Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Gorące Pixele w waszych aparatach

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Slupsk
    Posty
    27
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Gorące Pixele w waszych aparatach

    Witam!
    Jestem posiadaczem c5050 (od tygodnia). Nurtuje mnie jedna sprawa praktycznie przy każdym zdjęciu jakie robię w jednym miejscu pojawia mi się pixel o innej wartrości niż pozostałe w sąsiedztwie. Jest to zawsze w jednym miejscu. Mam program do testowania aparatu i wykazuje on ,że matryca nie ma żadnych martwych pixeli tylko gorące. Swoją drogą zrobiłem test : Przy zasłoniętym obiektywie i celowniku robiłem zdjęcia z różnymi czasami naświetlania. Gorące pixele zaczęłyh się pojawiać przy czasach pow 1/60 sek (dwa pixele) i coraz więcej przy czasach pow. 1s. Ale przy zdjęciach ,przy których do obiektywu wpada jakieś światło a w miejscu gdzie ów pixele się znajdują widać je nawet przy czasach rzędu 1/1000 s. Czy taka usterka kwalifikuje się do reklamacji sprzętu, czy może "ten typ tak ma"?? Nie jest to może uciążliwe, bo jest to jeden ,może parę pixeli ale przy nowym aparacie???
    Jak sprawa wygląda w waszym sprzęcie??
    OLYMPUS C-5050

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Trojmiasto
    Posty
    193
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    tez posiadam c5050 i pojawil sie jeden hot pixel , troche denerwuje ale praktycznie jest niewidoczny, jezeli chodzi o reklamacje to nawet jezeli jast kilka sztuk pixi ale rozrzuconych to niekwalifikuje sie do reklamacji, Producent ma zastrzezone w gwarancji pewna ilosc mozliwych do wystapienia hot pixli wiec dopiero po przekroczeniu pewnej ilosci - niepamietam czy ilosci na cm2 cz % uznawana jest wymiana gwarancyjna
    POzdr
    kiedys c4000,C5050- w pracy c-725 - aktualnie d50
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=310792 troche moich aukcji <-

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    66
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ja w swoim 730 mialem jednego pixela, który był dziwnie biały. Dałem pixel mapping i zniknął ! Ufff.... A aparacik ma 2 miechy i 2800 fotek przebiegu...
    LukS
    ..:: www.luks.zdjecia.pl::..
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Olympus 730 + tulejka+uv+statyw+128x2 SM+16xD

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    57
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    ludzie ! o co chodzi z tymi zimnymi i goracami pikselami???? co tam i gdzie ma sie wyswietlac, ja mam c740- jak beda sie owe piksele wysiwtlac??
    adorator Olka 740 UZ- to brzmi dumnie!!!

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Slupsk
    Posty
    27
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Juz ssobie poradziłem funkcją Pixel Maping'iem i mam narazie spokój.
    OLYMPUS C-5050

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Posty
    29
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Re: Gorące Pixele w waszych aparatach

    Cytat Zamieszczone przez constrictor
    Witam!
    Jestem posiadaczem c5050 (od tygodnia). Nurtuje mnie jedna sprawa praktycznie przy każdym zdjęciu jakie robię w jednym miejscu pojawia mi się pixel o innej wartrości niż pozostałe w sąsiedztwie. Jest to zawsze w jednym miejscu. Mam program do testowania aparatu i wykazuje on ,że matryca nie ma żadnych martwych pixeli tylko gorące. Swoją drogą zrobiłem test : Przy zasłoniętym obiektywie i celowniku robiłem zdjęcia z różnymi czasami naświetlania. Gorące pixele zaczęłyh się pojawiać przy czasach pow 1/60 sek (dwa pixele) i coraz więcej przy czasach pow. 1s. Ale przy zdjęciach ,przy których do obiektywu wpada jakieś światło a w miejscu gdzie ów pixele się znajdują widać je nawet przy czasach rzędu 1/1000 s. Czy taka usterka kwalifikuje się do reklamacji sprzętu, czy może "ten typ tak ma"?? Nie jest to może uciążliwe, bo jest to jeden ,może parę pixeli ale przy nowym aparacie???
    Jak sprawa wygląda w waszym sprzęcie??

    mam pytanko, czym sie rózni goracy piksel od martwego, i od wypalonego????

    w moim c5050 jest jakis taki zielony ale przy zasłonietym dekielku i przy max rozdzielczosci najlepiej TIFF i czasie 16sec. ,,

    mozesz podac namiary na ten program do sprzwdzania matrycy? jakis link lub przesłac na maila janiuk@csk.pl jesli nie przekracza 4megasy...

    dzieki
    Pozdrawiam
    Adacho

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Posty
    29
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luks
    Ja w swoim 730 mialem jednego pixela, który był dziwnie biały. Dałem pixel mapping i zniknął ! Ufff.... A aparacik ma 2 miechy i 2800 fotek przebiegu...
    luks mozesz powiedziec jak liczysz ilosc zrobionych fotek, masz jakis licznik w opcjach, czy tylko "na oko" ja juz zrobilem pare tys ale za chiny nie jestem w stanie powiedziec ile?

    Pozdrawiam
    Adacho

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2003
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    184
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    w nazwie pliku jest licznik...najpierw jest data a potem nrzdjecia
    pzywiscie date nalezy wlaczyc

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Posty
    29
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez miro
    w nazwie pliku jest licznik...najpierw jest data a potem nrzdjecia
    pzywiscie date nalezy wlaczyc
    to jesli ostatnie moje fotki maja numer P7041280 to ile juz zrobiono fotek?
    jedne z pierwszych fotek mialy numer P1010100 no ale nie dam głowy uciąć ze byla wtedy ustawiona data,, korzystam z dwóch nosników równocześnie (jesli to ma jakies znaczenie)
    Pozdrawiam
    Adacho

  10. #10
    | OlyJedi Awatar leszek
    Dołączył
    Jun 2003
    Posty
    21
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    czy kazdego olka mozna sprawdzić na te pixele i z jakie strony sciągnąć program do sprawdzania
    Posiadam Olka c3020 ZOOM

Podobne wątki

  1. gorące piksele na 800 iso w e-420
    By kristof1979 in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20.08.10, 01:53
  2. Martwe czy gorące pixele jeszcze raz... :((
    By tomeczeks23 in forum E-System
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 26.06.10, 13:47
  3. gorące zdjęcia pożarów
    By maryo in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21.07.06, 14:33
  4. Gorące akumulatorki.
    By Grisza011 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31.01.06, 17:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.