Strona 74 z 85 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 846

Wątek: yac tu i tam

  1. #731
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.628
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Podoba mi się ta panorama
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  2. #732
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.586
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Podoba mi się portret podwójny 1035. Ekspresjonistyczne niebo, woda po horyzont, poszukujący psiak i dwoje tutejszych ludzi. Chwila zatrzymana w kadrze. Super.
    TJ

  3. #733
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Podoba mi się ta latarnia
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #734
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Zastanawia mnie tablica pamiątkowa ze zdjęcia 1039.
    Czyżby Westerplatte było polskie tylko w Polsce i tylko dla polaków?

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  5. #735
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Zastanawia mnie tablica pamiątkowa ze zdjęcia 1039.
    Czyżby Westerplatte było polskie tylko w Polsce i tylko dla polaków?
    Dobre pytanie, (tak samo jak Gdańsk). Po prostu strzały padły w kierunku polskiej wojskowej składnicy tranzytowej.
    Dawny kurort Westerplatte zakupił przedstawiciel Polski w Gdańsku, Mieczysław Jałowiecki. Wątek ten ciekawie opisuje w swej książce "Na skraju Imperium".
    Kilka pstryków z (mojego) Dolnego Wrzeszcza. Teren starego browaru. Jak chodziłem do podstawówki to między browarem stacją kolejową Gdańsk Wrzeszcz był staw. Jak go osuszali to chodziliśmy tam szukać skarbów i przynosiliśmy całe garście 10-cio fenigówek.
    Developer Górski całkowicie odmienił to miejsce

    1041
    Nazwa:  JK531003_DxO.jpg
Wyświetleń: 95
Rozmiar:  5,43 MB

    1042
    Nazwa:  JK531005_DxO.jpg
Wyświetleń: 93
Rozmiar:  5,76 MB

    1043
    Nazwa:  JK531004_DxO.jpg
Wyświetleń: 92
Rozmiar:  5,47 MB

    1044 - w restauracji "Nowy Browar"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JK531010_DxO.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	4,80 MB
ID:	245030
    Jacek

  6. #736
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Zastanawia mnie tablica pamiątkowa ze zdjęcia 1039.
    Czyżby Westerplatte było polskie tylko w Polsce i tylko dla polaków?
    Może tylko Polakom trzeba przypominać że było polskie?
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #737
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Może tylko Polakom trzeba przypominać że było polskie?
    Niezbyt miła uwaga.
    Nie, myślę że nie trzeba Polakom przypominać . Zbyt dużo przelano polskiej krwi, aby o tym zapomnieć.
    Zapomni ten, który nie jest Polakiem.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #738
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Nie miała być niemiła. Miała prowokować do zastanowienia - bo problem jest złożony. Z jednej strony jaka jest znajomość faktów historycznych wśród najmłodszego pokolenia, z drugiej - czy ciągłe przypominanie o polskości nie daje czasem u młodzieży która jest z natury przekorna odwrotnych rezultatów? A jak już drążymy temat tej tablicy - czy aby były to na pewno pierwsze strzały drugiej wojny światowej? Podobno bomby na Wieluń spadły jednak wcześniej...
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #739
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    A tak w ogóle, to prowokację w Gliwicach należy uznać jako pierwsze strzały, pierwsze działania wojenne. Coś jak zielone ludziki w Ukrainie w 2014 r.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #740
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Nie miała być niemiła. Miała prowokować do zastanowienia - bo problem jest złożony. Z jednej strony jaka jest znajomość faktów historycznych wśród najmłodszego pokolenia, z drugiej - czy ciągłe przypominanie o polskości nie daje czasem u młodzieży która jest z natury przekorna odwrotnych rezultatów? A jak już drążymy temat tej tablicy - czy aby były to na pewno pierwsze strzały drugiej wojny światowej? Podobno bomby na Wieluń spadły jednak wcześniej...
    Obecnie znajomość historii wśród młodzieży jest fatalna. I nie trzeba szklanej kuli aby znaleźć powód i winnych. Widać komuś na tym zależy i ma w tym interes aby tak było. Myślę że zabory i niewola wygenerowały wśród wielu ludzi traumę, która jest przekazywana następnym pokoleniom do dziś. To widać, to słychać i to czuć.
    Niemcy po II WŚ też popadli w podobny stan ducha. Ale z racji tego, że wojna i niemiecki faszyzm trwały krócej niż zabory, nie dotknęło to ich tak mocno jak Polaków.
    Czy ciągłe przypominanie o czymś, może spowodować odwrotny skutek, od propagowanego celu? Celowo napisałem propagowanego, a nie zamierzonego. Bo można propagować jedno, a cel można mieć całkowicie inny.
    MZ może . To zależy od sposobu "przypominania". Jeśli przybierze to postać natarczywej propagandy, połączonej z niszczeniem wartości i tradycji rodzinnych. To jak najbardziej doprowadzi to do tego o czym piszesz.
    Ale przypominanie dziesięciu przykazań nie spowodowało przez wiele wieków, jakiegoś spektakularnego odejścia od ich stosowania. Nie zostało to wywrócone do góry nogami, mimo że czasu na to było wystarczająco dużo.
    Mam wrażenie że jesteśmy rozgrywani . My jako społeczeństwa, a właściwie mięso armatnie w postaci pionków na dużej planszy do gier strategicznych.

    Zobacz też w jaki sposób podchodzą do tego tematu mieszkańcy USA. Krótko mówiąc "America is the best".

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    A tak w ogóle, to prowokację w Gliwicach należy uznać jako pierwsze strzały, pierwsze działania wojenne. Coś jak zielone ludziki w Ukrainie w 2014 r.
    @Bodzip masz rację z @wyszomirem co do pierwszych strzałów. Jak widać wszyscy chcą być pierwsi.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.