Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Bezlusterkowce

  1. #21
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stasio88 Zobacz posta
    Poszukuje osob które chcą się podzielić, zdjęciami, uwagami, przemyśleniami na temat bezlusterkowców i na tym się chcę skupić
    Przecie prawie całe nasze Forum tym stoi .

    Gdybym był promotorem Olka i chciał nieść ludziom kaganek oświaty, to skupiłbym się na konsekwencjach usunięcia lustra z aparatów, mówiąc wcześniej skąd to lustro tam się wzięło. Ludzie zaczynający fotografować, a IMHO głównie tacy są podatni na wpływ promotora/sprzedawcy, zwykle nie wiedzą na czym polegają różnice między lustrzankami i bezlusterkowcami i jakie są ich konsekwencje. Myślę, że część ludzi kupujących pierwszą lustrzankę, wybrałaby bezlusterkowaca, gdyby była ich świadoma.
    Samo słowo "bezlusterkowiec" nie jest najszczęśliwsze - może sugerować, że mamy do czynienia z aparatem pozbawionym czegoś, prawie takim jak lustrzanki, ale z wyraźnymi deficytami względem nich. A to nie tak - zalet wywalenia lustra jest sporo: mniejsza wga/rozmiar, brak ff/bf, mniejsze wibracje, super dokładny pomiar światła - histogram na żywo z opcją wyświetlenia przepałów, nanoszenie zmian WB i innych na obraz w wizjerze... itd. Tylko żeby nie przesadzić i nie pójść w oly-talibanizm, lustro też ma swoje walory i w niektórych sytuacjach fotograficznych ciągle sprawdzi się lepiej niż bezlusterkowiec. Poza tym systemy lustrzanek budowane są od dziesięcioleci, mają ogromną ilość optyki i akcesoriów. Dla mnie bilans zysków i strat przemawia za bezlusterkowcami, każdy jednak fotografuje inaczej i ma nieco inne oczekiwania. Dobra, bądź zła , wiadomość jest taka, że obecnie świetne zdjęcia można zrobić prawie wszystkim, o ile ma się odrobinę wiedzy i wrażliwości fotograficznej.
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 6.04.15 o 12:58
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #22
    | OlyJedi Awatar bobdylan
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    288
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Ja rozumiem Stasia ijego misje. Chyba człowiek tak ma, że jak słyszy głupoty tociężko mu przejść obojętnie. Najwięcej też widuję „naulicy” lustrzanek z kitami i zawsze zastanawia mnie czy to świadomywybór posiadacza czy przekonanie, że doby aparat to tylkolustrzanka.


    Sam zanim mniefotografia zainteresowała to miałem takie przekonanie. Lustrzankabrzmiało dla mnie jak coś zaawansowanego, cuda, ze skomplikowanymukładem luster. Zapytałem kolegę, posiadacza takiego sprzętu, coto jest lustrzanka to wiedział tylko tyle, że tam w środku jestlustro, które odbija światło. Ale po co? Niewiadomo. Jak samzacząłem się edukować to nie mogłem uwierzyć, że to chodzigłównie o wizjer. Wtedy zacząłem interesować siębezlusterkowcami...


    Pomimo tych 6 latistnienia bezluster chyba świadomość kupujących nie jest wielka.Ostatnio pyta się mnie koleżanka „chce kupić dobry aparat, którąlustrzanke wybrać”. Powiedziałem, że nie robią teraz złychaparatów, niech wybierze taki jaki jej się podoba (kobieta w końcu)i co ma funkcje, które się jej przydadzą. Okazało się, żenajbardziej zależy jej na.. szybkim wrzucaniu zdjęć na fejsbuka.Kupiła, któregoś NXa i jest bardzo zadowolona, zawsze ma go wtorebce na spacerze.


    Co do sprzedającychw sklepach (markety w galeriach) to sytuacja nie jest taka całkiemzła. Kilka razy byłem świadkiem jak para mówi do sprzedawcy„chcemy kupić lustrzanke”. Ten im tam poopowiadał po czym padazdanie „a słyszeli Państwo o takich aparatach?” i pokazuje nabezlusterkowce. Gadał z sensem i padło też stwierdzenie „sam mamtakiego”. Więc może tu jest klucz.


    Podsumowując,Stasio88, chętnie się spotkam i pogadam przy piwku.


