Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Serwis, naprawy

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Serwis, naprawy

    Witam,

    myślę, że warto poświęcić chwilę na temat napraw, usterek ( jeśli takowe się Wam trafiają ).

    Jeśli chodzi o mojego OM2n to ... zapewne z racji leciwego wieku pojawiły się spore ubytki w uszczelnieniu komory z filmem. Na chwilę obecną nie prześwietla filmu ale przezorny ... Zastanawiałem się nad samodzielnym doklejeniem kawałka uszczelnienia ( czarny aksamit albo ... coś podobnego ) ale nie bardzo wiem czy domowymi sposobami nie pokleję wszystkiego w koło :] Jeśli macie jakiś sprawdzony warsztat w Warszawie gdzie bez obaw mogę oddać mojego olka to proszę o namiary - przy okazji zostawił bym go na przegląd i ewentualne regulacje.

    w przypadku OM10 - jest to nowy nabytek którym będzie posługiwała się moja połówka ale już 2 razy przy włączeniu trybu auto dioda wskazująca czas ekspozycji nie świeci się. Sposobem na nią jest przełączenie na - sprawdzenie baterii i ponownie tryb auto. Spotkaliście się z czymś takim ? :]

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

    Re: Serwis, naprawy

    Cytat Zamieszczone przez mar1no
    w przypadku OM10 - jest to nowy nabytek którym będzie posługiwała się moja połówka ale już 2 razy przy włączeniu trybu auto dioda wskazująca czas ekspozycji nie świeci się. Sposobem na nią jest przełączenie na - sprawdzenie baterii i ponownie tryb auto. Spotkaliście się z czymś takim ? :]
    Ja mam podobnie - dioda świeci tylko jak ruszam pokrętłem... w sumie irytuje tylko na początku, bo z czasem czujesz jaki masz czas ;p

  3. #3
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    W moim Pancolarze 50mm f/1.8 przestała się przymykać przysłona Na szczęście działa jeszcze od 1.8 do ok. 4, więc foty da się robić, ale na początku normalnie na maxa przymykałam... Się zatarło pewnie, powinnam to dać gdzieś przeczyścić, ale... I tak używam tego szkła raz na miesiąc na f/1.8+
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  4. #4
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master
    W moim Pancolarze 50mm f/1.8 przestała się przymykać przysłona Na szczęście działa jeszcze od 1.8 do ok. 4, więc foty da się robić, ale na początku normalnie na maxa przymykałam... Się zatarło pewnie, powinnam to dać gdzieś przeczyścić, ale... I tak używam tego szkła raz na miesiąc na f/1.8+
    W Gdańsku macie serwis OKSerwis i nie ma co narzekać. Zanieś obiektyw do Remka i ci naprawi za rozsądne pieniądze.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  5. #5
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ooo dzieki, nie wiedzialam, szczerze mowiac, olałam sprawe, bo dorwalam go za psie pieniadze i i tak srednio uzywam. Ale dobrze wiedziec i chyba lepiej naprawic za wczasu...
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    jeśli chodzi o naprawy obiektywów ( problemy z przysłoną ) to z tego co się orientowałem w wwa to usuwanie usterki to koszt w okolicach 100 pln. Tak więc powstaje pytanie czy warto - jeśli obiektyw jest naprawdę warty zachodu to jak najbardziej .... ale jeśli jest to jakiś mało wart sprzęt to lepiej kupić coś nowego a ten uszkodzony samemu rozkręcić i zobaczyć jak to działa od środka :]

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    koledzy szukam jakiegoś sprawdzonego serisu dla mojego om2n w stolicy - potrezbny mi przegląd + uszczelnienie

    ps. poszukuję Olympus XA 35mm - jak by ktoś miał na stanie i chciał się pozbyć to chętnie nabędę :]

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    297
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Cytat Zamieszczone przez dog_master
    W moim Pancolarze 50mm f/1.8 przestała się przymykać przysłona Na szczęście działa jeszcze od 1.8 do ok. 4, więc foty da się robić, ale na początku normalnie na maxa przymykałam... Się zatarło pewnie, powinnam to dać gdzieś przeczyścić, ale... I tak używam tego szkła raz na miesiąc na f/1.8+
    W Gdańsku macie serwis OKSerwis i nie ma co narzekać. Zanieś obiektyw do Remka i ci naprawi za rozsądne pieniądze.

    Pozdrawiam
    potwierdzam, że gdański OKserwis jest naprawdę OK - cenowo również przebije serwis OP.
    Oddawałem tam swojego E-20p i była piątka z plusem

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mar1no
    koledzy szukam jakiegoś sprawdzonego serisu dla mojego om2n w stolicy - potrezbny mi przegląd + uszczelnienie

    ps. poszukuję Olympus XA 35mm - jak by ktoś miał na stanie i chciał się pozbyć to chętnie nabędę :]
    Spróbuj na allegro poszukać Nagov service (może również N@gov z małpą zamiast a). Ten pan reperuje Olympusy. W Warszawie obdzwoniłem wszystkich i nikt nie chciał przyjąć OM-4 do uszczelniania więc zrobiłem to sam.

    XA bywa również na Allegro, parę sztuk jest zawsze na ebayu.

Podobne wątki

  1. OlympusE520 - Brak naprawy gwarancyjnej
    By przemo53 in forum E-System
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 12.06.09, 17:46
  2. serwis
    By viruuss in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.01.09, 01:13
  3. Sp 510 UZ - 3 naprawy i ...?
    By buniaa1 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23.06.07, 02:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.