Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: NETTOP do zdjęć - używa ktoś?

  1. #1
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    NETTOP do zdjęć - używa ktoś?

    Witam,
    czy ktoś z szanownych forumowiczów używa może takiego wynalazku jak np to:
    http://www.x-kom.pl/p/218370-nettop-...bx-gf820m.html

    To tzw nettop - nie znałem nawet tej kategorii do dzisiaj Gość w sklepie twierdził, że to daje radę nawet do obróbki bo ma szybką kartę z własną pamięcią i można dowalić 8GB ramu i będzie git. dla mnie bomba.
    Dzisiaj kupiłem nowy monitor i niestety pod moim leciwym laptopem to grafika ustawia się na 1280x720. Musze więc coś odświeżyć w sprzęcie a że funkcję przenośnego laptopa pełni już u mnie od dawna komórka a żona ma jakiegoś tam świeżego laptopa to dla mnie te sprzęt byłby super - mało miejsca zajmuje, na moje oko ma niezłe parametry a takie bajery jak napęd CD to już niepamiętam kiedy ostatnio używałem Jakby nie patrzeć mam laptopa z CD więc jakby coś to rezerwowo mogę go użyć.

    Głównie chodzi mi o to, czy do zwykłej obróbki w LR to to się nada i będzie komfortowo? W sumie pytam proforma bo na moim laptopie nawet chodzi LR a ma wszystkiego o grubo ponad połowę mniej niż to małe cudo ale zapytać można bo kto pytanie błądzi

  2. #2
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Mam J1900, ale... ja od czasów Cruciala M4 nie używam dysków hdd. Taki dysk jest w tym asusie i imho to będzie tragedia. U siebie mam Samsung a 840 pro i jest tylko ok w LR. Poza LR jest bardzo OK. Nie rozumiem tylko co ma GeForce do obróbki w LR.
    Krótko: nie polecam z dyskiem hdd.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  3. #3
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MikolajN Zobacz posta
    Głównie chodzi mi o to, czy do zwykłej obróbki w LR to to się nada i będzie komfortowo?
    Nie.

    > Intel Celeron J1900[COLOR="Silver"]

    to posiada mniejszą moc obliczeniową od mojego procesora pochodzącego z 2007 roku…

  4. #4
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Możesz to Grizz jakoś mi przetłumaczyć? Obecnie mam lapka z i3 2,53ghz. Ten nettop będzie gorszy?

  5. #5
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MikolajN Zobacz posta
    Możesz to Grizz jakoś mi przetłumaczyć? Obecnie mam lapka z i3 2,53ghz. Ten nettop będzie gorszy?
    Podaj proszę kod procka bo póki co to nic nie podałeś.
    Seria M czy U. Ile twój proc ma cache'u, ile rdzeni?
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    m380 nic więcej nie wiem

    ---------- Post dodany o 18:30 ---------- Poprzedni post był o 18:28 ----------

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Mam J1900, ale... ja od czasów Cruciala M4 nie używam dysków hdd. Taki dysk jest w tym asusie i imho to będzie tragedia. U siebie mam Samsung a 840 pro i jest tylko ok w LR. Poza LR jest bardzo OK. Nie rozumiem tylko co ma GeForce do obróbki w LR.
    Krótko: nie polecam z dyskiem hdd.
    Zawsze myślałem że jak jest grafika ze swoją pamięcią to mniej obciąża RAm i komp jest szybszy

  7. #7
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MikolajN Zobacz posta
    m380 nic więcej nie wiem
    Już wiemy, że Della masz.
    Mój komp kliknij w pasku na dole powinien być kod CPU. Kod mojego i3 to i3-3225, chyba.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    https://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2131&cmp[]=745 - będzie gorszy.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MikolajN Zobacz posta
    Zawsze myślałem że jak jest grafika ze swoją pamięcią to mniej obciąża RAm i komp jest szybszy
    Ale to jest procesorek a nie "pełnoprawny" procesor biurowy. Zużywa około 13 watt, średnio.
    Ja kupiłem by nie włączać i7-3770K do przeglądania netu.
    Teraz kupie nuc5 cośtam tam MYHE. Z takim symbolem na końcu obsłuży nawet 5K.
    Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 24.03.15 o 19:37
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Już wiemy, że Della masz.
    Mój komp kliknij w pasku na dole powinien być kod CPU. Kod mojego i3 to i3-3225, chyba.
    nie, samsunga... na dole nie wyświetla pełnej nazwy procesora.

    ---------- Post dodany o 18:39 ---------- Poprzedni post był o 18:37 ----------

    Wiecie, ja się tak tym zachwyciłem bo nie znam się na kompach totalnie. Wyleciałem z obiegu parę lat temu. Ogólnie spojrzałem - cena super i parametry też na pierwszy rzut oka. A tu zonk Mówicie, że to lipa. To pewnie też dlatego taki tani. Jak mi ostatnio jakiś typ w komputroniku złożył koputer PC żeby obsłużył wszystkie gry na rynku i zdjęcia to wyszło mu 6tys. Postukałem się w głowę i wyszedłem...

Podobne wątki

  1. Where Is It - ktos używa ?
    By rafrog in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.08.07, 17:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.