Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Olympus MMF-3 czy Panasonic DWW MA1 ?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar żmija
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Pod W-wa
    Posty
    146
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria

    Olympus MMF-3 czy Panasonic DWW MA1 ?

    Kupiłem Lumixa, ale chcę wykorzystać do niego obiektywy od E-3. Jaki adapter kupić? Olka czy Panasa? Może ktoś się orientuje jakie różnice występują w tych dwóch urządzeniach?
    Jestem nietolerancyjny wobec nietolerancji.

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez żmija Zobacz posta
    Kupiłem Lumixa, ale chcę wykorzystać do niego obiektywy od E-3. Jaki adapter kupić? Olka czy Panasa? Może ktoś się orientuje jakie różnice występują w tych dwóch urządzeniach?
    Różnią sie uszczelką w mmf-3- pierścień /oring/, reszta to rurka z tasiemką elektryczną i stykam, taka sama w obydwóch.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez żmija Zobacz posta
    Kupiłem Lumixa, ale chcę wykorzystać do niego obiektywy od E-3. Jaki adapter kupić? Olka czy Panasa? Może ktoś się orientuje jakie różnice występują w tych dwóch urządzeniach?
    kup chiński zamiennik jak juz musisz, zaoszczedzisz

    http://www.ebay.com/itm/Viltrox-JY-4...item4d2b595bc5

    mam taki, na stałe przyspawany do zd9-18
    moim zdaniem najlepiej puść na giełdzie szkła 4/3 i przejdz na m4/3, szybciej lub wolniej dojdziesz do tego
    GX7 ?
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 26.07.15 o 21:34
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #4
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    kup chiński zamiennik jak juz musisz, zaoszczedzisz

    http://www.ebay.com/itm/Viltrox-JY-4...item4d2b595bc5

    mam taki, na stałe przyspawany do zd9-18
    moim zdaniem najlepiej puść na giełdzie szkła 4/3 i przejdz na m4/3, szybciej lub wolniej dojdziesz do tego
    GX7 ?
    Wciąż nie widzę alternatywy dla ZD 12-60, 50-200, 14-35 i 35-100, 90-250 i 100/2.0. Pozostałe mógłbym bez bólu odżałować.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #5
    | OlyJedi Awatar żmija
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Pod W-wa
    Posty
    146
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Dziękuję, za odpowiedzi. Też nie widzę alternatywy dla "starych" szkieł. Zamiennik? Czy elektronika ta sama? Przyznam się, że różnica w cenie znaczna, kusząca.
    Jestem nietolerancyjny wobec nietolerancji.

  6. #6
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez żmija Zobacz posta
    Dziękuję, za odpowiedzi. Też nie widzę alternatywy dla "starych" szkieł. Zamiennik? Czy elektronika ta sama? Przyznam się, że różnica w cenie znaczna, kusząca.
    Tam nie ma elektroniki to tylko 11 styków z jednej i 9 z drugiej strony jeśli dobrze pamiętam... może być co najwyżej nierówno wytoczony- nie trzymać płaszczyzny...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #7
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez żmija Zobacz posta
    Dziękuję, za odpowiedzi. Też nie widzę alternatywy dla "starych" szkieł. Zamiennik? Czy elektronika ta sama? Przyznam się, że różnica w cenie znaczna, kusząca.
    adapter to nic innego jak tuleja bez elektroniki ze stykami, wiec nie ma róznicy, mmf3 daje uszczelnienie, jak tego nie potrzebujesz to po co przepłacac ?
    szybko sie przekonasz, że szkła 4/3 to nie do końca to o co chodzi w m4/3
    tez tak miałem na poczatku , teraz z duzych szkieł zostało mi tylko ZD9-18
    całkiem inaczej wyglada torba z kpl. szkieł m4/3 niż z 4/3
    nie przesadzał bym z tą wyższością optyczną szkieł 4/3, jednymi i drugimi mozna robic dobre zdjecia
    w m4/3 masz szkła "petardy" panas 12-35, 35-100, 20, 42.5
    olek 12-40, 150, 60 macro, 25, 45
    sigma 60
    (moje typy) więc nie ma co biadolić na brak szkieł
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 26.07.15 o 22:39
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #8
    | OlyJedi Awatar żmija
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Pod W-wa
    Posty
    146
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/adapter-micro-4-3-...415300535.html

    ---------- Post dodany o 22:40 ---------- Poprzedni post był o 22:34 ----------

    Nie jestem 'ortodoksem", tym bardziej, że nie miałem możliwości osobistego przetestowania optyki micro. Zawsze przy takich wymianach jednak dużo się traci, a przyznam, że wiele wysiłku (finansowego )poświęciłem by zdobyć te obiektywy.
    Jestem nietolerancyjny wobec nietolerancji.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez żmija Zobacz posta
    Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/adapter-micro-4-3-...415300535.html

    ---------- Post dodany o 22:40 ---------- Poprzedni post był o 22:34 ----------

    Nie jestem 'ortodoksem", tym bardziej, że nie miałem możliwości osobistego przetestowania optyki micro. Zawsze przy takich wymianach jednak dużo się traci, a przyznam, że wiele wysiłku (finansowego )poświęciłem by zdobyć te obiektywy.
    jest ok, z ebay masz prawie 100 taniej, nie bedzie cła ani podatku, minus - pewnie z 2 tygodnie czekania
    niestety przejscie boli finansowo, jak uda Ci się sprzedać dobrze to ból będzie mniejszy
    mając body panasa i szkła O, bedziesz miał taką sobie stabilizacje w przypadku GX7 w innych body nie bedziesz jej miał wcale
    druga sprawa to znikające zasilanie w tempie przejazdu Pendolino (GX7) drugie aku obowiazkowe
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #10
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Wciąż nie widzę alternatywy dla ZD 12-60, 50-200, 14-35 i 35-100, 90-250 i 100/2.0. Pozostałe mógłbym bez bólu odżałować.
    Święte słowa, nie ma nawet alternatywy do 70-300.
    Ktoś wspominał że w szkłach panasa jest stabilizacja, hm - papier wszystko przyjmie.

Podobne wątki

  1. Olympus e-pl5 czy Panasonic gm1
    By gruby191 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 7.02.14, 22:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.