Strona 23 z 28 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 273

Wątek: Sklep 'Value Basket' ???

  1. #221
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Najprościej z doświadczonego użytkownika systemu zrobić niegramotnego idiotę. Gratuluję roztropności i kreatywności.
    Z tym numerem seryjnym i wyciągniętymi wnioskami nie byłbym taki pewien. Samo nieprzyjęcie numeru seryjnego może być spowodowane wieloma przyczynami. Zanim puściłbym takie przypuszczenia w obieg (podróba lub sprzęt wycofany do zniszczenia) szukałbym potwierdzenia w Olympusie. Należałoby zadać firmie pytanie, czy jest to możliwe aby numer seryjny aparatu mógł nie zostać przyjęty przez system rejestracji. Opieramy się na domysłach i doświadczeniu, ale nie możemy kategorycznie twierdzić, że jest tak na pewno bez twardego dowodu. Czy Klikacz dostała takie potwierdzenie? Może warto poruszyć ten temat nie tu na forum, ale właśnie w Olympusie (jeśli jeszcze tego nikt nie uczynił).

  2. #222
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    To jest dobre pytanie. Trzeba by popytać w Urzędzie Skarbowym czy w Izbie Celnej. Bo skoro sprzedaż odbywa się poza terytorium Polski, to nabywca jest importerem. ...
    Zamień "Polski" na "UE" Wystarczy, że sprzedają przez firmę zarejestrowaną w UE i masz problem z głowy

    ---------- Post dodany o 10:58 ---------- Poprzedni post był o 10:56 ----------

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Najprościej z doświadczonego użytkownika systemu zrobić ...
    Rzeczywiście warto zamknąć ten wątek..
    Doświadczony użytkownik sam z siebie zrobił. Chyba nawet nie jeden. Nie widzę w tym powodu do zamykania wątku
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #223
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Doświadczony użytkownik sam z siebie zrobił. Chyba nawet nie jeden. Nie widzę w tym powodu do zamykania wątku
    Zgadza się i nie róbmy z tego problemu. Brak kontrargumentu to nie koniec świata, najwyżej samoistny koniec jednej ze ścieżek dyskusji.

    ---------- Post dodany o 11:41 ---------- Poprzedni post był o 11:38 ----------

    Poza wątkiem, na PW, poprosiłem Jacka o zapoznanie się z tematem numeru seryjnego. Być może uda się znaleźć odpowiedź na to pytanie u źródła.

  4. #224
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    Z tym numerem seryjnym i wyciągniętymi wnioskami nie byłbym taki pewien. Samo nieprzyjęcie numeru seryjnego może być spowodowane wieloma przyczynami. Zanim puściłbym takie przypuszczenia w obieg (podróba lub sprzęt wycofany do zniszczenia) szukałbym potwierdzenia w Olympusie. Należałoby zadać firmie pytanie, czy jest to możliwe aby numer seryjny aparatu mógł nie zostać przyjęty przez system rejestracji. Opieramy się na domysłach i doświadczeniu, ale nie możemy kategorycznie twierdzić, że jest tak na pewno bez twardego dowodu. Czy Klikacz dostała takie potwierdzenie? Może warto poruszyć ten temat nie tu na forum, ale właśnie w Olympusie (jeśli jeszcze tego nikt nie uczynił).
    Jest wiele mozliwosci i kierunkow w tej sprawie.Jesli jeden z uzytkownikow odnosi sie do opini o sklepie i negatywnych komentarzy,wczesniej je linkujac to nie powod aby drugi co tylko przeczytal tytul watka wyzywal go od idiotow.Jesli jest temat wielowatkowy to nalezy wlaczyc myslenie i czytac rowniez myslac,to nie jest trudne.Duzo prosciej jest sprowadzic do swojego poziomu i pokonywac doswiadczeniem.
    Dla mnie jest ciekawa dziwna odpowiedz olka i tez ciekawi mnie,tyle negatywnych komentow o sklepie.

  5. #225
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ktoś tu kogoś wyzwał od idiotów? Nie zauważyłem, dyskusja jest przecież kulturalna.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #226
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ktoś tu kogoś wyzwał od idiotów? Nie zauważyłem, dyskusja jest przecież kulturalna.
    Nawolywanie do wlaczania myslenia przy pisaniu posta jest mz jednoznaczne ze stwierdzeniem ze posta pisal idiota

  7. #227
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Nawolywanie do wlaczania myslenia przy pisaniu posta jest mz jednoznaczne ze stwierdzeniem ze posta pisal idiota
    Nie przesadzaj
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #228
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    341
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Nawolywanie do wlaczania myslenia przy pisaniu posta jest mz jednoznaczne ze stwierdzeniem ze posta pisal idiota
    kto i gdzie to napisał lub sugerował
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  9. #229
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    a w Holandii nie ma VATu?
    Szerze mówiąc nie interesuje mnie to. Opłatami celnymi obciążony jest VB i to jego sprawa, czy i jakie opłaty uiszcza. Myślę, że holenderscy urzędnicy już dawno upomnieliby się o swoje, gdyby im się coś nie zgadzało w tabelach.
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zamień "Polski" na "UE" Wystarczy, że sprzedają przez firmę zarejestrowaną w UE i masz problem z głowy