    PS. Chyba odpowiedziw tym wątku będą monotonne, w końcu to forum o bezlustrach.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Ahutta, alnico - chyba żartujecie że po 5 czy 6 latach od debiutu pierwszych bezlusterkowców jest jeszcze jakiś pasjonat fotografii który nie zna tej klasy sprzętu.
    Janek mylisz klienta, który przychodzi po aparat,z osobami takimi jak te na forum, które praktycznie cały czas mają aparat w ręce i interesują się tematem na bieżąco
    The question is, who cares?

  4. #24
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stasio88 Zobacz posta
    Zapraszam do siebie na halę, celem porozmawiania z potencjalnym klientem, który chce zakupic lustrzankę. Proszę mi uwierzyc, ze wiele osób nie wie jak działa lustro, wiedzą tylko że robi dobre zdjęcie
    Ja mysle, ze to nie jest najlepszy pomysl aby przekonywac w sklepie, o wyzszosci jednego jednego systemu nad drugim.
    Zwykle klient przychodzacy do sklepu wie co chce kupic i nie istotne skad. W wiekszosci juz cos uslyszeli, przeczytali i teraz przyszli pomacac. Przekonanie takiego do kupna innego modelu jest prawie niemozliwe.
    Nie mowie o tych, ktorzy przychodza kupic "aparat, ktory robi dobre zdjecia". Tych przekonywac nie warto, poniewaz i tak nie zrozumieja co sie do nich mowi.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  5. #25
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stasio88 Zobacz posta
    Zapraszam do siebie na halę, celem porozmawiania z potencjalnym klientem, który chce zakupic lustrzankę. Proszę mi uwierzyć, ze wiele osób nie wie jak działa lustro, wiedzą tylko że robi dobre zdjęcie /.../
    Pierwsze i zasadnicze pytanie: a chcą tę wiedzę posiąść? Ci, jak to nazwałeś "potencjalni klienci" z budżetem 1k-2k zł, raczej chcą aparat do zdjęć
    na imieninach cioci czy wakacjach a nie wykładu o optyce, tak myślę...
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  6. #26
    Awatar stasio88
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    28
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Pierwsze i zasadnicze pytanie: a chcą tę wiedzę posiąść? Ci, jak to nazwałeś "potencjalni klienci" z budżetem 1k-2k zł, raczej chcą aparat do zdjęć
    na imieninach cioci czy wakacjach a nie wykładu o optyce, tak myślę...
    Wszystko zależy jakim sprzedawcą jesteś. Jeśli o tego co sprzedaż, zależy potem co włożysz do garnka, to myślę, że czasami warto poświęcić trochę czasu na to by uświadomić klienta na temat aparatu.

    Proszę Was, nie wchodźmy w szczegóły czy warto przekonywać czy nie Temat nie powstał po to byśmy teraz wchodzili w dyskusję po co przychodzi klient, jaki klient i co będzie robił tym aparatem i co mam mu sprzedać. Wiem na czym polega moja praca i za co dostaję wynagrodzenie.

    Powtarzam raz jeszcze, jeśli są tutaj osoby, które chcą pomóc proszę o kontakt, najlepiej w wiadomościach prywatnych

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stasio88 Zobacz posta
    Wszystko zależy jakim sprzedawcą jesteś. Jeśli o tego co sprzedaż, zależy potem co włożysz do garnka, to myślę, że czasami warto poświęcić trochę czasu na to by uświadomić klienta na temat aparatu.

    Proszę Was, nie wchodźmy w szczegóły czy warto przekonywać czy nie Temat nie powstał po to byśmy teraz wchodzili w dyskusję po co przychodzi klient, jaki klient i co będzie robił tym aparatem i co mam mu sprzedać. Wiem na czym polega moja praca i za co dostaję wynagrodzenie.

    Powtarzam raz jeszcze, jeśli są tutaj osoby, które chcą pomóc proszę o kontakt, najlepiej w wiadomościach prywatnych
    Ja bym co pomogl, ale ja nie robie w mirrorless


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


Podobne wątki

  1. Bezlusterkowce - co słychać u konkurencji
    By skrzynka97 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29.07.13, 07:24
  2. Bezlusterkowce Nikon
    By romek1967 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 183
    Ostatni post / autor: 10.08.12, 20:29
  3. Bezlusterkowce vs. XZ-1
    By elrond2000 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 5.03.12, 17:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.