Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Wątek: Olympus Stylus 1 – pierwsze wrażenia

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cckk Zobacz posta
    Nie wchodzę w konflikty, gdy nie muszę. W nowym środowisku, na początku, zazwyczaj muszę to zrobić raz lub kilka razy, żeby wszyscy zorientowali się, że różnię się od większości ludzi i moje standardy komunikacji są wyższe od przeciętnych.
    To może weź się przespaceruj po Wrocławiu w szaliku Widzewa. Poziom testosteronu Ci opadnie.
    The question is, who cares?

  2. #22
    | OlyJedi Awatar GDA
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Posty
    240
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Olympus Stylus 1 – pierwsze wrażenia


    Przeczytane i w ogóle

    Ale nie rozumiem:
    Cytat Zamieszczone przez cckk Zobacz posta
    W moich wątkach chcę mieć porządek. Inni zgadzają się na bałagan w ich wątkach. Zakładają wątek fotograficzny, po czym pozwalają użytkownikom dywagować przez trzy strony o niczym, zanim ktoś w końcu zdecyduje się wstawić jakieś zdjęcie. Każdy wątek ma temat. Temat wyznacza, o czym jest wątek. Nie przeszkadzają mi dygresje poza tematem, gdy są interesujące. Przeszkadza mi bredzenie o niczym.

    Piszesz o porządku a widzę bałagan. Chcesz aby wątki Twoje były na jakimś poziomie , a sam na innych piszesz o niczym, a wręcz
    Cytat Zamieszczone przez cckk
    Przeszkadza mi bredzenie
    Jak chcesz aby było wszystko dobrze.
    To też się tak samo zachowuj.


    I proszę o dalszy ciąg Olympus Stylus 1 – pierwsze wrażenia.
    ...

  3. #23
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Aż sobie zasubskrybowałem, To lepsze niż humor
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #24
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Aż sobie zasubskrybowałem, To lepsze niż humor
    Ja też ale nie dla zabawy ale celów klinicznych
    Fujifilm X100, mju II, panasonic sx1, Fujifilm Wide 210 Instax.

  5. #25
    Banned
    Dołączył
    Jul 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    98
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To proste, przedstawiłeś nowatorską koncepcję w myśl której GO zależy od modelu obiektywu przy tej samej ogniskowej i wielkości klatki/matrycy. Dotychczas sądzono, że tak nie jest. Wystarczy skorzystać z dowolnego kalkulatora GO, żeby zauważyć, że model obiektywu nie występuje wśród parametrów. Jeśli chcesz dogłębniej przeanalizować dotychczasowe poglądy na temat GO, to polecam tę stronę: http://www.normankoren.com/Tutorials/MTF6.html
    Nic takiego nie napisałem. Napisałem natomiast, co następuje:

    Cytat Zamieszczone przez cckk Zobacz posta
    Moim pierwszym aparatem była enerdowska, oliwkowa Werra I z Tessarem 2.8/50. Tessar świetnie rysował i miał bardzo szeroko rozciągniętą skalę głębi ostrości wytrawioną na obudowie. Po ustawieniu przysłony na 8 mogłem fotografować, używając systemu strefowego. Korzystałem z dwóch stref: od 2 do 4 m (ostrzenie między 2,5 a 3 m) i od 4 m do ∞ (ostrzenie między 6 a 12 m). Taki system świetnie sprawdzał się w fotografii reporterskiej.

    Moim ostatnim analogowym aparatem jest Nikon FM-2 z Nikkorem AIS 1.4/50. Skala głębi ostrości jest na nim wąziutka. Przysłonę trzeba ustawić na 16, żeby mieć dwie strefy: od 1,5 do 3 m (ostrzenie na 2 m) i od 3 m do ∞ (ostrzenie na 5 m).
    Trzeba odróżnić od siebie dwie rzeczy: głębię ostrości obiektywu przy danej przysłonie oraz reprezentację tej głębi ostrości wytrawioną na obiektywie, czyli jej skalę. Ja pisałem o reprezentacji głębi ostrości („skala głębi ostrości wytrawiona na obudowie”). Ty piszesz o głębi ostrości. Są to dwie różne rzeczy.


