Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Xz-1 pomiar światła

  1. #1
    Awatar gploski
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Xz-1 pomiar światła

    Dzień dobry, jestem użytkownikiem wymienionego kompaktu. Mam problem z przełączeniem pomiaru światła, w większości trybów fotografowania aparat ustawia pomiar matrycowy i uniemożliwia przełączenie w punktowy i centr. ważony (wygasza ikonki). Szczególnie mi szkoda punktowego, często z niego korzystałem. Kiedyś pomagało wejście w menu i reset trybu foto, ale ostatnio i to jest niemożliwe. Myślę, ze pewnie są to konsekwencje jakiegoś mojego działania, jakichś ustawień, które mniej lub bardziej świadomie wprowadzam, tylko niestety nie mogę tego ogarnąć. Próbowałem szukać, czytać instrukcję i nic a nic. Może ktoś z Was się z takim problemem zetknął lub zna rozwiazanie, będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gploski Zobacz posta
    ... jestem użytkownikiem wymienionego kompaktu...
    Od jak dawna?
    Cytat Zamieszczone przez gploski Zobacz posta
    ... w większości trybów fotografowania aparat ustawia pomiar matrycowy ...
    Wypisz te tryby.

  3. #3
    Awatar gploski
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Xz mam kilka ładnych lat, od nowości. Ta jakby blokada pomiaru punktowego i matryc owego pojawia się nie wiadomo skąd, nie potrafię skojarzyć jakich wcześniejszych ustawień jest wynikiem. Pstrykam sobie fotki, myślę sobie, no tu to będzie dobrze z pomiarem punktowym... i nie ma. Znika w trybach PASM czyli całkiem.
    Np. dziś wrócił po resecie trybu foto wykonanym przez menu. Ale nie zawsze taki reset jest możliwy, niekiedy ta pozycja w menu jest, tez nie wiadomo dlaczego, wygaszona. Raczej wykluczam uszkodzenie aparatu, myślę, ze to raczej moje gapiostwo, ze robię cos, czego nie ogarniał lub o czym nie wiem. Stad moje pytanie tutaj.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    No to chyba aktualizacja softu aparatu Ci tylko została. Może wyjęcie baterii po resecie, na trochę dłużej, pomoże.

  5. #5
    Awatar gploski
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Oprogramowanie to raczej najnowsza wersja. Używam OV 3, tam aktualizacje do pewnego czasu szły z automatu. Sprawdzę tez odłączeniem zasilania. Ale, jakby to była wada softu, pewnie nie byłbym jedyny, któremu to przeszkadza lub to zauważył. Ostatni taki przypadek miałem wczoraj, dzisiaj, jak o tym napisałem na forum, aparat ozdrowiał. Jak u dentysty.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar luzaczek82
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    641
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Forum leczy telepatycznie

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    46
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Ja mam jeszcze lepszy problem z xz-1:
    przyciski pozamieniały się miejscami. np. nagrywanie filmów to teraz przełączanie zdjęć w prawo. przełączanie prawo - lewo nie działa w ogóle, tylko kółko się kręci.
    reset baterią robiony wielokrotnie.
    firmware najnowsze wgram a jak nie to serwis - nie da się robić zdjęć bez menu po prawej
    a myślałem o przesiadce na em5 mark II

  8. #8
    Awatar gploski
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A ja właśnie wyczaiłem, kiedy wyłącza mi się pomiar punktowy i centr. ważony. Otóż, przyczyną jest ustawienie w menu trybu obrazu na vivid lub monochrom. W tych dwóch trybach aparat zostawia tylko możliwość pomiaru matrycowego.

Podobne wątki

  1. OMD pomiar światła
    By Wesley in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10.12.12, 21:57
  2. E-P3 a punktowy pomiar światła
    By Jerales in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.02.12, 02:16
  3. OM-2n-pomiar światła
    By woytzek in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28.12.11, 22:27
  4. pomiar światła e-620 oli
    By jacek285 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29.03.11, 08:30
  5. Pytanie o pomiar światła
    By rychu_lhotse in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4.07.05, 15:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.