Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Tani szeroki kąt.

  1. #1
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    Tani szeroki kąt.

    No właśnie. Coś się zaczęło obijać o uszy że są szanse. Ale jak to wygląda.
    Czy ktoś sobie tak wymyślił i rzucił taie hasło czy rzeczywiście są szanse na tanie ZD
    i jakiś zoom w szerokim końcu ?

    Jeśłi ktoś ma jakieś informacje, które niosą ze sobą cień nadziei że firma wypuści jakieś takie szkło to proszę - podzielcie się tym

    pozdrawiam
    dobas

    [ Komentarz dodany przez: fotomic: Nie 16 Gru, 2007 ]
    zależnie od tego jak potoczy się wątek to trafi do odpowiedniego działu(to tak w ramach informacji)

  2. #2
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  3. #3
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    [ Komentarz dodany przez: fotomic: Nie 16 Gru, 2007 ]
    zależnie od tego jak potoczy się wątek to trafi do odpowiedniego działu(to tak w ramach informacji)
    wysypisko w sensie ?

    dog_master. dzięki.
    pogrzebię na forach ze słowami kluczowymi ZD , ULTRA WIDE 2008.
    Może jakiś miesiąc premiery gdzieś się przewinie. Pewnie Photokina
    ale kto wie...

    Pozdrawiam
    dobas

  4. #4
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Stawiam, ze nie E-System

    Wiesz, chyba wszystko do tej pory to plotki, na dpreview bylo jeszcze kiedys, ze nie bedzie to az takie wide, tylko cos kolo 10-20 - takie budzetowe 11-22. Trza czekac do PMA
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  5. #5
    Oleryk
    Gość
    To 11-22 nie wystarczy?
    Niczego mu nie brakuje a cena tylko troche wyższa od 14-54.
    Poza tym sporo osób teraz wyprzedaje i można kupić czasem całkiem korzystnie

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    11-22 to nie jest wcale tak szeroko... byle uoś może sobie do najkona kupić Sigmę 10-20 i ma znacznie szerzej za niższą kwotę. wiadomo że winieta, aberracja i krzywienie gratis, ale 15mm to nie 22mm a 22 to nie 15...

    chętnie pobawiłbym się 11-22, z ciekawości ale nie kupiłem go bo 3mm różnicy nie było dla mnie warte dopłaty 3k pln.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    11-22 to nie jest wcale tak szeroko... byle uoś może sobie do najkona kupić Sigmę 10-20 i ma znacznie szerzej za niższą kwotę. wiadomo że winieta, aberracja i krzywienie gratis, ale 15mm to nie 22mm a 22 to nie 15...
    Jeżeli tani szeroki ZD będzie tak krzywił jak Sigma 10-20 to już wolę 11-22

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    myślę że nie będzie strasznie krzywił, ale za to będzie ciemny i aberrujący.

  9. #9
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Ja sam nie wiem.
    Kusi mnie szeroki. często mam sytuację że chciał bym mieć szerzejk niż te 28mm (14-54)
    ale ile szerzej - nie wiem bo nie mam szerokich szkieł i nie mam jak popróbować.

    11-22 - niby fajny, ale zyskuję tylko 3 mm czy to dużo czy mało - zdania wyrobionego nie mam bo żadnych empirycznych doświadczeni nie posiadam.

    7-14 - cena. Nie teraz jeszcze podoba mi się straszliwie patrząc na perspektywę. Jakości nie ma się co bać bo jest przednia tylko kasa odstrasza. Więc pytam, bo może pojawi się coś za przyzwoite pieiądze żeby zainwestować na początek.

    Porobić tym tanim Zuiko i jeśli trzeba będzie uzbierać na wyższą półkę cenową.

    mam 20 tkę na M42 - i taki kąt patrzenia mi chyba pasuje - oczywiście nie w E systemie tylko w M42.

    Nawet już miałem pomysł żeby upolować jakąś manualną 10tkę do czegoś i ją zamocować w 4/3, no ale nie za bardzo jest pole do popisu z takimi ogniskowymi.
    jest 8mm peleng, ale po pierwsze drogi, po drugie kosztuje tyle, że to bez sensu. Już lepiej kupić ZD 8mm z AFem. Choć mi pewnie chodzi o jakąś dziesiątkę. Nie wiem ....
    8 to chyba za szeroko

    Za małe mam doświadczenie w szerokim, tylko co jakiś czas oglądam zdjęcia ludzi i stwierdzam że to co mi się w nich podoba to właśnie ujęcie z bliska szerokim kątem

    Nie że jak będę miał takie szkło to lepsze zdjęcia będę robił - ale może poszerzy to możliwości spojrzenia na świat

    No nic. Nie ma co gdybać jaki będzie a jaki nie będzie czy ciemny czy jasny czy szybki czy wolny itp itd

    Myślałem że znane są jakieś szczegóły i terminy, ale skoro nie - to pozostaje poczekać

    pozdrawiam
    dobas

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    ja jestem bardzo ciekaw 12-60.
    zakres jest super uniwersalny.. 24mm to już całkiem szeroko dla większości zastosowań.
    Jestem w tej dobrej (lub złej) sytuacji, że nie zastanawiam się nad przesiadką z 14-54, ale z 14-42.
    Mam dylemat czy kupić "od reki" 14-54 za przyzwoite 1729 czy tez pokombinowac i kupić 12-60.. jednakże na pewnie nie za obecne 3100.

Podobne wątki

  1. szeroki kąt na m42
    By SkateAndDestroy in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24.07.10, 16:53
  2. tani szeroki kąt
    By Syd Barrett in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12.02.09, 16:50
  3. "Szeroki "tani kompakt
    By Morlok in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26.07.08, 23:18
  4. Szeroki kąt dla C-8080
    By pschemo in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 2.11.06, 08:46
  5. czy sigma ma szeroki kąt do 4/3?
    By inflator in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7.05.06, 17:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.