Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Olympus OMD - EM5 problemy z ustawieniami

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus OMD - EM5 problemy z ustawieniami

    Witam, trudno bylo mi sie zabrac ,zeby tutaj napisac o moim problemie,balam sie reakcji ,
    ale kto mi lepiej pomoze jak posiadacze i doswiadczeni uzytkownicy systemu micro 4/3?
    Chcialam w koncu cieszyc sie z posiadania OMD -EM5 i robic zdjecia z wlasnymi ustawieniami.
    Tutaj pojawiaja sie male komplikacje,mam problemy z ogarnieciem obslugi tego malucha.
    Posiadam instrukcje w jezyku polskim,ktora czytam.
    Mialam wczensiej Olka C-8080, nikona d7000 z 17-55/f2.8 i tam nie bylo takich klopotow
    Przechodze do szczegolow np.nie wiem gdzie zmienic ustawienia lampy,np. ustawic doswietlenie
    przy zdjeciach w cieniu,chodzi tez o inne ustawinia lampy,gdzie tego szukac
    Przegladam to menu i ni w zab nie moge tego znalezc
    Zeby bylo zabawniej nie wyswietlami sie panel sterowania naciskam info i przewaznie cos pojawia sie
    na dole ,lubz boku a takie informacje w tabeli na caly ekran nie.
    Mialam tez problemy z uruchomieniem samowyzwalacz
    poprostu ustawialam w menu a on i tak sie nie uruchamial
    Mam pytanie moze jest gdzies w necie, na blogu,youtube informacja jak postepowac z tym aparatem?
    Chce nauczyc sie jak pracowac z tym sprzetem.Mam obiektyw 45/f1.8 12-50/f3.6-5.6 w planach
    12-40/f2.8
    Bede wdzieczna za wszystkie wskazówki

  2. #2
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.876
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    W takiej sytuacji chyba najlepiej poszukać gdzieś w swojej okolicy posiadacza podobnego aparatu i umówić się na bezpośrednie spotkanie.
    Zdalnie mogę jedynie doradzić, że pełny panel sterowania nie wyświetla Ci się, bo masz włączone tzw. sterowanie na żywo. O ile pamiętam (nie mam w tej chwili przy sobie aparatu, mogę jedynie sprawdzać w instrukcji) aby po naciśnięciu przycisku info wyświetlał się pełny panel sterowania trzeba zmienić w menu aparatu ustawienia przycisku info - jest to opisane w instrukcji na stronie 87.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #3
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    W takiej sytuacji chyba najlepiej poszukać gdzieś w swojej okolicy posiadacza podobnego aparatu i umówić się na bezpośrednie spotkanie.
    Zdalnie mogę jedynie doradzić, że pełny panel sterowania nie wyświetla Ci się, bo masz włączone tzw. sterowanie na żywo. O ile pamiętam (nie mam w tej chwili przy sobie aparatu, mogę jedynie sprawdzać w instrukcji) aby po naciśnięciu przycisku info wyświetlał się pełny panel sterowania trzeba zmienić w menu aparatu ustawienia przycisku info - jest to opisane w instrukcji na stronie 87.
    Przyciskam OK i mam na wyświetlaczu szybki dostęp do opcji menu na pasku bocznym i opcje na dolnym, Pod info wyświetlają mi się poziomica i histogram. Przechodzę strzałkami, można też włączyć obsługę dotykową z wyświetlacza.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Nie masz włączonego Live SCP (Super Control Panel)

    To się powinno włączyć dla poszczególnych trybów tak:
    menu->trybiki->Control Settings

  5. #5
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    A jeszcze prościej przyciskiem obok wizjera...

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    W takiej sytuacji chyba najlepiej poszukać gdzieś w swojej okolicy posiadacza podobnego aparatu i umówić się na bezpośrednie spotkanie.

    Tez myslalam o takim rozwiazaniu,ale ja nie znam nikogo kto posiada OLKA OMD.przebywam teraz w Warszawie (Ursynow)i troche tu pewnie zostane.Myslalam tez o wizycie w serwisie Olympusa , musze sprawdzic jak to daleko ode mnie.Chetnie tez zapisze sie na podstawowy kurs fotografii.

    Wszystkim bardzo dziekuje informacje!

    ---------- Post dodany o 19:00 ---------- Poprzedni post był o 18:55 ----------

    Cytat Zamieszczone przez MikolajN Zobacz posta
    A jeszcze prościej przyciskiem obok wizjera...
    Bardzo dziekuje,sprawdzilam i przycisk obok wizjera uruchamia mi to czego szukalam. Dziekuje!

    ---------- Post dodany o 19:59 ---------- Poprzedni post był o 19:00 ----------

    To poprosze jeszcze jak zmienic i gdzie ustawienia lampy ,jak ustawiam parametry do zdjecia jak szybko dostosowac rodzaj blysku w lampie
    Ostatnio edytowane przez Sawa ; 26.02.15 o 12:50 Powód: zamykaj cytat

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez anbyshop Zobacz posta
    To poprosze jeszcze jak zmienic i gdzie ustawienia lampy ,jak ustawiam parametry do zdjecia jak szybko dostosowac rodzaj blysku w lampie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oly-omd-scp.JPG
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	194,8 KB
ID:	141888

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oly-omd-scp.JPG
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	194,8 KB
ID:	141888
    Witam, dziekuje za zdjecie! Mam zablokowany panel sterowania ,jak chce cokolwiek w nim ustawic to nie moge.Teraz juz wiem,dlaczego nic nie moglam zrobic .Teraz musze go tylko odblokowac i mam nadzieje ze bedzie dzialac ?

    Dziekuje wszystkim!

Podobne wątki

  1. problem z aparatem Olympus E520 i ustawieniami lampy FL 36 R
    By kolosma in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 8.02.15, 09:10
  2. e-520 i problem z ustawieniami
    By ucek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.10.10, 18:27
  3. Olympus SP-560 problem z ustawieniami
    By ria in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26.02.10, 14:16
  4. Problem z kolorami/programem/ustawieniami?
    By MartinP in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23.02.10, 18:49
  5. OLYMPUS MJU 760 problem z ustawieniami aparatu.POMOCY!!!
    By bobas_tczew in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23.07.07, 17:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.