Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Problem z ISO AUTO

  1. #1
    | OlyJedi Awatar dulak
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Londyn/Lublin
    Posty
    85
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    Problem z ISO AUTO

    Witam

    Jako, ze niedawno przesiadlem sie z systemu Nikona na Olympus widac nie ze wszystkim radze sobie w body Olkow. Mianowicie cos zle ustawiam, gdyz zarowno w E1, jak i w E500 gdy ustawie ISO AUTO aparat zawsze pracuje na ISO 100, nigdy auto nie ustawia mi nic innego. Jako, ze problem wystepuje w obydwu body wiem, ze wina lezy po mojej stronie. Poradzcie, prosze, co powinienem zmienic w ustawieniach by ISO Auto dzialalo normalnie, tzn w kiepskim swietle podbijalo mi ISO do 400.

    licze na Wasza pomoc i dziekuje
    pozdrawiam dulak

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    masz problem, bo w OLKACH starszych niż E-3 auto iso to lipa. dobre auto iso ma chyba tylko najkon i pentax. nie wiem jak z E-3, ale jutro się dowiem - z ciekawości.

    E-1 czy E-500 dobierają chyba tylko z zakresu 100-400 i to najlepiej z podpiętą lampą.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Nie da sie... Taka wada Olków, po prostu... Też mam 90% zdjęć na auto iso na iso100, a sa np. poruszone, bo za dlugi czas...

    Auto iso dziala z lampa, chyba nawet do 800. Poza tym w trybie sportowym [przynajmniej w E330] iso skacze wyzej. No i E330 ma [nie wiem, czy E500 ma] tryb stabilizacji software'owej - wtedy iso jest nawet 1600 na auto, podbijane, jakosc marna, ale jest
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  4. #4
    tymin3
    Gość
    W aparatach starszych niz e3 auto iso dziala tylko z lampą błyskową tak jak kolega napisal wczesniej

  5. #5
    | OlyJedi Awatar dulak
    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Londyn/Lublin
    Posty
    85
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Wielkie dzieki

    i szczerze mowiac zaskoczylo mnie to bardzo, choc nie jest to funkcja, ktorej uzywam, po prostu zaintrygowalo mnie co robie zle. Jak na razie i tak jestem pod wielkim pozytywnym wrazeniem po przejsciu z Nikona D70.


    pozdrawiam i dziekuje

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    U mnie Auto ISO działa bez problemów, niestety tylko do ISO 400.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    225
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    W e-330 i wyższe ISO w trybie działają w programach tematycznych, więc i u Ciebie pewnie będzie podobnie.

    W e-510 już jest OK.
    Pozdrawiam,
    Paweł

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    ja w E-1 rzadko używam auto ale jeśli już to najczęściej aparat przesadza i dobiera 400...nawet jak jest dość jasno

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    W E400 w trybie AUTO ISO zdarza sie dobierać nawet do ISO400, ale przeważnie to jednak jest setka. Bardzo dobrze radzi sobie z ustawieniem ekwiwalentu czułości w trybie scenerii DIS dobierając zawsze możliwe dla wykonania nieporuszonych zdjęć najniższe ISO, a korzystam z tej opcji/jest szybka/ np. w muzeach, a nawet w jaskini Łokietka-i zdjęcia oświetlonych lampą "jaskiniową" stalaktytów wyszły! Przy okazji pytanko: w E400 ze wzgl. na matrycę CCD przy naswietlaniu Bulb jest 8min dla ISO100-400 i max. tylko 2min dla IsO 1600, czy w przetwornikach NMOS/ E510, E410/ mniej się nagrzewajacych te wartości są inne- /niektórzy naświetlają np.ruch gwiazd/ ?

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Don Pedro:

    poszukaj na forum u Phil'a... chłopaki katują E-3 ekspozycjami po 20-30 minut bo zniesiono w nim ograniczenie BULB do 8 minut.

Podobne wątki

  1. Auto Makinon
    By zibi1303 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11.11.08, 01:35
  2. Auto ISO w E-500
    By Daniello in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 8.11.07, 10:17
  3. E-500 i ISO AUTO
    By herman in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 7.06.06, 20:10
  4. E-500 Auto ISO
    By Dempsey in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.03.06, 14:30
  5. auto
    By OKO in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.02.06, 20:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.