Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: zywotnosc migawki i matrycy CCD w e-500

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria

    zywotnosc migawki i matrycy CCD w e-500

    Spotkał się ktoś może z informacją techniczną na temat żywotności migawki i matrycy w e-500? Migawka ile wytrzymuje pstryknięć? 50 tys? 100 tys?

    Interesuje mnie też ile wytrzymuje matryca CCD. 10 lat? 5 lat? Czy jest to element nie zużywający się?

    Ot, taka zwykła ciekawość... stwierdzam, że jakość posiadanego sprzętu zwiększa proporcjonalnie częstotliwość jego wykorzystania

  2. #2
    robin102
    Gość
    Matryca teoretycznie bez żadnych bodźców zewnetrznych czyli dużego pola elektomagnetycznego, szoków temperaturowych, szoków fotonowych, uszkodzeń mechanicznych,zawilgocenia i jak jest wyprodukowana bez wad ukrytych to jest w zasadzie niezużywalna. Migawki natomiast przy odrobinie szczęscia dochodzą do przebiegu 100 tys , ale koszt wymiany nie jest duży . Podobno kilkaset złotych.

  3. #3
    zgadza się... Ja kurcze chciałbym pstrykać i pstrykać a jakoś... się zatrzymałem i zacząłem martwić o tą żywotność... to chyba głupota co?

    piszą na różnych forach, że im np Canon 300D wytrzymał 60 000, ale ich koledze migawa padła się po 20 000 itd.

    Nie wiem... podobno E1 ma wytrzymać 150 000 ale to sprzęt profi.

    Panowie chyba trza robić zdjęcia i dać sobie spokój z takimi obawami

  4. #4
    Awatar marwit
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    192
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    50 tys ja mam aparat 3 m-ce a na liczniku juz 3 tys zdjec... czy wymiana migawki podlega gwarancji? (mam 4 letnia wiec moze zdaze )
    E-300, 14-45, 40-150, Lexar CF 1Gb

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    209
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez marwit
    50 tys ja mam aparat 3 m-ce a na liczniku juz 3 tys zdjec... czy wymiana migawki podlega gwarancji? (mam 4 letnia wiec moze zdaze )
    hmm
    to masz 1000 zdjęć na miesiąc
    teoretycznie 50 miesięcy - trochę ponad 4 lata - w tym czasie pewnie wymienisz sprzęt...
    weź też pod uwagę to, że w pierwszych miesiącach po zakupie aparatu "trzaska" się znacznie więcej fotek niż przeciętnie.
    co do wymiany gwarancyjnej, to nie wydaje mi się, żeby była możliwa przy przebiegu >50 tys.
    chyba, że wcześniej z jakiś przyczyn migawka ulegnie uszkodzeniu

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    To jest dobrze i nawet bardzo dobrze, szczególnie jeśli koszt wymiany nie jest duży (te klikaset zł. o których wspomniał Robin102).
    Też nie przewiduję zużycia migawki za kadencji u mnie tego aparatu, w 7 miesięcy posiadania G5 zrobiłem około 4 tys zdjęć. Lubię natomiast znać możliwe przebiegi sprzętu.
    Natomiast czy napewno będę wymieniał? Body może zostać jako zapas, ze względu na dużą ergonomię tego aparatu.

  7. #7

    Dołączył
    May 2005
    Posty
    134
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    Migawki natomiast przy odrobinie szczęscia dochodzą do przebiegu 100 tys , ale koszt wymiany nie jest duży . Podobno kilkaset złotych.
    kilkaset złotych przy cenie aparatu ok. 2500 zł to nie jest dużo? Można się oczywiście kłócić.
    Olympus E-500, E1, 5060, Zuiko Digital 14-45mm, 14-54mm, 40-150mm, ED 50mm f/2 Macro, 11-22mm F2.8-3.5, fl36, filtry itd.

  8. #8
    robin102
    Gość
    Oszczedzać aparatu absolutnie nie ma sensu - no jeśli chodzi o ilość fotek, dbać to co inego żeby sprzecik był sprawny.
    Ja osobiscie można by powiedzieć ,że sie cyfrówkami już napstrykłem i teraz w moim E-300 po pół roku licznik dochodzi do 1000 zdjęć . Ot mam takie jakieś podejscie , że staram się nie robić ujęć które mają marne szanse ,że będa w miarę OKi. No i trochę przyzwyczajenie z analoga zostało aby film oszczędzać. Czyli 150 fotek na miesiąc. Więc aparat wystarczy na jakieś 30-40 lat he he he. Niech przyjdzie wiosna to nadrobię przebieg.

  9. #9
    Awatar Homek
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    179
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Był taki jeden, który powiedział "chwilo trwaj", a taki drugi "migawko wytrwaj". I ona wytrwała, choć była mała...
    Pozdrawiam. Dariusz Żak

  10. #10
    tymin3
    Gość
    A w E-10 migawka padala po okolo 20.000 :x i ani jednego zdjecia wiecej wymiana kosztowala o ile sie nie myle 470zł

Podobne wątki

  1. Żywotność migawki w korpusach E-systemu
    By Nemo5576 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 12.12.12, 16:47
  2. żywotność migawki w korpusach e-systemu
    By Legal in forum E-System
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 5.09.11, 23:31
  3. Zywotnosc obiektywu z telekonwenterem w SP-550UZ
    By bobeslaw in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.04.08, 19:10
  4. Żywotność migawki w E-500
    By Laser_1985 in forum E-System
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.05.07, 00:38
  5. Ograniczona żywotność kart XD Picture ???
    By Halski in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28.06.04, 20:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.