podobają się trochę mniej, więc nie będę je zrównywał z tym co wybrałem. Wyniki z całą pewnością były by inne przy przyznawaniu zdjęciom różnej ilości punktów. Kiedyś już o tym pisaliśmy.
    Jeśli nie było by możliwości technicznych na zmianę sposobu głosowania, To również skłaniałbym się do "modelu" z jednym głosem.
    Dlaczego? Gdy ma się jeden głos i chce się go dobrze i uczciwie spożytkować, to mz należy troszkę się zastanowić. Prowadzi to bardziej świadomego wyboru.
    Jeśli można wyróżnić kilka prac to nadal nie wiadomo, która jest najlepsza.

    Przeglądając ostatnie roczniki poprawki zwróciłem uwagę, że często w trójce wyróżnionych prac trafiają się zdjęcia ewidentnie skaszanione ze szkolnymi błędami edycji obrazu.
    Upatruję przyczyny właśnie w głosowania na kilka prac. Już nie szukamy tej najlepszej. Teraz już niejako z automatu dopuszczamy mniejsze lub większe felery w obróbce..... jakieś przepalone niebo, rozjechane poziomy czy ewidentne przeostrzenie już nie przeszkadzają.... w końcu mamy parę głosów.
    Dyscyplina świadomego wyboru zostaje rozluźniona i obok siebie mogą pojawić się prace bardzo dobre i kiepskie A chyba nie o to chodzi.

    Zatraca się także wartość edukacyjną zabawy.
    A i wybór jednej pracy uprościłby głosowanie. Oddaj TYLKO JEDEN GŁOS.... jak to pięknie brzmi . i o ile mniej czasu potrzebuje głosujący .

  9. #709
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @paparapa - głosowanie w fotografii roku, wystarczy 1 głos ?
    Ad vocem - jak henry1 - mnie tam wszystko jedno, się dostosuję. Lepsza zabawa niż kłótnie, a pamiętam czasy że były takie dzień w dzień. Pamiętacie jak nyny obrywał ? helmuthowi też się dostało
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #710
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Naprawdę nie wiem czemu ktoś uważa obecny system głosowania za kiepski.
    Jeżeli mnie pytasz, to nie uważam, że jest kiepski. Uważam, że nie jest najlepszy. Częściową odpowiedź znajdziesz w tym co napisał paparapa"

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Gdy ma się jeden głos i chce się go dobrze i uczciwie spożytkować, to mz należy troszkę się zastanowić. Prowadzi to bardziej świadomego wyboru.
    Jeśli można wyróżnić kilka prac to nadal nie wiadomo, która jest najlepsza.

    Przeglądając ostatnie roczniki poprawki zwróciłem uwagę, że często w trójce wyróżnionych prac trafiają się zdjęcia ewidentnie skaszanione ze szkolnymi błędami edycji obrazu..
    Przyczyną może być to, że praca, która już na pierwszy widok wywołuje "wow" dostaje tyle samo, co praca również warta wyróżnienia ale jednak gorsza.
    Czy z ręką na sercu możesz przyznać, że praca, która dla kilku oceniających jest "wow", jest gorsza od pracy, która u kilkunastu oceniających była pracą trzeciego wyboru?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Lepsza zabawa niż kłótnie ...
    Kurna! Gdzie Ty widzisz kłótnię?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. ABIR - zdjęcia wszelakie
    By abir in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3303
    Ostatni post / autor: 9.01.23, 12:01
  2. -- popRAWkowe Recepty --
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.03.12, 15:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.