    Odległość między czerwonymi strzałkami na Nikkorze wynosi 9,5 mm. Odległość między czerwonymi strzałkami na Tessarze wynosi 26,5 mm. Obie pary strzałek wskazują przysłony 16. Głębie ostrości w obu tych obiektywach ustawionych na przysłony 16 są takie same. Ich reprezentacje są różne, bo 9,5 mm to nie to samo, co 26,5 mm.

    Szerzej rozciągnięta skala głębi ostrości wytrawiona na obiektywie, czyli dokładniejsza reprezentacja głębi ostrości dla danych przysłon, pozwala na precyzyjniejsze ustalanie głębi ostrości przy określonej przysłonie. O tym traktował mój powyższy wpis.

    ---------- Post dodany o 17:46 ---------- Poprzedni post był o 17:30 ----------

    Cytat Zamieszczone przez GDA Zobacz posta
    Przeczytane i w ogóle

    Ale nie rozumiem:

    W moich wątkach chcę mieć porządek. Inni zgadzają się na bałagan w ich wątkach. Zakładają wątek fotograficzny, po czym pozwalają użytkownikom dywagować przez trzy strony o niczym, zanim ktoś w końcu zdecyduje się wstawić jakieś zdjęcie. Każdy wątek ma temat. Temat wyznacza, o czym jest wątek. Nie przeszkadzają mi dygresje poza tematem, gdy są interesujące. Przeszkadza mi bredzenie o niczym.
    Piszesz o porządku a widzę bałagan. Chcesz aby wątki Twoje były na jakimś poziomie , a sam na innych piszesz o niczym, a wręcz

    Przeszkadza mi bredzenie
    Jak chcesz aby było wszystko dobrze. To też się tak samo zachowuj.
    Bałagan w moim wątku wnieśli: ggolus, bokaj, romek1967 i ahutta (powyżej twojego wpisu) oraz: Bodzip i voovoo2 (poniżej). Zaraportowałem ich wpisy z komentarzem:

    Ten wpis nie wnosi niczego do wątku. Proszę o usunięcie go...
    Ich działania tutaj odbieram jako złośliwe próby wypaczenia wątku. Stąd te raporty.



    W którym miejscu napisałem o niczym?

    W którym miejscu zachowałem się źle?
    Ostatnio edytowane przez cckk ; 4.08.15 o 17:50 Powód: korekta

  6. #26
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Piszesz w swoim profilu, że jesteś filozof. Czyli najprawdopodobniej wiesz co to jest ostracyzm.
    Na razie Twoje wypowiedzi wszyscy traktują wesoło, jak kapitalną rozrywkę w sezonie ogórkowym.
    Pomyśl jak się zachowałeś - potraktowałeś z góry innych użytkowników forum, cytując jednego z nich - prawie uważasz się za Boga. I wyobraź sobie, że nikt z nas nie zaraportował do administracji twoich niewyparzonych wypowiedzi. Ty... reagujesz raportem na żart.
    Cóż, wracając do pierwszego zdania - ostracyzm to ogólnie ignorancja. Nikt nie będzie zaglądał do Twoich wątków, nie będzie odpowiadał na posty i pytania, nie będzie prowadził z Tobą polemiki.
    Będziesz sam jak palec, aż... znikniesz. Wyobraź sobie, że nikt nie będzie prowadził z Tobą walki (jak sam napisałeś - na kilku forach walczyłeś i zwyciężyłeś ) - natomiast, po początkowym okresie abolicji, posypią się minusowe reputacje. Do reputacji administracja nic nie ma. To nasze użytkowników narzędzie do nagradzania postów - wypowiedzi które nam się podobają i do wyrażania swojej dezaprobaty w stosunku do wypowiedzi, które się nam nie podobają. Tylko tyle i aż tyle.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #27
    Banned
    Dołączył
    Jul 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    98
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    @Bodzip

    Zareagowałem serią raportów na serię prób wypaczenia mojego wątku. Dbam o porządek w moich wątkach. W przeszłości egzekwowałem go, prowadząc wojny. Teraz egzekwuję go, dając reprymendę autorowi niemerytorycznego wpisu lub raportując wpisy, które uważam za szkodliwe.

