Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem z wyborem

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Problem z wyborem

    Mam zamiar kupic filtr do OLYMPUSA C -4000 zoom. Zauważyłem ze sa gotowe już zestawy czyli tuleja, dekielek, filty.Moj problem polega na tym czy lepiej sie oplaca kupowac wszytkow osobno czy w zestawnie?
    mirek

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Posty
    63
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Oczywiscie najlepiej kupic w zestawie bo wtedy mozna powalczyc o jakis upust Rozumiem, ze piszesz o tych gotowych zestawieniach za ok 80 zl? Jesli tak to nie sadze, zebys byl z niego zadowolony. Dekielek i tuleja zdjecia Ci nie zepsuja (pomijam winietowanie i inne ) , ale filtr, ktory oferowany jest w takim zestawie jest, co to duzo mowic, nie najwyzszych lotow. Ja tez kupilem caly zestaw w postaci tulei, filtra i dekielka, ale z ta roznica, ze elementy skladowe zestawu wybralem sam, posilkujac sie opiniami znalezionymi w internecie i opiniami forumowiczow oczywiscie.

    Jeden z konsultantow w sklepie internetowym, na zadane przeze mnie pytanie odpowiedzial w sposob nastepujacy:

    Jaki filtr wybrać ?

    "Ponieważ posiada Pan aparat o bardzo dobrej optyce (stała jasnośc f2,
    to radze wybrać filtr który nie spowoduje jej pogorszenie tzn. filtr z
    warstwami antyodblaskowymi.
    Takie filtry zapewniają b.dobra przepuszczalność światła ! niestety za
    tą jakosć należy zapłacić.
    Polecam filtry HOYA w wersji szarej (tzw. HMC) lub czarnej (tzw Super
    HMC)

    W przypadku filtru PL-CIR (polaryzacyjny kołowy) wystraczy wersja
    fioletowa,
    ponieważ ten filtr ze swojej natury nie przepuszcza cześci światła
    a dokładnie mówiąć eleminuje światło odbite od powierzchni
    niemetalicznych
    typu: szkło, woda, plastik....
    ponadto filtry polaryzacyjne podnosza kontrast wykonywanych zdjeć
    (bardzo ładnie wychodzą chmury na tle granatowego nieba - taki efekt 3D)
    i wzmacniają ich nasycenie.
    Filtr PL-CIR to filtr efektowy i używa się go tylko czasami."


    zycze powodzenia w wyborze

    pozdrawiam
    C4000 Z + 64mb+16 mb+tuleja King+Hoya UV 52 HMC SUPER+ Hoya PL-CIR 52mm HMC SUPER + dekielek

    www.uranus.friko.pl <-- zapraszam na stronke

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    białystok
    Posty
    46
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    @ Asan
    Hej, podłącze się do topicu...
    własnie zastanawiam się nad filtrem polaryzacyjnym (mam już UV HAMA- jako ochrona) zastanawiam się czy faktycznie jest taka przepaść pomędzy HOYĄ a Hamą, Matinem czy Kingiem jeśli chodzi o polary?
    C4000z, http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=17463
    c4000, Dane Elec SM 128MB+ Kingston 128MB, Olympus SM 16MB. Emos 8168, 4x Camelion 2300, 4xHahnel 2100, tulejka 52, Hama UV 52, Case Logic CBV1

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2004
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Posty
    63
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Piotrt chetnie bym Ci na to pytanie odpowiedzial, problem w tym, ze sam od niedawna zaczalem interesowac sie fotografia i nie mam jeszcze zbyt wielkiego rozeznania. Takze nie jestem w stanie Ci doradzic

    Bez watpienia bezpieczniej jest zawierzyc produktom markowym, bo firmy je produkujace, na te marke musialy sobie zasluzyc i aby podtrzymac ich range musza dokladac wiele staran. Nie nalezy oczywiscie kupowac bez zastanowienia wszystkiego co markowe. Np filtry Hoya sa bardzo dobre, ale np filtr Hoya w wersji standard pogarszalby mi jakosc zdjec.

    Ja tez poszukuje filtru polaryzacyjnego i rowniez mam z tym klopot, ale mysle, ze warto wydac wiecej pieniazkow na filtr, majac pewnosc, ze nie wplynie on negatywnie na jakosc robionych przez nas zdjec albo, co bardziej zadowalajace, poprawi ja. Jesli mamy kupowac filtr tylko dlatego zeby miec dodatkowy gadzet to mija sie to z celem. Jesli kupujemy filtr w celu poprawienia jakosci zdjec to wiaze sie to niestety z wiekszym ubytkiem gotowki, gdyz filtr tani nie spelni naszych oczekiwan. No ale czegoz nam wiecej trzeba? Mamy filtr UV, dokupimy teraz polar i do dziela UV i polar w zupelnosci wystarcza do robienia fajnych fotek. Takze nie zawaham sie wylozyc piezniazkow na w miare dobry polar wiedzac, ze na tym bede mogl poprzestac. Oczywiscie z czasem mozna dokupic jeszcze jakies fajerwerki no ale to juz wedle upodoban. Dla przecietnego amatora fotografii, jakim ja jestem, zabawa z filtrami zakonczy sie na uv i polarku

    Mam nadzieje, ze ktos udzieli satysfakcjonujacej odpowiedzi na Twoje pytanie

    pozdrawiam
    C4000 Z + 64mb+16 mb+tuleja King+Hoya UV 52 HMC SUPER+ Hoya PL-CIR 52mm HMC SUPER + dekielek

    www.uranus.friko.pl <-- zapraszam na stronke

Podobne wątki

  1. Mam problem z wyborem sposobu obróbki zdjęć...
    By Ruff in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 7.09.10, 13:30
  2. E1 wyborem fotoreporterow;)
    By tymin3 in forum E-System
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23.01.06, 07:29
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22.11.04, 23:37
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9.10.03, 10:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.