Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Nagrywanie spiewu i gitary

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Nagrywanie spiewu i gitary

    Witam serdecznie

    Potrzebuje przyzwoitego w miare sprzetu, ktory nagra ladnie wokal, oraz moja gitare.
    Zalezy mi na dobrej jakosci filmie, wiec nie mam pojecia, czy lepiej kamere z wbudowanym mikrofonem, czy aparat z mozliwoscia podlaczenia dyktafonu cyfrowego? Jesli tak, to jakie dyktafony i jakie kamery badz aparaty warto kupic ktore mozna podlaczyc do siebie? Chce zeby jakosc byla przyzwoita, nie musi byc od razu najlepsza, nie chce rowniez przeplacac, raczej mysle o rozsadnej cenie, a nie znam sie, zalezy mi na dobrej jakosci filmie Nie chce kupowac jakies kamery, gdy sie okaze, ze nie mozna do niej podlaczyc dyktafonu:

    Druga sprawa, prosze rowniez o rady na temat samego dyktafonu, nagrywanie spiewu i gitary bez kamerowania, jaka alternatywa jest godna rozpatrzenia?

    Z gory dziekuje za odpowiedz i przepraszam za tak nieladna forme , lecz alt mi nie dziala

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jeśli chcesz mieć dobry dźwięk potrzebujesz mikrofonów zewnętrznych. Jeden do instrumentu i jeden do wokalu plus mikser. W ostateczności jeden wspólny.
    W kamwidzie gniazdo do podłączenia mikrofonu.
    Bez tego będziesz miał echo pomieszczenia, zbieranie dźwięków z tła itp.
    Dobrze byłoby tez aby w kamwidzie była możliwość ręcznego ustawienia poziomu wysterowania bo bez tego kompresja dźwięku powoduje, że spada dynamika a w cichych partiach zwiększa się głośność dźwięków tła.

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Jeśli zależy Tobie na jakości to zdecydowanie lepiej mieć zewnętrzny rejestrator dźwięku. Te wbudowane w aparat/kamerę są gorszej jakości.
    Jeśli aparat nie ma złącza na mikrofon, dźwięk zawsze możesz zsynchronizować na komputerze.

    Napisz ile chcesz pieniędzy przeznaczyć na ten cel, to coś postaramy się doradzić.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kamwid to kamera, do której można podpiąć mikrofon tak?
    Czyli mam wybór między mikrofonem oraz mikserem z kamwidem, lub: rejestrator dźwięku oraz osobna kamera.. Jeśli chodzi o drugą opcję, to wnioskuję, iż musiałabym dogrywać "niemy film" do wcześniej nagranej ścieżki dźwiękowej, a potem idealnie wpasować dźwięk w film, tak?

    Teraz się zastanawiam , czy mikrofon z mikserem, chociaż, czy właściwie mikser jest konieczny? nie wystarczy jakiś przedwzmacniacz?
    Czy zamiast mikrofonu rejestrator dźwięku, jedno urządzenie, zamiast dwóch.. Gdyby dało się ewentualnie podpiąć go do kamery, chociaż chyba nie ma takiej konieczności, na początku wytrzymam może bez filmów, lepiej się na razie na tych dźwiękach skupić, aby jakoś przyzwoicie brzmiały, nie mam wygórowanych oczekiwań, żeby tylko jakoś to tak brzmiało

    Dobry dyktafon 300/400?
    Lub może lepiej sprzęt z mikrofonem, a niech będzie 600/700 , w razie filmu może by kamerka internetowa już wystarczyła, najwazniejszy jest dla mnie dźwięk

    [ Alt już na szczęście działa]

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    W przypadku rejestratora dźwięku najlepiej wybrać taki który umożliwia nagrywanie dźwięku bez kompresji stratnej do mp3.
    Dopasować dźwięk do filmu wcale nie jest trudno jak np na początku zrobisz "raz, dwa, trzy"

    Np Zoom H1, Olympus LS-12.
    Z tańszych Olympus WS-12.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Skora
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Świnoujście
    Posty
    308
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Nie wiem jakiego telefonu używasz, ale do iphone jest takie rozwiązanie:
    (nie mogę wkleić linka) więc wygogluj - Focusrite iTrack Pocket
    E-30 + E-3 + trochę różności, co by pasowały do całości.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Mikser potrzebny byłby przy dwóch mikrofonach. To byłoby najlepsze rozwiązanie ale bardzo kłopotliwe.
    Jeśli chcesz korzystać z jednego to albo mikrofon zewnętrzny podpięty do kamwidu (tak to: "kamera") lub aparatu z rejestracja wideo, albo rejestrator dźwięku (najlepiej z ręcznym ustawieniem poziomu wysterowania) blisko wykonawcy i synchronizacja w postprodukcji. To nie jest trudne bo możesz rejestrować dźwięk i na tym i na tym dzięki czemu łatwo dosynchronizujesz w programie do edycji, bez żadnych sztuczek.
    Z tym, że po co sobie roboty dodawać?
    Zewnętrzny mikrofon jest tańszy, może być lepszej jakości i masz od razu: "na gotowo". Tylko: "kamera"/aparat musi mieć wejście na mikrofon.