    Nikomu dotychczas nie ująłem nic z jego lub jej reputacji i nikomu w przyszłości nie zamierzam nic z reputacji ujmować. Cudzą reputację albo powiększam, albo jej nie zmieniam. Mnie kilka osób odjęło parę punktów reputacji. Rozumiem, że kilkoro użytkowników forum może się skrzyknąć i ujmować mi coś z reputacji tak często, jak często pozwoli im na to system. Są takie możliwości, może się więc tak zdarzyć.

    Odróżniam żarty od działań złośliwych i wrogich. W moim wątku „Galeria – problemy” odpowiedziałem na żarty żartami. W tym wątku wpisy, które niekoniecznie różnią się od zamieszczonych tam, zaraportowałem jako wypaczające wątek. Różnica między tymi wątkami jest taka, że tamten jest technicznym pytaniem związanym z działaniem forum i pojawiające się w nim żarty – zarówno zabawne jak niemądre – nie przeszkadzają mi, a ten jest poświęcony kwestiom fotograficznym ze szczególnym uwzględnieniem aparatu Olympus Stylus 1 i niemądre żarty tylko go zaśmiecają. Poza tym jest oczywiste, że była to zorganizowana akcja, która miała na celu albo sprowokowanie mnie do wszczęcia wojny, albo zwykłe wypaczenie mojego wątku. Takich wypaczonych wątków widziałem już tutaj wiele. Nie daję zgody na wypaczanie moich. Stąd te raporty.

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ostracyzm to ogólnie ignorancja
    I to zasługuje na zacytowanie oraz komentarz. Widzę tu sporo ignorancji. Być może doprowadzi ona do ostracyzmu. Tak czy inaczej ignorancja i ostracyzm to dwa różne pojęcia, choć pierwsze może prowadzić do drugiego. Miałeś, rzecz jasna, na myśli ignorowanie kogoś. Ignorowanie kogoś to nie to samo, co ignorancja w jakiejś kwestii. Ostracyzm jest pierwszym, a może wynikać z drugiego.

  8. #28

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    "Poza tym jest oczywiste, że była to zorganizowana akcja, która miała na celu albo sprowokowanie mnie do wszczęcia wojny, albo zwykłe wypaczenie mojego wątku."
    Czas kończyć. Przejrzał nas!

    @cckk
    trzymaj się chłopie.
    spróbuj tylko zrozumieć: "melodia czyni piosenkę..."
    pozdrówka.

  9. #29
    | OlyJedi Awatar witwicky
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Ślůnsk - Radzionków
    Posty
    2.354
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    @cckk Z Zainteresowaniem czytam co piszesz. Na plus jest to, e budujesz piękne zdania, wyrażasz się w rzadko i coraz rzadziej spotykany sposób. I za to mam dla Ciebie szacunek. Tracę go czytając dyrdymały o porządku, zwycięstwach, wyższości Twojego sposobu komunikacji. Ogólnie odnoszę wrażenie, że sympatyczny człowiek jesteś.
    Tylko mam jedna prośbę. Wybacz, że użyję potocznego języka.
    ZLUZUJ STRINGI!
    Już więcej off-topiców obiecuję Ci nie utykać pomiędzy merytoryczną dyskusję.

  10. #30
    Banned
    Dołączył
    Jul 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    98
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    @ggolus

    Nie byłoby tu moich dyrdymałów, gdyby nie było wcześniej cudzych.

    Dziękuję ci za tę deklarację.
    Ostatnio edytowane przez cckk ; 4.08.15 o 20:51 Powód: zaimek osobowy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.12.13, 00:10
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.12.13, 18:30
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.04.10, 15:25
  4. Olympus E-3 - pierwsze wrażenia.
    By KubaZowsik in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11.11.07, 14:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.