Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Kolej rzeczy w MACRO: M42+pierscienie=>Raynox 250 =>ZD

  1. #1
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Kolej rzeczy w MACRO: M42+pierscienie=>Raynox 250 =>ZD

    Zauważyłem dosyć często powtarzający się schemat wśród amatorów zdjęć macro Olków - tą drogę przebyłem też i JA - myślę że może to pomóc potencjalnym MACROFANOM.

    Kolej rzeczy wygląda następująco w MACRO:

    Większość kupuje na samym początku ze wg. na cenę obiektyw M42 - ot taki Helios, industara czy coś podobnego koszt 50-200zł widząc kilka fajnych fotek siekniętych takim obiektywem na Allegro z pierścieniami MACRO które robią wrażenie.

    Zabawa jak na początek wydaje się przednia, po pewnym czasie żmudna a efekt końcowy czasami pozostawia trochę niesmaku i wiele do życzenia na dłuższą metę,

    Wtedy przychodzi olśnienie: RAYNOX DCR-250 - im dłuższa lufa tym większe powiększenie - ołłł jeeee to musi być to

    ale

    duża skala jaką uzyskamy z np: 40-150 daję nam tak mała głębię że w pytkę czesia, ciężko trafić ostrością w to co chcemy, trzeba strzelić kilka, kilkadziesiąt klapsów tego samego ( w moim przypadku byłą to ważka) z tego wybrać to jedno ostre tam gdzie trzeba- hobby żmudne efekty już zadowalające ... jest lepiej ale czegoś brakuje

    dlatego normalną koleją rzeczy w moim przypadku było ZD-35 (od Oleryca- wtedy jeszcze Woytec)

    jest AF, jest żyleta, jest kilka powtórek czasami i wolny AF ale to macro więc jest fun na dłuższą metę i są super efekty w krótkim czasie po poznaniu szkiełka.


    Rozpisałem się aby oszczędzić co niektórym zbędnej drogi naookoło jaką ja i pewnie kilku jeszcze ludzi przebyło by cieszyć się fotografią MACRO.

    pozdrawiam

    Dziekan
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  2. #2
    Oleryk
    Gość
    Dalej tsą jeszcze: Zuiko 50/2 i Sigmy, 105/2.8 i 150/2.8 HSM

  3. #3
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Oleryk
    Dalej tsą jeszcze: Zuiko 50/2 i Sigmy, 105/2.8 i 150/2.8 HSM
    Oleryk zapodaj jakieś swoje sample z tej Sigmy, 105/2.8 i 150/2.8 HSM jak masz

    jak dla mnie Zuiko 50/2 się chowa jak porównuje go z ZD35 ze skalą odwzorowania która dla mnie jest ważna - innymi nie cykałem póki co ZD35 mi wystarcza, ale już wiem że przydało by się coś dłuższego z dobrym odwzorowaniem coby nie straszyć owadów za wczasu po krzakach.

    Brałem też pod uwagę w zestawieniu koszty ZD35 idzie wyrwać 700 zł to moim zdaniem bardzo mało jak za to szkiełko.

    pzdr
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  4. #4
    Oleryk
    Gość
    Ze 150-ki juz wstawialem na forum jakieś próby.
    Listki z mojej galerii są z tego szkiełka.
    Niestety, była dla mnie za ciężka i ją sprzedałem. Zresztą też naszej forumowiczce
    105-ki nie mialem jeszcze w rękach.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Oleryk
    Ze 150-ki juz wstawialem na forum jakieś próby.
    Listki z mojej galerii są z tego szkiełka.
    Niestety, była dla mnie za ciężka i ją sprzedałem. Zresztą też naszej forumowiczce
    105-ki nie mialem jeszcze w rękach.
    zatem moja droga jest słuszna
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Ja jestem na etapie tarzania się w trawie z 40-150 + Raynox DCR250 (oczywiście wiosną/latem). Faktycznie, uciążliwa jest głębia ostrości, jak też utrzymanie obiektu-robaczka w kadrze. Ale dopóki nie robię tego dla pieniędzy, to tarzam się w trawie z czystej przyjemności I jest zabawnie.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    podlaskie
    Posty
    296
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Re: Kolej rzeczy w MACRO: M42+pierscienie=>Raynox 250 =&a

    Cytat Zamieszczone przez dziekan
    Wtedy przychodzi olśnienie: RAYNOX DCR-250 - im dłuższa lufa tym większe powiększenie - ołłł jeeee to musi być to

    ale

    duża skala jaką uzyskamy z np: 40-150 daję nam tak mała głębię że w pytkę czesia, ciężko trafić ostrością w to co chcemy, trzeba strzelić kilka, kilkadziesiąt klapsów tego samego ( w moim przypadku byłą to ważka) z tego wybrać to jedno ostre tam gdzie trzeba- hobby żmudne efekty już zadowalające ... jest lepiej ale czegoś brakuje


    Dziekan
    To prawda, ale zamiast Raynoxa można sobie kupić MCON-35 Olympusa. Odwzorowanie trochę mniejsze, jednak ma inne zalety w porównaniu do kultowego Raynoxa.
    MCON-35 jest świetnie skorygowany, nie powoduje utraty jasności obiektywu, można używać go nawet na krótkich ogniskowych bez obawy o jakiekolwiek winietowanie, zachowujemy bezpieczną odległość od modelu i nie straszymy niczego lufą obiektywu, a działanie AF w sporym zakresie odległości jest całkiem akceptowalne.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Marcin510
    Gość
    40-150 na f22 jeszcze ujdzie w tloku, bo te olkowe obiektywy maja dosc gleboka ostrosc

    z tym ze sam obiektyw + raynox nie jest zbyt ostry

    ja probowalem m42 takumara 200mm + raynox, ostry jak zyleta, ale glebia na milimetr

  9. #9
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Na f/22 leci ostrosc przez dyfrakcje... :/
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar domadm
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    południowy śląsk
    Posty
    527
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Fajnie że znalazłem ten wątek 2 dni po zakupie Raynoxa

    Ale przynajmniej teraz wiem co mnie czeka w przyszłości
    Życie tak szybko mija, dlatego warto zapisać kilka migawek w dobrej jakości.
    Srebrne E-PL7, 45mm/1.8, kit 14-42

Podobne wątki

  1. Moja kolej.
    By junak20 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 15.11.09, 20:23
  2. to teraz moja kolej
    By mekurabushi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 4.09.09, 23:52
  3. Noo to kolej na nastepnego nowicjusza...
    By Pieciek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24.04.09, 21:48
  4. luc4s prezenuje : kolej
    By luc4s in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17.09.04, 00:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.