Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Poszukuję aplikacji do Olympusa

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Poszukuję aplikacji do Olympusa

    Witam, poszukuję odpowiednika programu dla Olympusa E-PL5 na Androida albo pod windows/linux, chodzi o coś takiego: https://play.google.com/store/apps/d...ashboard&hl=pl
    Program daje możliwość podglądu live poprzez kabel, możliwość wyzwolenia migawki z aplikacji itp

    Dziękuję za wszelką pomoc
    PS. Jestem tutaj pierwszy raz i nie wiedziałem do którego katalogu wrzucić moje zapytanie, więc jeśli jest w złej kategorii proszę o przeniesienie i o wyrozumiałość

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kaboom Zobacz posta
    Witam, poszukuję odpowiednika programu dla Olympusa E-PL5 na Androida albo pod windows/linux, chodzi o coś takiego: https://play.google.com/store/apps/d...ashboard&hl=pl
    Program daje możliwość podglądu live poprzez kabel, możliwość wyzwolenia migawki z aplikacji itp

    Dziękuję za wszelką pomoc
    PS. Jestem tutaj pierwszy raz i nie wiedziałem do którego katalogu wrzucić moje zapytanie, więc jeśli jest w złej kategorii proszę o przeniesienie i o wyrozumiałość
    Nie ma czegoś takiego dla E-PL5, który nie jest konstrukcyjnie przystosowany do zdalnej obsługi w sposób inny, niż samo wyzwolenie migawki (np. za pomocą wężyka spustowego kablowego, czy bezprzewodowego). Na Androida i iOSa dostępna jest aplikacja OLYMPUS Image Share, którą można sterować (a także geotagować i pobierać zdjęcia) z E-P5, E-PL7, E-M10, E-M1, E-M5 Mk II, oraz kompaktowe, np. Stylus 1, czy TG-4. Aplikacja OLYMPUS Capture przeznaczona do kompletnego kablowego sterowania aparatami z poziomu Windows obsługuje wyłącznie modele kompatybilne, tj. E-M1 i E-M5 Mk II.

  3. #3

    Dołączył
    May 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    33
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Dopytam, bo jakoś nie czuję się mocny w systemie. A E-PL6 da się sterować przez OLYMPUS Image Share?
    OM-D10, G80, GM1 (+ dedykowana obudowa wodoszczelna), GF5
    Olympus: 12-40/2,8, 12/2,0, 45/1,8, 75/1,8, 30/3,5 makro, 14-42/3,5-5,6 pancake, 15/8 dekielek
    Panasonic:12-32/3,5-5,6, 12-60/3,5-5,6, Samyang 7,5/3,5.
    Ale w pracy dalej Canon

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    29
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Nie da się. Aby sterować przez apkę mobilna Olympus Image Share aparat musi mieć WIFI. EPL6 nie ma WIFI więc nie da się sterować.

  5. #5

    Dołączył
    May 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    33
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mkol Zobacz posta
    Nie da się. Aby sterować przez apkę mobilna Olympus Image Share aparat musi mieć WIFI. EPL6 nie ma WIFI więc nie da się sterować.
    Cytat ze strony Cyfrowe.pl
    "Olympus E-PL6 powstał aby robić perfekcyjne zdjęcia i umożliwić łatwe dzielenie się nimi w sieci. Dlatego też został wyposażony w Wi-Fi FlashAir, która pozwala na szybkie przesłanie plików do smartfona (za pomocą aplikacji Olympus Image Share)"
    I właśnie dlatego pytam
    OM-D10, G80, GM1 (+ dedykowana obudowa wodoszczelna), GF5
    Olympus: 12-40/2,8, 12/2,0, 45/1,8, 75/1,8, 30/3,5 makro, 14-42/3,5-5,6 pancake, 15/8 dekielek
    Panasonic:12-32/3,5-5,6, 12-60/3,5-5,6, Samyang 7,5/3,5.
    Ale w pracy dalej Canon

  6. #6
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.862
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Może chodzi o to, ze sprzedawany był z kartą pamięci Toshiba FlashAir która miała wbudowany router WiFi i umożliwiała przesłanie po WiFi plików do komputera? Jeśli tak, to po tym WiFi dobierzesz się do plików na karcie, ale aparatem nie posterujesz.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Coś mi świta, że po aktualizacji firmware wkładając kartę Flashair można pobierać zdjęcia za pomocą aplikacji Olympus Image Share. Na pewno nie da się sterować.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  8. #8
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.862
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Obsługę kart FlashAir ma zresztą zaimplementowaną również Olympus E-PL5 - jest nawet w menu odtwarzania aparatu pozycja 'połączenie ze smartfonem' umożliwiająca skonfigurowanie parametrów WiFi karty. W sumie jednak można te parametry skonfigurować podłączając kartę pzrez czytnik do komputera i będzie działać chyba w każdym aparacie w którym slot karty nie będzie zbyt dokładnei zaekranowany metalem (sprawdzałem w Olympusie EM-5 i mimo metalowego korpusu połączenie WiFi z kartą FlashAir działa). Oprogramowanie Toshiby wykorzystuje do podglądu i przesyłania zdjęć do komputera przeglądarkę www co działa dość wołowato, ale bardzo ładnie funkcjonuje ściąganie zdjeć do komputera darmową aplikacją Snowy (wymaga Windows 7 lub nowszego). Trzeba jeszcze mieć świadomosć, ze karta z włączonym WiFi pobiera kilkakrotnie wiecej prądu od zwykłej karty co zauważalnie wpływa na szybkosć rozładowywania akumulatorów przez aparat - na szczęście w kartach FlashAir Wifi można wyłączyć gdy się go nie używa.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #9

    Dołączył
    May 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    33
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Wg. mnie nie chodzi o kartę z WiFi. Teraz info ściągnięte ze strony Olympusa!
    "Urzekający design
    Perfekcyjny, smukły korpus.
    Więcej możliwości dzięki zdalnej kontroli przez smartfona
    Wyraź siebie i pochwal się w sieci dzięki wbudowanej karcie WiFi"
    I to info o zdalnej kontroli, mnie najbardziej interesuje!
    OM-D10, G80, GM1 (+ dedykowana obudowa wodoszczelna), GF5
    Olympus: 12-40/2,8, 12/2,0, 45/1,8, 75/1,8, 30/3,5 makro, 14-42/3,5-5,6 pancake, 15/8 dekielek
    Panasonic:12-32/3,5-5,6, 12-60/3,5-5,6, Samyang 7,5/3,5.
    Ale w pracy dalej Canon

  10. #10
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.862
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Nie miałem w ręku E-PL6 więc niestety więcej pomóc nie jestem w stanie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 3.01.08, 04:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.