Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Micro 4/3 w pracy?

  1. #1
    Awatar ralfbutton
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    58
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Micro 4/3 w pracy?

    Czołem,

    znajomi poprosili mnie o sfotografowanie ceremonii Chrztu ich dzieciaczka i potem jeszcze tzw "kotleta" zwanego obżarstwem czy czym tam może być

    Zdarzały mi się takie akcje do tej pory ale kiedy jeszcze byłem posiadaczem Nikosia D7000 z Tamronem 17-50, Nikkorem 35 1.8 i zewnętrzną lampą

    Obecnie dysponuję EM5 + Panas 20 1.7 i Olkiem 14-42. Na moje rodzinne potrzeby wystarczający, ale obawiam się czy podoła takiemu zadaniu
    Nie bardzo widzi mi się rozbudowywać sprzęt tylko na jedną okazję - mogę coś wypożyczyć np z http://wypozycz.proclub.pl/pl/Olympus.html (np 12-40 lub 45 1.8 )
    Mam też do dyspozycji Canona 650D + 85 1.8 ale nie bardzo widzę jego zastosowanie dla powyższego "zlecenia"

    Doradźcie proszę, czy ktoś z Was focił taki lub podobny temat (ślub, komunię) micro 4/3 i może się podzielić doświadczeniami
    Ostatnio edytowane przez ralfbutton ; 8.04.15 o 14:39

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Jak umiesz robić zdjęcia to każdym aparatem dasz radę. W tamtym roku, fotografowałem chrzciny u siostry przy pomocy E-M5 + 25/1,4 i dało radę. Jak zrobiłem odbitki 18x13 cm to się podobały a nawet bardzo się podobały, choć do paru rzeczy można by się przyczepić.

    Inna rzecz, że do innego dziecka chrzczonego podczas tej samej mszy, rodzice wynajęli dwójkę profi-fotografów z Canonami FuFu i białymi obiektywami. Pewnie więc są różne drogi wiodące do celu.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie lękaj się. Jeśli chcesz porównać mikrusowe szkła do cropowych szkieł Nikona, to mnożysz ogniskową i przysłonę przez 1,33. Ciemnozum Olka, to oczywisty dramat w porównaniu z Tamronem/2,8 , ale 20/1,7 to coś jak 27/2,3. To chyba nawet lepsza kombinacja do szerokich ujęć niż 35/1,8. Canon świetnie sprawdzi się w plenerowych portretach dziecka i ujęciach dziecko + rodzice, choćby przed kościołem.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie lękaj się. Jeśli chcesz porównać mikrusowe szkła do cropowych szkieł Nikona, to mnożysz ogniskową i przysłonę przez 1,33...., ale 20/1,7 to coś jak 27/2,3.
    Ogniskowa to rozumiem się przelicza ale przysłonę? Światło moim zdaniem nie i 20/1.7 pozwoli na krótsze czasy w porównaniu do Nikona (DX) 27/2.3 przy tym samym iso.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 8.04.15 o 17:24
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Ogniskowa to rozumiem się przelicza ale przysłonę? Światło moim zdaniem nie i 20/1.7 pozwoli na krótsze czasy w porównaniu do Nikona (DX) 27/2.3 przy tym samym iso.
    Ale to samo ISO wygląda inaczej w Nikonie Nie przejmuj się, tutaj 99% tego nie rozumie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Ogniskowa to rozumiem się przelicza ale przysłonę? Światło moim zdaniem nie i 20/1.7 pozwoli na krótsze czasy w porównaniu do Nikona (DX) 27/2.3 przy tym samym iso.
    Nie przejmuj się, freta nikt nie przekona - to trwa już od lat
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ale to samo ISO wygląda inaczej w Nikonie Nie przejmuj się, tutaj 99% tego nie rozumie
    99% nie zauważy również różnicy pomiędzy zdjęciami z Nikona czy Olympusa. Podobnie jak nie zauważy (na odbitkach) różnicy pomiędzy ISO 100 a ISO 400. Więc luz.

    Pożytek z m4/3 będzie zaś taki, że GO jest większa i łatwiej będzie cały plan w ostrości zawrzeć. Nie trzeba będzie tak mocno domykać.

    ---------- Post dodany o 17:44 ---------- Poprzedni post był o 17:42 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Nie przejmuj się, freta nikt nie przekona - to trwa już od lat
    Fret ma sporo racji, ale w tym przypadku, wada m4/3 (trudność uzyskania płytkiej GO) zamienia się w zaletę. Takie przynajmniej miałem obserwacje po ubiegłorocznych ćwiczeniach ze zdjęć z chrzcin.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    99% nie zauważy również różnicy pomiędzy zdjęciami z Nikona czy Olympusa. ...
    Jasne, ale tu zestawiamy olkowego ciemnozuma z nikonowym jasnozumem. To trochę większa różnica niż 100:400
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #9
    Awatar ralfbutton
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    58
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Nie jestem zwolennikiem papierowej go. Mam nadzieje, że mało błyskawiczny af w 20 1.7 poradzi sobie w sumie mało dynamicznych kościelnych akcjach.

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Fret ma sporo racji, ale w tym przypadku, wada m4/3 (trudność uzyskania płytkiej GO) zamienia się w zaletę. Takie przynajmniej miałem obserwacje po ubiegłorocznych ćwiczeniach ze zdjęć z chrzcin.
    Ja rozumiem ISO, rozumiem że to matryca, ale światło to światło w obiektywie. Tego się nie przelicza. Przeliczyć można jeszcze ogniskową i GO.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Tryby pracy FL
    By rodia in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 5.05.07, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.