Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 61 z 61

Wątek: Olympus Stylus 1 – pierwsze wrażenia

  1. #61
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Dobry wieczór,

    Twoje pomysły dotyczące personalizacji aparatów fotograficznych są zapewne godne odnotowania, ale jako forum jesteśmy jedynie polem doświadczalnym na przedyskutowanie ich sensu. Możemy jedynie wyrazić swoje opinie... te nieprzychylne też. Mimo to mam nadzieje, że zgłosiłeś je do Olympusa?

    Ogólnie jeśli chodzi o personalizacje dotychczasowych aparatów to nie ma to sensu z biznesowego punktu widzenia. Proponowana funkcjonalność musiałaby zdobyć poparcie znaczącej grupy użytkowników. Firma musiałaby uruchomić projekt, przeznaczyć na to budżet, wiec sens tych poprawek musiałby być naprawdę przełomowy. To co zaproponowałeś chyba nie należy do tej kategorii.

    Jednak jeśli interesuje Cię personalizacja to istnieje projekt Olympusa, który uwzględnia coś takiego. Projekt nazywa się Open Platform Camera. Jest dostępny pod adresem https://opc.olympus-imaging.com/en/. Proponuje się z nim zapoznać. W ramach projektu pojawił się już pierwszy moduł Olympus Air A01 http://www.fotopolis.pl/n/20969/olym...nek-azjatycki/. W skrócie, wygląda jak powielenie pomysłu Sony, ale przewagą tego projektu jest oddzielenie modułu fotograficznego i umożliwienie podłączenia dowolnego obiektywu mikro 4/3 i 4/3 lub dowolnego innego obiektywu za pomocą konwerterów. Ponadto jest możliwe napisanie własnego oprogramowania do obsługi aparatu. Dzięki temu powinieneś zrealizować, jeśli nie wszystkie, to znakomitą większość zapisanych tu pomysłów, co prawda nie dla Stylusa 1. Nie wiem tego na pewno, ale podejrzewam, że Olympus będzie śledził rozwijane aplikacje i co lepsze pomysły implementował w innych urządzeniach za zgodą ich twórców.

    ---

    A teraz, w moim odczuciu, mniej przyjemna treść.

    Cytat Zamieszczone przez cckk Zobacz posta
    ...
    Po całym tym poście wydaje mi się, że wyższe standardach komunikacji nie są jedną z Twoich cech.


    Korzystaj z forum, pisz i pozwól korzystać innym. Sprawy wymagające raportu zgłaszaj. Raporty kierowane do moderacji są czytane, czasami dyskutowane i nie zawsze, zdaniem moderacji, wymagają odpowiedzi czy reakcji. Jeśli masz jakąś uwagę, to napisz na PW do administracji.

    To forum dopuszcza pewną swobodę tematów i wypowiedzi. Daje użytkownikom możliwość riposty w granicach prawa i kultury wypowiedzi. Mimo to czasami te granice są przekraczane. W tym kontekście zaakcentowane przez Ciebie "wyższe standardy komunikacji" zostały w pewnym sensie zaakceptowane. Chociaż pisanie o tym wprost jest odbierane przez uczestników dyskusji jako traktowanie ich z góry. I to spotkało się z reakcją. Chyba nie sądziłeś, że umknie to uwadze klubowiczów i nie będą temu przychylni. Mimo wszystko zostałeś zaakceptowany, więc zaakceptuj też nasze pisane i niepisane reguły. Miesiąc bytności na forum jak i kilka epistolograficznych utarczek nie predestynują Cię i nikogo innego do wystawiania publicznych laurek i tworzenia rankingów komukolwiek na tym forum.

    I na koniec:

    Cytat Zamieszczone przez cckk Zobacz posta
    To, niestety, zaburza mój eksperyment. Po miesiącu bytności tutaj zamierzałem podliczyć statystyki dla odpowiedzi na moje wpisy – głupie, neutralne i mądre – i opublikować to w wątku powitań z załączonymi wykresami i podium głupców oraz mądrych.
    ...
    Może się zdarzyć, że gdy opublikuję te statystyki, jakiś moderator usunie mój wpis. Wtedy będę pertraktował z moderatorami i administratorem, aby go przywrócili. Jeżeli mi odmówią, podejmę wojnę z tymi, których głupkowate wpisy uchowają się do tego czasu pod moimi. Potraktuję ich równie bezlitośnie, jak k@czego. Wykorzystam przeciw nim ich nicki, awatary i słowa. Tak wygląda wojna ze mną.
    Wpis na pewno zostanie usunięty. A jeśli chodzi o eksperymenty na forum, wybacz ale to nie jest to miejsce na nie. Masz prawo do swojej prywatnej oceny i zdania na temat każdego z tu obecnych, ale zachowaj je dla siebie. Reszty klubowiczów też to dotyczy.

    Wojna będzie wyglądała tak, że wpisy zostaną usunięte, a walczące strony odsapną od forum na kilka dni. Dla wyjaśnienia - BAN na 7 lub 31 dni, w ostateczności BAN na wieki.

    ---

    Nie podejmuje w tym temacie dyskusji. Wszystko zostało wyjaśnione. Nie daje też możliwości publicznej riposty. Ten wątek i tak zabrnął za daleko w temacie uszczypliwych i obraźliwych postów.

    Zamykam wątek. Treść postów pozostanie widoczna przez 24 godziny, a później cofnie się do ostatniego merytorycznego postu.

    Ps. Kilka postów już poleciało.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 9.08.15 o 23:01 Powód: edit

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.12.13, 00:10
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.12.13, 18:30
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.04.10, 15:25
  4. Olympus E-3 - pierwsze wrażenia.
    By KubaZowsik in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11.11.07, 14:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.