Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 142223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 260

Wątek: O broni palnej słów kilka

| OlyJedi Awatar BootMR
    Mieszka w
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    No, tu to całe szczęście, że nie wypalił!
    A to czemu? Spytam.
    Ooo... Mam sygnaturę

Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    284
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez BootMR Zobacz posta
    A to czemu? Spytam.
    • Bo nie każdy wie kiedy i jak
    • Bo broń ma obezwładnić przeciwnika, a nie rozjuszyć

Co prawda pneumatyczna strzelba ćwiczebna to "tylko" <17J (Pistoletowy pocisk ok. 300J) energii kinetycznej wystrzelonego pocisku, ale poniżej 3m można
    zrobić niezłą szkodę.
    Broń jeżeli jej użyjesz ma obezwładnić/wyeliminować cel a nie spotęgować wymierzoną przeciw Tobie agresję.

----
    edit:
    strzelba ww jest dostępna bez zezwolenia.

---------- Post dodany o 12:50 ---------- Poprzedni post był o 12:31 ----------

Aa w tym projekcie była mowa o broni gładkolufowej:
    ...będzie mógł zakupić broń sportową bocznego zapłonu, broń krótką czy strzelbę gładkolufową.
    A to nie dla każdego zabawka.
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 27.03.15 o 13:38
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

| OlyJedi Awatar BootMR
    Mieszka w
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    • Bo nie każdy wie kiedy i jak
    • Bo broń ma obezwładnić przeciwnika, a nie rozjuszyć

---------- Post dodany o 12:50 ---------- Poprzedni post był o 12:31 ----------

Aa w tym projekcie była mowa o broni gładkolufowej:
    Otóż to, energia pocisku gumowego w gładkolufowej strzelbie to coś ok. 90J jak dobrze pamiętam, choć z tego co wiem to są mocniejsze.
    Cyt. Bo nie każdy wie kiedy i jak. To niech się dowie Kowalski z Nowakiem co i jak, można robić szkolenia ludziom z obsługi takiej broni. Nie obraź się, ale w tym temacie traktujesz nas Polaków trochę jak takich tłumoków.
    Na zasadzie dać małpie granat... Myślę że małp wśród nas jest mało i ludzie sobie śmiało dali by radę z taką bronią.
    Ooo... Mam sygnaturę

Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    284
    Moja galeria
    Otóż to, energia pocisku gumowego w gładkolufowej strzelbie to coś ok. 90J jak dobrze pamiętam, choć z tego co wiem to są mocniejsze.
    Cyt. Bo nie każdy wie kiedy i jak. To niech się dowie Kowalski z Nowakiem co i jak, można robić szkolenia ludziom z obsługi takiej broni.
    Widzisz, to trochę dziwnie zabrzmi: generalnie dałbym broń gładkolufową do sprzedaży gdyby nie to co się działo u nas po wprowadzeniu do
    sprzedaży broni gazowej.
    Z tymi szkoleniami to nie tak różowo, na dzień dzisiejszy by można było toto urządzić z sensem, trzeba by wprowadzić dodatkowe opłaty,
    przy sprzedaży, żeby było z czego finansować rzeczone szkolenia.
    Nie obraź się, ale w tym temacie traktujesz nas Polaków trochę jak takich tłumoków.
    Na zasadzie dać małpie granat... Myślę że małp wśród nas jest mało i ludzie sobie śmiało dali by radę z taką bronią.
    Niee to nie tak, nie traktuję siebie jak idioty(jestem Polakiem) tylko widzę co się dzieje i jakie mamy braki właśnie przez
    brak obcowania z bronią przez okres 1945-2015 to baardzo dużo. Pisałem, że można zacząć od wprowadzenia dekretu
    o posiadaniu broni krótkiej przypisanej do miejsca, a po czymś takim decydować o reszcie "palnu zbrojenia"
    Nie jest to tu u nas takie proste... Pierwsza sprawa to odpowiednia ilość funkcjonariuszy PP dobrze przeszkolonych i
    nowelizacja tak Ustawy o Broni jak i KK. To na serio masa pracy wielu organów.

P.S.
    wiele razy widziałem ofiary "ułańskiej fantazji", czy też wyjścia z punktu: "wyjmę, postraszę to ucieknie"
    ---
    edit:
    Nie należy problemu demonizować, wszystko jest dla ludzi. Nie należy jednak tego lekceważyć, większość
    dostając broń do ręki, po prostu głupieje, dlaczego? Ano dlatego, że broń to władza a to ponosi i człek
    podświadomie szuka guza, robi się bardziej agresywny. Piszę tu o tych, którzy z bronią nie mieli do czynienia
    i dla nich stan jej posiadania to novum.
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 27.03.15 o 15:32
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|

| OlyJedi Awatar BootMR
    Mieszka w
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Widzisz, to trochę dziwnie zabrzmi: generalnie dałbym broń gładkolufową do sprzedaży gdyby nie to co się działo u nas po wprowadzeniu do
    sprzedaży broni gazowej.
    Ale że była przerabiana na ostrą? Przecie gładkolufowa dla mas może mieć mocno niestandardowy kaliber i robiona tak by nie opłacało się przerabiać na ostrą.
    Z tymi szkoleniami to nie tak różowo, na dzień dzisiejszy by można było toto urządzić z sensem, trzeba by wprowadzić dodatkowe opłaty,
    przy sprzedaży, żeby było z czego finansować rzeczone szkolenia.
    Sam zainteresowany może za nie zapłacić. Che mieć guna, to niech buli.

