PDA

Zobacz pełną wersję : koncert zespołu ZAKOPOWER



blady
15.02.06, 17:30
Zdjęcia zespołu ZAKOPOWER podczas koncertu w hali Torwar - Warszawa w dniu wczorajszym (grał jeszcze zespół Łzy ale to z uwagi na inny klimat w oddzielnym wątku). Koncerty to mój ulubiony temat do focenia :)


1: Lider Sebastian-Kurpiel Bułecka

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.arturo.serv01.net/olympus/blady/koncert/b01.jpg)
2:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.arturo.serv01.net/olympus/blady/koncert/b02.jpg)
3:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.arturo.serv01.net/olympus/blady/koncert/b03.jpg)
4:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.arturo.serv01.net/olympus/blady/koncert/b04.jpg)
5:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.arturo.serv01.net/olympus/blady/koncert/b05.jpg)

Jak chłopaki zaśpiewali w oryginale "Dziewczynę o perłowych włosach" - aparat poszedł w odstawkę i skakał razem ze mną :wink:

pozdrawiam

Yello_35
15.02.06, 19:08
Też 4 najlepsza. Kawał dobrej roboty :)

rafrog
15.02.06, 19:21
Wszystkie są dobre. Osobiście bardzo podoba mi się ostatnia.

blady
15.02.06, 21:00
Fajnie, że się podobają. Tutaj moim faworytem jest 2. :) Dzięki.


i zapomniałbym dodać: Zakopower miał wyjątkowo trudne i niewdzięczne oświetlenie i przez to niewiele zdjęć wyszło na w miarę przyzwoitym poziomie.

Rafał Czarny
15.02.06, 21:51
Drugie i piąte najlepsze. A ogólnie jest naprawdę b. dobrze. Widzę Blady, że zaczynasz się specjalizować :D . Dziewczynę o perłowych włosach w oryginale śpiewał (i grał) węgierski zespół Omega. Ale głowy sobie nie dam uciąć.

blady
15.02.06, 22:10
Możesz sobie dać Rafał uciąć głowę - akurat "Dziewczynę o..." śpiewała grupa Omega a tytuł węgierskiego oryginału to "Gyöngyhajú lány" :wink:

Nie ukrywam, że koncerty to jest to co tygryski lubią najbardziej, a zaraz za tym reporterka, portrety, makro, panoramki, architektura i wszystko inne co da się focić i na drzewo nie ucieka :) Zamierzam nie przepuścić żadnego bezpłatnego koncertu - niech no tylko zaczną się imprezki plenerowe w mieście :)

nurek
17.02.06, 08:33
Cześć blady,

Wg mnie bardzo ładne fotki. Moim faworytem jest 5. Kapitalne zdjęcie!
Ciekawi mnie jak zrobiłeś takie cuda? Takie słabe oświetlenie, na postaci pięknie prezentują się głębokie cienie a jednocześnie obraz jest wyraźny, nie rozmyty, nie poruszony. Bardzo mi się podoba. To samo tyczy się do fotki nr 2.
Nr 1 też jest świetny. Piękna barwa, dobry WB. Jestem pod wrażeniem. Wczoraj wpadła mi w ręce jakaś archiwalna gazeta pt. "fotografia&aparaty cyfrowe". Tam też były jakieś fotki koncertowe. Powiem Ci blady krótko. Możesz w ich redakcji prowadzić wykłady nt. focenia koncertów. Chłopaki przy Tobie wymiękają :wink:
Widać że koncerty to Twój ulubiony temat. Chociaż nigdy tego nie robiłem to tak patrząc na Twoje zdjęcia nie wygląda to na prosty temat.

Wg mnie tak trzymaj!

marecki
17.02.06, 11:12
Witam. Wszystkie b dobre. Fajny klimat zdjęć lekko przyciemnych. Pozdrawiam.

blady
17.02.06, 13:44
Witam,

Dziękuję za pozytywny odbiór :oops:

Nurek, co do sposobu na koncertach to obieram kilka kierunków, po pierwsze w miarę najwyższe ISO w zależności od ilości dawkowanego światła na scenę, w wypadku ZAKOPOWER to ISO 640, a i tak było mało. Wyżej szumy raczej były zbyt duże, a musiałem robić w jpg z uwagi na to, że na mojej karcie mieszczę tylko 72 orfy :cry: Do tego priorytet na migawkę (od 1/60 do 1/100), blokada ekspozycji i polowanie na właściwe oświetlenie foconych obiektów takie jakie było podczas blokady ekspozycji. Coś mi nie pasowało z punktowym pomiarem i używałem pomiaru światła w centrum kadru. Ot i cały techniczny przepis na koncert.
I jednak będę zabierał ze sobą statyw... co prawda mobilność wyraźnie spada ale chyba więcej jest zalet stosowania statywu.

I na życzenie kilka bonusowych ujęć ZAKOPOWER :)

6:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.arturo.serv01.net/olympus/blady/koncert/a1.jpg)
7:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.arturo.serv01.net/olympus/blady/koncert/a4.jpg)
8:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.arturo.serv01.net/olympus/blady/koncert/a5.jpg)
9:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.arturo.serv01.net/olympus/blady/koncert/a6.jpg)
10:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.arturo.serv01.net/olympus/blady/koncert/a7.jpg)
11:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.arturo.serv01.net/olympus/blady/koncert/a8.jpg)

nurek
1.03.06, 08:36
Czesc blady,

Właśnie przed chiwlą usłyszałem w radio o Polaku, który to zarobił kupę siana na fotce z koncertu!!!! Gościu miekszający chyba w Londynie pyknął fotę na koncercie Madonny w jakimś tak klubie. Później zdjęcie to w sieci znalazła kobieta z ekipy Madonny (chyba menadżer). To zaowocowalo umieszczeniem zdjęcia na okładce jej najnowszej płyty sprzedającej się na całym świecie :shock: !
Koleś zyskał sławę i już ma pełno propozycji wpółpracy :shock: .

Może podstawisz gdzieś swoją fotkę na serwer Zakopawer i dostaniesz kasopower :wink:!!

Tego Ci życzę !

blady
1.03.06, 10:11
Może podstawisz gdzieś swoją fotkę na serwer Zakopawer i dostaniesz kasopower !!

Tego Ci życzę !

ŁoŁ! wiesz co jest najciekawsze, dokładnie wczoraj też o tym usłyszałem - niezła historia, też zrobiła na mnie wrażenie :) Dziękuję za dobre słowo, polskie zespoły to jeszcze nie skala Madonny, ale ja im życzę, żeby robili taką kasę jak Madonna i wybierali zdjęcia zrobione przez fanów na okładki swoich płyt :)

Chłopak który zrobił to zdjęcie, podobno dostał taką kwotę, że może sobie opłacić rok studiów w Angli. No nic, nie pozostaje mi nic innego, jak poczekać, aż zespoły "made in poland" dorobią się i wtedy zaproponuje im jakieś ujęcie.... :wink:

Poniżej jako ciekawostkę podaję link do strony w której jest oryginał zdjęcia Madonny i zdjęcie jakie będzie na okładce... widać "lekką" różnicę po retuszu...
http://www.innastrona.pl/kult_muz_sorry.phtml


pozdrawiam
b.

Rafał Czarny
1.03.06, 11:18
Niesamowite są możliwości obróbki komputerowej. Babcia Madonna została odmłodzona o 30 lat.

blady
1.03.06, 11:37
To nie obróbka komputerowa, to współczesna medycyna ;)

b.