    Byłoby to proste gdyby to działało tak jak piszecie. Gdyby VB miał sklep w Holandii to by wystawiał faktury. Posługiwałby się odpowiednikiem naszego NIP-UE, co więcej, przedsiębiorcy mogliby kupować na obciążenie odwrotne. A przecież VB na swojej stronie pisze że
    Nie wystawiamy Faktury VAT, ponieważ nasza firma pokrywa wszelkie koszty związane z podatkiem poprzez współpracę z partnerami logistycznymi.
    Dziwne tłumaczenie, bo od partnera logistycznego też pewnie faktury nie dostanę.

    A Urzędnikom holenderskim pewnie sie wszystko zgadza - sprzęt trafia jako przeznaczony do dalszego eksportu. To tu w Polsce nikt tematu nie umie ogarnąć, bo pewnie obowiązuje założenie że jak dostawa jest z terenu UE to na pewno jest odpowiednio opodatkowana. Innymi słowy, W Holandii się nie czepiają bo nie muszą, a w Polsce się nie czepiają bo myślą że już przyczepili się w Holandii.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  10. #230
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Sugerujesz że chiński producent Olympusa podrabia aparaty? tzn. podrabia procesory, mechanizm migawki, a nawet ma wtyki w fabryce Sony i podrabia matryce? a może montuje w E-M1 matryce z zezłomowanych starych lustrzanek E-systemu (może stąd się biorą narzekania że matryca z E-M1 to nie to co ta z E-M5)?

    Kontrowersyjna teza moim zdaniem. Bardziej byłbym skłonny przypuszczać, że Klikacz kupiła normalnie wyprodukowany E-M1, który, na jakimś etapie nie przeszedł kontroli jakości, powinien zostać zutylizowany, ale jakiś chytry chińczyk choć podpisał protokół zniszczenia to tylnym wyjściem wypuścił aparat (serię aparatów) na rynek.
    Kiedyś miałem bliskie kontakty z firmą zajmującą się przerobem odpadów - ludzie obsługujący młynki opowiadali jak kiedyś IBM przywiózł ciężarówkę laptopów do zniszczenia. Nówki prosto z linii... ale że to była partia rozruchowa, na której pracownicy uczyli się składać ten model, nie nadawała się do sprzedaży. Niby wyglądały jak każdy normalny komputer, ale jednak producent nie był pewien że wszystko jest dobrze zrobione.
    Pracownicy na niszczarce próbowali wtedy kombinować, poustawiać młynki tak by choć co piąty nie został zmielony, albo żeby noże uszkadzały tylko pudełko a laptopa oszczędzały, ale IBM przysłał swoją komisję, i nic nie miało prawa się ostać.

    Ale to było w Niemczech, może w Chinach by się udało? Taki sklep jak VB to idealny partner to sprzedaży takiego trefnego towaru. Oczywiście, to są tylko spekulacje, dowodów brak.



    Producenci niszczą podróby, ale raczej nie chcą się przyznawać że ich produkty są podrabiane, to jednak psuje markę. Chociaż... pamiętacie? Jakiś czas temu Nikon ostrzegał przed podrabianymi D600 i D7100. Jeszcze wcześniej (ale to nie do końca podróba była) na rynku pojawiły się Canony 6D bez WiFi i GPSa - taka krótka seria wypuszczona na jakiś lokalny rynek gdzie korzystanie z tych funkcji nie było do końca zgodne z prawem. Jeszcze wcześniej jakieś dziwne historie z serwisowymi obiektywami Samsunga za pół ceny...

    Wniosek taki, że może jednak warto kupować w wiarygodnych sklepach? Co do VB znajomy niedawno kupił tam E-M5 mk2 z 12-40/2,8. Zapłacił tyle że u nas pewnie by miał za to goły aparat. Jest zadowolony, transakcja przebiegła sprawnie, aparat działa. Cóż, w takiej cenie pewnie też bym się skusił ale... ja mam jednak opory przed kupowaniem od cwaniaków sprzedających towary z ominięciem systemu podatkowo-celnego.
    Czy można okraść złodzieja ?

Podobne wątki

  1. Sklep z fotoaparatami Leica
    By Amigo! in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 23.01.13, 11:12
  2. Sklep z częściami do Olympusa
    By sdsi in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19.05.11, 19:36
  3. Mocne ND, a sklep w UK
    By S4INT in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 5.09.08, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.