Niee to nie tak, nie traktuję siebie jak idioty(jestem Polakiem) tylko widzę co się dzieje i jakie mamy braki właśnie przez
    brak obcowania z bronią przez okres 1945-2015 to baardzo dużo. Pisałem, że można zacząć od wprowadzenia dekretu
    o posiadaniu broni krótkiej przypisanej do miejsca, a po czymś takim decydować o reszcie "palnu zbrojenia"
    Nie jest to tu u nas takie proste... Pierwsza sprawa to odpowiednia ilość funkcjonariuszy PP dobrze przeszkolonych i
    nowelizacja tak Ustawy o Broni jak i KK. To na serio masa pracy wielu organów.
    Dobra wszyscy -1 .

P.S.
    wiele razy widziałem ofiary "ułańskiej fantazji", czy też wyjścia z punktu: "wyjmę, postraszę to ucieknie"
    Co do "ułańskiej fantazji" No to moze być lekki problem. Cyt. "wyjmę, postraszę to ucieknie" - gdzieś czytałem i to
    w paru miejscach, jeśli wyjmujesz broń to już ostateczność i musisz jej użyć(czy to pistolet, gaz czy baton itp.)

---
    edit:
    Nie należy problemu demonizować, wszystko jest dla ludzi. Nie należy jednak tego lekceważyć, większość
    dostając broń do ręki, po prostu głupieje, dlaczego? Ano dlatego, że broń to władza a to ponosi i człek
    podświadomie szuka guza, robi się bardziej agresywny. Piszę tu o tych, którzy z bronią nie mieli do czynienia
    i dla nich stan jej posiadania to novum.
    Wypadki zawsze się będą zdarzać, ale jak nie ucywilizujemy tego tematu teraz to kiedy?
    Ooo... Mam sygnaturę

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Gdyby te kilka milionów niewolników miało "klamki", ZUS natychmiast podniósłby te emerytury?
    Nie byłoby o tym dyskusji i nie byłoby walenia ze społeczeństwem w ..ja.
    Rolleicord, Canon
    flickr

Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    284
    Moja galeria
    Ale że była przerabiana na ostrą? Przecie gładkolufowa dla mas może mieć mocno niestandardowy kaliber i robiona tak by nie opłacało się przerabiać na ostrą.
    Nie, posiadacz był święcie przekonany o potędze onej i dostawał bęcki, bądź napastnik odpowiadał ogniem tyle że z ostrej...

Sam zainteresowany może za nie zapłacić. Che mieć guna, to niech buli.
    Oczywiście! Święte słowa!
    Co do "ułańskiej fantazji" No to moze być lekki problem. Cyt. "wyjmę, postraszę to ucieknie" - gdzieś czytałem i to
    w paru miejscach, jeśli wyjmujesz broń to już ostateczność i musisz jej użyć(czy to pistolet, gaz czy baton itp.)
    Dopiszę: skutecznie.
    Wypadki zawsze się będą zdarzać, ale jak nie ucywilizujemy tego tematu teraz to kiedy?
    Naturalnie, wszystko da się zrobić byle z umiarem z właściwej strony.
    Nie jestem przeciw bo to by było w moim przypadku dziwne, ale żeby orać, trza przygotować grunt a do tego nie zbędne są
    opisane w moim poście kroki.
    Co ci po broni, skoro nie wolno ci jej użyć?

P.S.
    Broń gładkolufowa posiada różne typy amunicji: ołowiana kula, śrut, gumowa kula, gas,taser
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 27.03.15 o 16:35

| OlyJedi Awatar BootMR
    Mieszka w
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Dopiszę: skutecznie.
    No to było w domyśle.

Co ci po broni, skoro nie wolno ci jej użyć?
    Ale tam chodziło dokładnie że można by było tej broni użyć, w obronie miru domowego.

P.S.
    Broń gładkolufowa posiada różne typy amunicji: ołowiana kula, śrut, gumowa kula, gas,taser
    Po wyczynach policji na lumumbowie już to wiem. Wiem nawet że breneka jest cięższa od "gumiaków". Policja łódzka tego wtedy nie wiedziała. Choć nie mam pretensji do policji, a do tych co burdę zaczęli.
    Ooo... Mam sygnaturę

Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    284
    Moja galeria
    Ale tam chodziło dokładnie że można by było tej broni użyć, w obronie miru domowego.
    Nowelizacja Ustawy o Broni i reszty przepisów.
    Po wyczynach policji na lumumbowie już to wiem. Wiem nawet że breneka jest cięższa od "gumiaków". Policja łódzka tego wtedy nie wiedziała. Choć nie mam pretensji do policji, a do tych co burdę zaczęli.
    Hmm... Toż to kawał ołowiu, tym to ściany można rozwalać, poważnie użyto amunicji brenneke??
    O tym samym piszemy:

| OlyJedi Awatar BootMR
    Mieszka w
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Nowelizacja Ustawy o Broni i reszty przepisów.

Hmm... Toż to kawał ołowiu, tym to ściany można rozwalać, poważnie użyto amunicji brenneke??
    Tu o tym czytałem.
    http://bron.siudalski.pl/przypadki.html
    Ooo... Mam sygnaturę