Strona 23 z 26 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 260

Wątek: O broni palnej słów kilka

OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria
    Porownanie do samochodow mialoby sens, gdyby ich bylo 13 na 1000 mieszkancow, a nie 500 na 1000 mieszkancow...
    Przy 13 nawet podwojenie liczyby samochodow nie bardzo by mialo wplyw na ilosc wypadkow - szanse, ze sie jakikolwiek zderzy z innym bylyby i tak znikome....
    Czlonek najgorszego, najstraszniejszego, najokropniejszego, najwiekszego, najgrozniejszego, najpaskudniejszego, najbrzydszego, najdluzszego Forumowego TWA jakie mozesz sobie tylko wyobrazic !!!! A po godzinach: Spammer Spicell Kommando Foken Wulf Destrojer.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Siła reputacji
    291
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Porownanie do samochodow mialoby sens, gdyby ich bylo 13 na 1000 mieszkancow, a nie 500 na 1000 mieszkancow...
    Przy 13 nawet podwojenie liczyby samochodow nie bardzo by mialo wplyw na ilosc wypadkow - szanse, ze sie jakikolwiek zderzy z innym bylyby i tak znikome....
    ja się nie zamierzam zderzać.... Już się w życiu trochę nazderzałem...
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Siła reputacji
    169
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DeWuTe Zobacz posta
    moim skromnym zdaniem wprowadzenie powszchnego dostępu do broni palnej w Polsce to kompletnie "chory pomysł".
    Oczywiście, że tak. Broń nie jest dla każdego, samochód też nie, nawet rowerem powinni jeździć tylko zainteresowani i to pod pewnymi warunkami. Co rozumiesz pod pojęciem "powszechny dostęp"? Chyba nikt niczego takiego nie postulował. Problem jest w czymś innym - w tym kraju (legalny) dostęp do broni do celów ochrony jest bardzo ograniczony - w zasadzie ustawodawca chyba nie przewiduje takiej możliwości dla "normalnego" człowieka, musi zaistnieć "stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie", cokolwiek to znaczy. Czyli ktoś kto chce mieć legalnie broń, wcześniej musi np. założyć kantor? Przecież to absurd...
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 27.03.15 o 08:33
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Jest ograniczony, ale to w sumie pokłosie okresu komuny, bo ekipa MO, ZOMO oraz LWP nie chciała się batożyć w przypadku zamieszek z uzbrojonym tłumem. Komuna padła, chociaż inni twierdzą, że ciągle się ma dobrze. W sumie po 89 niewiele zrobiono w kwestii luzowania kagańca. Nie bez przyczyny. Z uzbrojoną masa kilku milionów obywateli trzeba się liczyć. Tak mamy, co mamy. Kilka milionów niewolników czekających na głodową emeryturę z ZUS.
    Rolleicord, Canon
    flickr

Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    284
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Oczywiście, że tak. Broń nie jest dla każdego, samochód też nie, nawet rowerem powinni jeździć tylko zainteresowani i to pod pewnymi warunkami. Co rozumiesz pod pojęciem "powszechny dostęp"? Chyba nikt niczego takiego nie postulował. Problem jest w czymś innym - w tym kraju (legalny) dostęp do broni do celów ochrony jest bardzo ograniczony - w zasadzie ustawodawca chyba nie przewiduje takiej możliwości dla "normalnego" człowieka, musi zaistnieć "stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie", cokolwiek to znaczy. Czyli ktoś kto chce mieć legalnie broń, wcześniej musi np. założyć kantor? Przecież to absurd...
    No i właśnie to jest sedno sprawy, Karolu o tym piszę. Posiadanie broni(oczywiście legal) ma sens, jeżeli każdy łapserdak
    będzie sobie zdawał sparwę z tego, że
    na sto procent "oberwie", jeżeli będzie ot choćby próbował wtargnąć na cudzy teren, czy wyciągnie łapska do "klyjenta".
    W kwestii broni, już sama ustawa o niej powinna działać odstraszająco a tak nie jest.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Szczecin
    Siła reputacji
    344
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gibberpl Zobacz posta
    Z uzbrojoną masa kilku milionów obywateli trzeba się liczyć. Tak mamy, co mamy. Kilka milionów niewolników czekających na głodową emeryturę z ZUS.
    Gdyby te kilka milionów niewolników miało "klamki", ZUS natychmiast podniósłby te emerytury?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    358
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Gdyby te kilka milionów niewolników miało "klamki", ZUS natychmiast podniósłby te emerytury?
    Zakładając, że wystrzeliwywali by się wzajemnie głównie ci zdesperowani wysokością emerytury którą otrzymali - ilość emerytów by szybko zmalała i dało by się emerytury podnieść
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    284
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    No, nie wiem... Ci w ZUS w końcu też byliby uzbrojeni.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|

| OlyJedi Awatar BootMR
    Mieszka w
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    A ja pamiętam jak był pomysł, by każdy dom, mieszkanie mógłby być wyposażony w strzelbę na gumowe kule. Niestety pomysł nie wypalił, a już ładnych parę lat od tej idei minęło. To mogło być już jakieś rozwiązanie.
    Ooo... Mam sygnaturę

Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    284
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez BootMR Zobacz posta
    A ja pamiętam jak był pomysł, by każdy dom, mieszkanie mógłby być wyposażony w strzelbę na gumowe kule. Niestety pomysł nie wypalił, a już ładnych parę lat od tej idei minęło. To mogło być już jakieś rozwiązanie.
    No, tu to całe szczęście, że nie wypalił!