Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Pierwszy wywołany negatyw

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar
    EDIT: Łukasz, na zacieki Fotonal Ja użyłem i nie mam żadnych zacieków.
    Ja też użyłem Fotonala. Ale chyba nie tak, jak trzeba. A poza tym wieść gminna niesie, że Fotonal to nie jest najlepszy na świecie zwilżacz. Ale ja się nie znam.

    I gratulacje, oczywiście

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    A ja przez 20 lat filmy płukanie kończyłem w roztworze Ludwika i nigdy żadnych problemów.
    Kilka kropel, tak na oko na koreks. Polecam.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pi-er17
    A ja przez 20 lat filmy płukanie kończyłem w roztworze Ludwika i nigdy żadnych problemów.
    Kilka kropel, tak na oko na koreks. Polecam.
    Słyszałem o tej metodzie, ale podobno dzisiejszy Ludwik to już nie tamten, peerelowski.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Też takie plotki o Ludwiku słyszałem. Ponoć jest Ludwik tradycyjny i Nowy Ludwik.
    Kwestia wyboru.
    Jak nie miałem Ludwika to płukałem w szamponie i też było dobrze.
    Jeszcze jedna ważana sprawa. Przed powieszeniem filmu do szuszenia namoczonymi
    łapami sciągałem nadmiar wody z filmu. To ważne bo jak jej za dużo to zwilżacz nie pomoże.
    Na pocieszenie dodam, że po Fotonalu tez miałem plamy, a po Ludwiku ( szamponach ) nie.

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Ten temat był już poruszany (odnośnie Ludwika). Powtórzę zatem co już pisałem, a co każdy chemik Wam powie. Tylko oryginalny, najzwyklejszy Ludwik, żadne jabłkowe, brzoskwiniowe i nie niszczące rąk. Wszystkie poza tym tradycyjnym pozostwiają na powierzchniach umytych warstewkę związków organicznych. Owszem stosujemy Ludwika jak najmniej, na 5 litrów wody powinna wystarczyć jedna kropla. Woda do płukania nie może się pienić.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Właśnie wywołałem pierwszy negatyw z Yashici D (Deltę 100). Sukces, bo Jaśka pięknie trzyma czasy i z tego co widzę na negatywie, obiektyw również jest ostry. Niestety, zaliczyłem dwie porażki. Pierwsza, to znów nałożenie jednej klatki (jak w Lubitelu) i ucięcie ostatniego zdjęcia. Ewidentnie źle przewijałem, już chyba wiem, dlaczego. Zapewne zdarzyło mi się nieprzewinąć korbką bez przyciśnięcia guzika, który zdaje się po prostu przewija numerki. Druga porażka jest taka, że przy sprzątaniu zbiłem jedną menzurkę, z podziałką co 0,5ml :/ Aha, mam jeszcze pytanie: na negatywie nie widzę numerów klatek, tylko numerki od 1 do 19. Ło co chodzi? Jest to na pewno negatyw 120.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Morlok
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.373
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Aha, mam jeszcze pytanie: na negatywie nie widzę numerów klatek, tylko numerki od 1 do 19. Ło co chodzi? Jest to na pewno negatyw 120.
    Pzdr
    Te same filmy są używane w formacie 4,5x6. Pewnie o to chodzi. Tak przypuszczam.
    Pozdr.
    Automaty liczą, liczą, liczą .....na człowieka.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pi-er17 Zobacz posta
    Te same filmy są używane w formacie 4,5x6. Pewnie o to chodzi. Tak przypuszczam.
    Pozdr.
    Źle się wyraziłem. Zapewne właśnie tak jest, ale bardziej interesuje mnie, czy są gdzieś numerki dla 120? Przydałoby mi się to (tak mi się wydaje), przy oddawaniu do labu, do zrobienia odbitek albo zeskanowania.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez suchar Zobacz posta
    Źle się wyraziłem. Zapewne właśnie tak jest, ale bardziej interesuje mnie, czy są gdzieś numerki dla 120? Przydałoby mi się to (tak mi się wydaje), przy oddawaniu do labu, do zrobienia odbitek albo zeskanowania.
    Przecież przy różnych klatkach są różne numerki, nawet jeśli przy jednej klatce są dwa, to w niczym to nie przeszkadza, bo laborant i tak będzie wiedział, o którą klatkę chodzi.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Ja też właśnie wywołałem w Rodinalu 1:50 T-maxa 3200. Taka czułość plus obiektyw 1.4 to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. Mój 3,5 letni syn zgubił mi gdzieś menzurkę, więc proporcje płynów ustalałem przy pomocy strzykawki do Nurofenu dla dzieci oraz szklanki.

    Większość fot z tego filmu to modelka w wielkimi, niebieskimi oczami ze Olyspotkania w Łodzi. Prawie wszystkie klaty wyszły miodzik.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. pierwszy negatyw - wrażenia :-)
    By pat.p in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 189
    Ostatni post / autor: 24.11.13, 14:35
  2. BGF Negatyw
    By Maestro1984 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 1.11.10, 15:51
  3. Mój pierwszy raz
    By Shadok in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23.03.09, 17:19
  4. mój pierwszy hdr
    By lessie in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23.08.06, 19:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.