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ciekawy pomysł z tym Iphonem, lecz często zmieniam telefony i raczej pewniejszą opcją byłaby możliwość pracy z komputerem/laptopem

    O Olympusie Ls-12 nie mogę znaleźć żadnych informacji, "guglując" wyskakują modele Ws-12: w jakiej jest mniej więcej cenie? I czy można go podpiąć do aparatu?

    Nie potrzebuję raczej dwóch mikrofonów, jak już, to w grę wchodzi jeden, ustawiłabym bliżej twarzy i gitara może być w tle, lub ten rejestrator dźwięku. na razie oszczędzę sobie wydatków na miksery i 2 mikrofony, ewentualnie nagram jednym tym samym osobno gitarę a potem dogram śpiew, na dwóch różnych ścieżkach w Audacity Lecz może faktycznie lepszy byłby rejestrator dźwięku, urządzenie mniejsze, wygodniejsze, można zawsze mieć przy sobie, bardzo przydatne.

    Czy różnica jakości dźwięku w rejestratorze oraz w miarę dobrym mikrofonie jest bardzo zauważalna?

    A czy są rejestratory dźwięku, które można podpiąć do laptopa, i które będą spełniały taką samą funkcję jak mikrofon? tak byłoby dla mnie najwygodniej, jakby już mi koniecznie zależało na filmie, to miałabym chociaż tą kamerę w laptopie, bo jakość filmu nie musi być już taka idealna, a najwazniejszy, jak wspomniałam, jest dla mnie dźwięk Również mogłabym go mieć zawsze przy sobie, a później dokupiłabym sobie do niego kamerę. Lecz nie wiem, czy wyłapywałby również dźwięki niskie?



    Tak wiem, trochę chaotyczna wypowiedź, sama już nie wiem w zasadzie czego chcę, z natury jestem niezdecydowana i 100 razy przemyśleć muszę, żeby moja decyzja zakupu była rozsądna i niczego nie żałować, dziękuję za cierpliwość:



    Na takich wideosesjach np na pewno nagrywają aparatem, i być może dyktafonem, jak myślicie? Chciałabym osiągnąć podobny efekt tak coś w tym stylu Więc podsumowując, szukam rejestratora dźwięku, oraz aparatu, do którego można takowy rejestrator podłączyć. Gdyby taki rejestrator dałoby radę podłączyć również czasami do laptopa, i sprawiałby taką funkcję jak mikrofon, to byłoby idealnie, chociaż nie wiem, takiej możliwości pewnie nie ma No i żeby taki rejestrator ładnie również wyłapywał niskie dźwięki.. Aparat dokupiłabym później, najważniejsze dla mnie na razie są dźwięki, na bieżącą chwilę.

    Zastanawiam się teraz czy potrzebuję sam mikrofon do laptopa i może by mi starczyło i było taniej, niż kupować aparat i drogi dyktafon
    Ostatnio edytowane przez Paat ; 9.06.15 o 10:28

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jak najbardziej można rejestrować od razu na komputerze.
    Za około 100zł kupisz niezły mikrofon pojemnościowy stereo. Podłączasz do wejścia mikrofonowego w lapku i jazda!

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Przemyślałam sprawę, i nie potrzebuję koniecznie filmu, wystarczy sam dźwięk

    A więc, zwykła pojemnościówka podpięta do usb wystarczy? Tak się naczytałam o jakiś interfejsach mikserach i innych cudach, lecz mam nadzieję, że to nie jest konieczne w moim przypadku, gdzie nie mam takich wygórowanych oczekiwań, a ścieżki gitary i wokalu będę dogrywać w Audacity, zależy mi bardzo żeby to tak w miarę ładnie było słychać, choćby cos w stylu jak nagranie powyżej

Podobne wątki

  1. dyktafon/rejestrator dla studentki śpiewu
    By kazusu in forum Dyktafony
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 6.07.19, 16:33
  2. nagrywanie w pen e-p3
    By dizzy in forum Wideo w 4/3 i m4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20.08.13, 14:21
  3. Olympus mju 840 - nagrywanie filmów
    By madziula234 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 08:59
  4. Nagrywanie filmow z dzwiekiem na FE-140...
    By kpereszczak in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21.08.06, 21:44
  5. PicturesToExe-nagrywanie na płyte
    By stokrotka in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2.11.05, 12:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.