Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: obrabianie ORFow w dcraw i nie tylko (o HDR takze)

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    No dobra, widze tu bardzo powazny material do przestudiowania wieczorem, dzieki
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  2. #12
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez cra3y
    dcraw z parametrami podanymi powyzej produkuje 16bit Tiffa z maksymalnym odzyskiwaniem tego, co w swiatlach
    Czyli z podawaniem nieprawdziwych danych tam gdzie one sie kończą (nie równy koniec dla poszczególnych kanałów !) to tylko mnie martwi... sprawdzę wieczorem ale już teraz wiem ze photomatix zbzikuje z czymś takim.

    Raczej potrzebowałbym żeby dcraw odciął dane i dal max wartość dla piksela jak kończą sie wiarygodne dane z matrycy.

    W każdym razie wstawię gdzieś wyniki tych operacji.

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    622
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic
    Czyli z podawaniem nieprawdziwych danych tam gdzie one sie kończą to tylko mnie martwi... sprawdzę wieczorem ale juz teraz wiem ze photomatix zbzikuje z czymś takim.

    Raczej potrzebowałbym żeby dcrwa odciął dane i dal max wartość dla piksela jak kończą sie wiarygodne dane z matrycy.

    W każdym razie wstawię gdzieś wyniki tych operacji.
    nie nie, dcraw nie "wymysla" tych danych - po prostu nie obcina tam, gdzie "konczy sie" zielony pixel (kanal zielony zawsze przepala sie najszybciej), a jedzie dalej do konca (az skonczy sie czerwony i niebieski)

    wynik "konczenia sie" zielonego kanalu bardzo czesto objawia sie rozowym zafarbem w swiatlach (skad my to znamy?)
    pozdrawiam
    K.Gajda (cra3y)

  4. #14
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez cra3y
    nie nie, dcraw nie "wymysla" tych danych - po prostu nie obcina tam, gdzie "konczy sie" zielony pixel (kanal zielony zawsze przepala sie najszybciej), a jedzie dalej do konca (az skonczy sie czerwony i niebieski)

    wynik "konczenia sie" zielonego kanalu bardzo czesto objawia sie rozowym zafarbem w swiatlach (skad my to znamy?)
    Wiem ze nie obcina, ale chciałbym żeby tak robił, bo teraz to mam kolorowe pasy....do HDR odzyskiwanie przepałów sie nie sprawdza.

    -H 1 ... 9
    These modes will take the tone from the non blown areas in the neighbourhood to fill the blown areas.

    To nie są sensowne dane na których może oprzeć sie program rekonstruujący cala dynamikę sceny !

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    622
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic
    Wiem ze nie obcina, ale chciałbym żeby tak robił, bo teraz to mam kolorowe pasy....do HDR odzyskiwanie przepałów sie nie sprawdza.

    -H 1 ... 9
    These modes will take the tone from the non blown areas in the neighbourhood to fill the blown areas.

    To nie są sensowne dane na których może oprzeć sie program rekonstruujący cala dynamikę sceny !
    te dane "rekonstruuje" z kanalow B i R jednoczesnie "domniewywujac" przepalony G.

    z jednego rawa robisz HDR? taki pseudoHDR? (z rawa wolanego trzy razy - cien, normal, swiatlo)?
    pozdrawiam
    K.Gajda (cra3y)

  6. #16
    qbic
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez cra3y
    Cytat Zamieszczone przez qbic
    Wiem ze nie obcina, ale chciałbym żeby tak robił, bo teraz to mam kolorowe pasy....do HDR odzyskiwanie przepałów sie nie sprawdza.

    -H 1 ... 9
    These modes will take the tone from the non blown areas in the neighbourhood to fill the blown areas.

    To nie są sensowne dane na których może oprzeć sie program rekonstruujący cala dynamikę sceny !
    te dane "rekonstruuje" z kanalow B i R jednoczesnie "domniewywujac" przepalony G.

    z jednego rawa robisz HDR? taki pseudoHDR? (z rawa wolanego trzy razy - cien, normal, swiatlo)?
    Właśnie nie z jednego.... ja zawsze robie minimum z 3 klatek, dlatego jakiekolwiek dopowiadanie czegoś jest bez sensu, skoro te dane powinny być na klatce -2 EV.

    Od Dziadka dostałem 5 ORFovw z krokiem 1 Ev @ iso 100. Nad tym sie pastwie, i na razie rezultaty są mizerne (czytaj gorsze niż z E-1).

    Sprawdzę jak sobie radzi OM 2.04.

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    622
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic
    Właśnie nie z jednego.... ja zawsze robie minimum z 3 klatek, dlatego jakiekolwiek dopowiadanie czegoś jest bez sensu, skoro te dane powinny być na klatce -2 EV.

    Od Dziadka dostałem 5 ORFovw z krokiem 1 Ev @ iso 100. Nad tym sie pastwie, i na razie rezultaty są mizerne (czytaj gorsze niż z E-1).

    Sprawdzę jak sobie radzi OM 2.04.
    nie, no ok nie dopowiadam niczego i uwazam, ze w takim wypadku robienie -H9 rzeczywiscie nie ma sensu
    pozdrawiam
    K.Gajda (cra3y)

  8. #18
    | OlyJedi Awatar suchy10
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    63
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    dla zainteresowanych : mamy nowa wtyczke do Adobe: link

  9. #19
    qbic
    Gość
    Po zrobieniu Om2.04 -> TIFF -> Photomatix -> ... pasy na niebie zniknęły.

    Na moich "ekstremalnych" ustawieniach (tak jak sprawdzałem E-1 vs E-510) pliki z E-3 wychodzą tylko odrobinę lepiej od E-510.

    E-3 przegrywa z E-1 pod każdym względem na iso 100 (pomijając rozdzielczość) i to z kretesem. Szumy w cieniach to jakiś dramat, na HDRach wychodzi to jeszcze gorzej.

    Dotyczy to oczywiście plików wynikowych prezentowanych przez Om2.04.

    Teraz czas na Lightroom.....

  10. #20
    qbic
    Gość
    Lightroom 1.3 daje lepszy obraz na starcie od OM 2.04, ale połączane obrazki dały efekt dziwnej mozaiki.

    Dlaczego Om 2.04 daje tak beznadziejny obraz???

    Wniosek: każdy soft na razie jest mocno popsuty, chyba trzeba sobie darować testy.

Podobne wątki

  1. PS CS 3 nie czyta ORFów z E30 pomocy
    By corporategirl in forum E-System
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11.04.09, 12:59
  2. Nowy program do przeglądania ORFów
    By skow in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30.11.07, 00:20
  3. E-510 Raw & dcraw
    By qbic in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.11.07, 15:41
  4. Rewelka - miniaturki dla ORFow !!
    By konukera in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30.05.06, 09:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.