Strona 48 z 49 PierwszyPierwszy ... 3846474849 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 483

Wątek: Ryneczek Rabbita

  1. #471
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Zdjęcie warte popracowaia jeszcze...

    Klosz górą nie dodaje mu uroku, a niebo, odbicie, gra sztucznych świateł na wodzie zachęcają by go pooglądać. Może zrobiłbym także cięcie dołem, za stratą tła dla podpisu.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #472
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    323 - całe zdjęcie kompletnie zepsute przez brak korekcji perspektywy... ten walący się budynek na pierwszym planie wypadałoby jednak poprawić
    Nie zrozum mnie źle - poza tym zdjęcie naprawdę klimatyczne i podoba mi się, ale z architekturą tak to już jest.
    Tak na szybko - zobacz sobie wersję poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-1.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	109,0 KB
ID:	237192
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 21.09.21 o 03:50

  3. #473
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    323 - całe zdjęcie kompletnie zepsute przez brak korekcji perspektywy... ten walący się budynek na pierwszym planie wypadałoby jednak poprawić
    Nie zrozum mnie źle - poza tym zdjęcie naprawdę klimatyczne i podoba mi się, ale z architekturą tak to już jest.
    Tak na szybko - zobacz sobie wersję poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-1.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	109,0 KB
ID:	237192
    Nie zrozum mnie źle . ale nadal nie wygląda to dobrze. Zwłaszcza lewa strona. Ale już więcej nie piszę, bo wywołam dyskusję na temat, jak powinno się prostować zdjęcia.

  4. #474
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.586
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Nie chcę wywoływać dyskusji, ale tego typu zdjęcia pod względem perspektywy są bardzo trudne do prostowania. Moim zdaniem z dwóch powodów - odbicia w wodzie oraz budynki na drugim planie. Perspektywa ma to do siebie, że jednoczesne "wyprostowanie" softem wielu planów z bryłami prostopadłościennymi jest bardzo trudne, a chyba i niemożliwe.
    Z oglądu współczesnych i dawniejszych zdjęć budynków w mediach wynika, że prostowanie perspektywy, to bezwzględny wymóg, imperatyw.
    TJ
    Ostatnio edytowane przez Tadeusz Jankowski ; 21.09.21 o 11:58

  5. #475
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Tak jak pokazałem na tym zdjęciu z lasu z kamiennymi kręgami - wszystko da się zrobić. Pytanie tylko czy warto. Fakt, mam pierdolca na punkcie perspektywy i czasem mi się uda
    Można prosić o RAW ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #476
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Nie zrozum mnie źle . ale nadal nie wygląda to dobrze. Zwłaszcza lewa strona. Ale już więcej nie piszę, bo wywołam dyskusję na temat, jak powinno się prostować zdjęcia.
    Ale ja się z Tobą zgadzam - dla celów pokazowych wyprostowałem tylko ten duży budynek basenu czy tam czegoś będący głównym motywem zdjęcia, całą resztę zostawiłem jak było, zwłaszcza te krzywe bloki po lewej stronie które rzuciły Ci się w oczy

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski Zobacz posta
    Nie chcę wywoływać dyskusji, ale tego typu zdjęcia pod względem perspektywy są bardzo trudne do prostowania. Moim zdaniem z dwóch powodów - odbicia w wodzie oraz budynki na drugim planie. Perspektywa ma to do siebie, że jednoczesne "wyprostowanie" softem wielu planów z bryłami prostopadłościennymi jest bardzo trudne, a chyba i niemożliwe.
    Z oglądu współczesnych i dawniejszych zdjęć budynków w mediach wynika, że prostowanie perspektywy, to bezwzględny wymóg, imperatyw.
    TJ
    Przy odrobinie chęci da się wyprostować wszystko jak trzeba. Ja to zrobiłem byle jak na szybko. Jak się chce to można naprawdę praktycznie idealnie. Oprogramowanie pozwala zaznaczyć na zdjęciu krawędzie brył które następnie można ustawić jak jak powinny wyglądać. Trzeba tylko trochę poklikać co zajmuje kilka(naście) minut jak ktoś ma ambicję prostowania wszystkiego. A czy prostowanie to bezwzględny imperatyw? Ja tam prostuję bo inaczej wygląda to jakby miało się zawalić, i mnie osobiście takie walące się budynki przeszkadzają.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 21.09.21 o 12:55

  7. #477
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @m_a_g ... i tak jak kiedyś doszliśmy do konsensusu pełne prostowanie czasami daje efekt wizualny kompletnie nie akceptowalny. Czasem trzeba coś "zeskosić" aby było dobrze.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #478
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    @Bodzip dokładnie tak jak piszesz, każdy kij ma dwa końce a prostowanie absolutnie wszystkiego pod linijkę włącznie z każdym najmniejszym detalem moim zdaniem zabija trójwymiarowość i naturalność zdjęcia.

  9. #479
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.586
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Ciekawe jest to, że człowiek odbiera pozytywnie nieprostowanie perspektywy ulic, rzek, itd,, lecz nieprostowane obiekty pionowe widziane z dołu lub z góry są odbierane w większości przypadków poprawnościowo - nie powinny być zbieżne.
    Wynika to pewnie z obróbki obrazu przez mózg. Mózg sobie obrabia obraz przekazany z oczu tak jak mu pasuje, a nie tak jak geometria perspektywy nakazuje.
    TJ

  10. #480
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Dziękuję koledzy za zainteresowanie i konstruktywną krytykę, przysiądę jeszcze raz do zdjęcia i popracuję nad nim

    Wersja druga

    Nazwa:  bydg8kor.jpg
Wyświetleń: 112
Rozmiar:  366,6 KB
    Ostatnio edytowane przez Rabbit ; 21.09.21 o 20:11
    Karol + Olek + kilka szkiełek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.