PDA

Zobacz pełną wersję : 3 zdjęcia kamienic wrocławskich



jackal93
6.05.09, 14:38
Witam dzisiaj rano pisałem posta, ale został przeniesiony do śmietnika(tytuł?), jutro mam zanieść zdjęcie na konkurs : wrocławskie kamienice. Mam kilka pytań:
1. Jak prostować kadr w programie photofiltre? Jeśli się nie da to proszę polecić mi jakiś prosty program do edycji dostępny w internecie za darmo.
2. Jeśli zdjęcia chcę wywołać w rozmiarze 18x24 to do jakiej rozdzielczości mam zmniejszyć zdjęcie na komputerze(oryginał 3264x2448 pixeli) czy po prostu nic nie robić i zajmą się tym w punkcie gdzie będę wywoływał zdjęcia?
3. Rano prezentowałem jedno ze zdjęć ale znalazło poparcia więc prezentuję trzy nowe propozycje(bez edycji) mam nadzieję że pomożecie mi wybrać dwa z nich.


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1a3a8e315f35a41b)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d118d035aa2376ed)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7df095fdb1593551)

kowalikster
6.05.09, 14:54
Jak dla mnie nie widzę wygranej w tym konkursie tymi zdjęciami.

jackal93
6.05.09, 15:03
Zapomniałem dodać : to jest konkurs szkolny, o którym dowiedziałem się wczoraj i wczoraj wykonałem zdjęcia a prace mam zdać na jutro. Gdybym miał więcej czasu i była lepsza pogoda to na pewno lepsze zdjęcia bym zrobił i przede wszystkim z pomysłem. Ale postanowiłem wziąć udział ponieważ sam udział w nim gwarantuje podwyższenie oceny końcowej z plastyki.
PS proszę was o pomoc bo nie chcę się skompromitować.
PS2 Proszę was jeśli możecie dajcie mi odpowiedź na pytania z mojego pierwszego postu.

lessie
6.05.09, 15:25
1. nie znam programu. W PS masz kilka opcji do wyboru ale to duży i płatny program. Zaznacz wszystko - przekształć - i dalej zniekształć lub perspektywa itd....Druga opcja to filtr - korekcja obiektywu. Ale na tych fotach niewiele poprawisz...Mały darmowy programik z taką opcją korekty...hmmmm...ja nie znam. Gimp zapewne, ale mały nie jest, za to darmowy.
2. Lepiej zawsze samemu dokadrować lub powiedz w labie żeby to zrobili z głową

jackal93
6.05.09, 15:29
Czyli jeśli mam rozdzielczość w oryginale taką jak podałem w pierwszym poście to do jakiej rozdzielczości to zmniejszyć w pixelach ? I co to znaczy 18x24 bo chyba nie pixele? proszę o szybką odpowiedz bo zaraz muszę to obrobić i lecieć wywołać.

dzemski
6.05.09, 15:42
http://www.poradykomputerowe.pl/porady_multimedia/poprawianie_perspektywy_na_zdjeciach-214.html

18x24 cm
rozdzielczość powinna byc 300DPI (pikseli na cal)
1 cal = 2.54 cm
przelicz :)

jackal93
6.05.09, 16:17
szczerze to nie kumam co mam przeliczyć:| przepraszam za moją nie wiedze
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
znalazłem, dzięki