Strona 22 z 26 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 260

Wątek: O broni palnej słów kilka

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Mieszka w
    Bytom
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez waruga Zobacz posta
    @bodzip co Ty za programy ogladasz
    Aleś Ty wyposzczony marynarzu
    The question is, who cares?

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Broń, broń. U nas nawet kuszy nie można mieć. Już mało co bym w sklepie w CZ wybrał kup teraz, ale mi błysło, że 8 lat w zawiasach. Ciągłe się ślinię...

http://pse-archery.com/shop/shop-cro...-310-crossbow/

Ciekawe, że w DE, SK, CZ można mieć na legalu, u nas otrzymanie pozwolenia, to szanse mniejsze jak na broń palną. Czyżby dekret obejmujący ekskomuniką plebs strzelający z kuszy ciągle obowiązywał. Od soboru laterańskiego minęło już prawie 1000 lat, dajcie żyć.
    Rolleicord, Canon
    flickr

| OlyJedi Awatar Jacunio
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Kolejny artykuł, 7 mitów dotyczących broni:
    http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/...na-prawda.html

| OlyJedi Awatar sepi19
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    110
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez k@czy Zobacz posta
    Rozumiem, ze jak bede chcial zacytowac ten fragment:
    "Za wojnę są odpowiedzialni nie tylko ci, którzy ją bezpośrednio wywołują, ale również ci, którzy nie czynią wszystkiego co leży w ich mocy, aby jej przeszkodzić"
    To powinienem przytoczyc rowniez wszystkie 14 encyklik?
    Daj se siana - przytaczam cale twoje zdania, czasami dwa, nie wycinam z nich nic, nic nie dodaje - wez na klate to co sam powiedziales i nie marudz jak dziecko.

Smialo moge powiedziec, ze 90% albo i wiecej starszych osob jest obyta z bronia. Przez jakis czas trenowalem kolege w dosyc dziwnych godzinach przedpoludniowych. Okazalo sie, ze to czas dla seniorow - dziesiatki pan i panow w podeszlym wieku ze swoimi rewolwerami i pistoletami cierpliwie i ze skupieniem dziurkowalo papierowe tarcze z calkiem przyzwoitymi wynikami. Starszy nie oznacza bezmyslny - nawet, jesli te osoby nie mialy wczesniej kontaktu z bronia (w co watpie), to przed wlozeniem jej do torebki czy kieszeni kurtki, cierpliwie cwicza na strzelnicy jej uzytkowanie.
    Moja opinie potwierdza tren wykres - najwiekszy odsetek posiadaczy broni jest wsrod starszych osob:

Za to sa goscie z maczetami, nozami, przerobionymi pistoletami gazowymi, mieczami, itp itd.

I to jest teza, z ktora sie zgodze. Dolozylbym takze natychmiastowa i nieuchronna kare - nie czekanie 5 lat w kolejce na odsiade po 5 letniej rozprawie.

Wole zginac od kulki niz od miecza lub maczety

T.
    [/QUOTE]

Cóż, Kaczy, masz rację, czasem lepiej przerwać dyskusję. Nie jest dla mnie osiągalny twój poziom, i bądź szczęśliwy i bezpieczny tam gdzie jesteś.
    Zdrowia jeszcze raz życzę, rozum już masz.
    Pozdrawiam z dzikiej i jakże niebezpiecznej Polski gdzie za każdym rogiem czai się oprych z gnatem
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Siła reputacji
    291
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacunio Zobacz posta
    Kolejny artykuł, 7 mitów dotyczących broni:
    http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/...na-prawda.html
    Warto to przeczytać.....
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Mieszka w
    okolice P-ń
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Czytałem, trochę pomieszkiwałem w Szwajcarii. Gdzie Rzym, gdzie Krym. W Polsce większość ludzi nie potrafi upilnować swoich psów, gdzie mówić o broni. Jaki jest poziom społeczeństwa obywatelskiego w CH i w PL. Tu nie ma co porównywać. Jestem za powszechnym dostępem, ale nie u Nas i nie od razu. Takie prawo można wprowadzać jedynie stopniowo, luzując kagańce pozwolenia na broń na przestrzeni 15-20 lat. Zresztą otrzymanie pozwolenia to też nie są wielkie schody. Kółko strzeleckie, kilka zawodów, wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie nabycia i posiadania broni sportowej 5,56. Koszt z nabyciem, badaniami, zakupem sejfu do przechowywania zamyka się w 8-10k PLN. Ważna uwaga, pozwolenie na broń sportową oznacza, że na ulicy, w torbie, bagażniku broń musi mieć wyciągnięty zamek i być rozładowana, amunicja musi być w oddzielnej pojemniku. W przypadku kontroli drogowej i niespełnienia warunków może być ciepło.
    Ostatnio edytowane przez gibberpl ; 26.03.15 o 06:33
    Rolleicord, Canon
    flickr

| OlyJedi Awatar Jacunio
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gibberpl Zobacz posta
    Ważna uwaga, pozwolenie na broń sportową oznacza, że na ulicy, w torbie, bagażniku broń musi mieć wyciągnięty zamek i być rozładowana, amunicja musi być w oddzielnej pojemniku. W przypadku kontroli drogowej i niespełnienia warunków może być ciepło.
    Od 2014 roku broń sportową już można przenosić w kaburze i załadowaną:
    http://gunblog.eu/2014/09/nowe-rozpo...ni-i-amunicji/

Want to see all firearms banned? Watch this!
    https://youtu.be/ZFyy1ZaddXM

I coś fotograficznie:
    /
    Ostatnio edytowane przez Jacunio ; 26.03.15 o 13:05

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Siła reputacji
    324
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacunio Zobacz posta
    Od 2014 roku broń sportową już można przenosić w kaburze i załadowaną:
    http://gunblog.eu/2014/09/nowe-rozpo...ni-i-amunicji/

Want to see all firearms banned? Watch this!
    https://youtu.be/ZFyy1ZaddXM

I coś fotograficznie:
    /
    Śliczny magazynek na naboje.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Siła reputacji
    209
    Moja galeria
    Hej,
    moim skromnym zdaniem wprowadzenie powszchnego dostępu do broni palnej w Polsce to kompletnie "chory pomysł".
    Mówienie, że więcej broni w domach zwiększy bezpieczeństwo to tak jak mówić, że im więcej aut na ulicach to będzie mniej wypadków drogowych.
    Nie ta kultura i nie ta tradycja co w np.w Szwajcarii.
    Pozdrawiam
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Mieszka w
    Bytom
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DeWuTe Zobacz posta
    Hej,
    moim skromnym zdaniem wprowadzenie powszchnego dostępu do broni palnej w Polsce to kompletnie "chory pomysł".
    Mówienie, że więcej broni w domach zwiększy bezpieczeństwo to tak jak mówić, że im więcej aut na ulicach to będzie mniej wypadków drogowych.
    Nie ta kultura i nie ta tradycja co w np.w Szwajcarii.
    Pozdrawiam
    Oczywiście, ze im więcej aut, tym mniej wypadków. Większa liczba aut powoduje, że drastycznie zmniejszają się odstępy pomiedzy poszczególnymi pojazdami. W skrajnym przypadku samochody jadą zderzak w zderzak. W takiej sytuacji nie ma możliwości o stłuczce, bo i tak wszyscy się już "dotykają".
    The question is, who cares?