Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: Cyrylica- pomoc potrzebna.

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    ps. a teraz to mnie ciekawość zżera kto komu ten aparat podarował ? .
    biorąc pod uwagę tamte czasy, to obdarowanym pewnie był jakiś partyjniak lub artysta, lipiec nie kojarzy się jakoś specjalnie z bitwa stalingradzką, więc powód wizyty pewnie był inny
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Rosjanie mają fantazję. W tamtych czasach Zenit to nie był super rarytas. Aparaty produkowali w ilościach milionowych. Darczyńcą i obdarowanym mógł być zupełnie ktoś inny. Zwłaszcza,że jego treść nie ma żadnego kontekstu lub podtekstu politycznego co sam zauważyłeś.
    Fujifilm X100, mju II, panasonic sx1, Fujifilm Wide 210 Instax.

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez voovoo2 Zobacz posta
    Rosjanie mają fantazję. W tamtych czasach Zenit to nie był super rarytas. ...
    Jesteś kosmitą? U nas, na planecie Ziemia wyglądało to tak: demoludy były dla zachodu tym, czym teraz są Chiny dla cywilizowanego świata. Jeśli produkcja była w milionach, to i tak głównie szła na zachód. W ZSRR (i u nas też) możliwości były dwie: był tani, czyli niedostępny lub drogi i przez to atrakcyjny. Gdzieś w przestrzeni pogubiłeś realia.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    No cóż, nie pozostaje mnie nic innego, jak próbować go doprowadzić do stanu używalności i zaopatrzyć w obiektyw. Można domniemywać, ze był dla kogoś ważny, czy to dla obdarowanego, czy też darczyńcy. Tego już chyba nie ma szans dojść.
    Postaram się, żeby przeszła przez niego jeszcze , przynajmniej, jedna rolka filmu i niech spokojnie stoi na mojej półce emerytów
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sepi19 Zobacz posta
    ... Można domniemywać, ze był dla kogoś ważny, czy to dla obdarowanego, czy też darczyńcy. ...
    Obawiam się, że właśnie tak nie było. Darczyńca dał, bo musiał coś dać, a obdarowany przyjął ze znudzeniem w oczach. Taki akt poddaństwa, oczywisty dla obu stron, ale to też kawałek historii.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Kto to wie, jak było faktycznie . Ciekawym też jest, jak znalazł się w Polsce ?
    Z pewnością dziwne to były czasy.
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    W 67 byłem w Moskwie, co prawda jako dziecko, ale pamietam, że w dobrej cukierni pakowali ciastka w gazetę. Brak mi wiary, że to nie był wartosciowy prezent. Wartościowy tak ogólnie, może nawet dla darczyńcy, a obdarowany mógł go dać dzieciakowi do zabawy. To się nazywa alienacja władzy, coś jak teraz u nas Te czasy nie były dziwne, ani gorsze, ani lepsze. Po prostu inne. Fakt, że wszystko co inne wydaje nam się dziwne.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #18
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria
    Też gdzieś w tym okresie przyjechała do naszej szkoły wycieczka z ZSRR. My mieliśmy ich oprowadzać po mieście. Te radzieckie dzieci były tak dumne, tak zadufane w sobie... wszystko to nasze, wy nic nie potraficie, i tym podobne gadki z ich strony leciały.
    Wkurzyliśmy się, zabraliśmy ich do jubilera i pokazaliśmy Polioty, Wostoki, Rakiety - to od was tylko mamy, a wy zabieracie nasz węgiel, nasze statki, naszą żywność. Granda się z tego straszna zrobiła.
    Chyba tylko dzieci mogły być tak odważne, ojciec zawsze mnie napominał: nie mów w szkole co się mówi w domu bo stracę pracę.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #19
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    To zapytam moich przyjaciół z Rosji, jak to było z prezentami w tamtych czasach. Oni wiekowi tak jak i ja, to pamiętają te czasy.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jesteś kosmitą? U nas, na planecie Ziemia wyglądało to tak: demoludy były dla zachodu tym, czym teraz są Chiny dla cywilizowanego świata. Jeśli produkcja była w milionach, to i tak głównie szła na zachód. W ZSRR (i u nas też) możliwości były dwie: był tani, czyli niedostępny lub drogi i przez to atrakcyjny. Gdzieś w przestrzeni pogubiłeś realia.
    Gratuluję wiedzy Faktycznie w Europie dominowała wówczas ruska technika Ludzie brzydzili się Nikonami i masowo kupowali Zenity. Po ulicach Londynu i Berlina jeżdziły Wołgi, Moskwicze itp Chiny to trzymają całyś wiat za pysk, jakoś nie przypominam sobie by demoludy miały taką pozycję.
    Fujifilm X100, mju II, panasonic sx1, Fujifilm Wide 210 Instax.

Podobne wątki

  1. Pomoc potrzebna. html
    By FotoAmator in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21.02.09, 00:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.