Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: M.Zuiko Digital ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Powłoki są poprawione, jeśli dobrze pamiętam, reszta optyki bez zmian

  2. #22
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Masz wersję f3.5-5.6, czy f4-5.8? Ta druga faktycznie chodzi po 1600-1700.

    Uszczelki po to, żeby nie odczuwać dyskomfortu, gdy pada lekki deszczyk, a ty akurat masz ochotę na zrobienie zdjęcia. Druga rzecz - uszczelki powinny pomóc (choć trochę) w niezasysaniu syfów do środka obiektywu.

    A propos wersji - patrząc na specyfikację nowej i starej wersji 14-150, mamy do czynienia z tą samą optyką. Tyle samo soczewek, w takiej samej ilości grup. A szkoda, bo myślałem, że w nowej wersji coś optycznie poprawią...
    mam wersję jaśniejszą
    do tej pory jakoś specjalnie nie przejmuje się "lekkim" deszczem może mam szczęście ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #23
    Awatar Benek
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Posty
    187
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    To tanio dostałeś. Co do deszczyku - widzisz, ty się nie przejmujesz. Ja się jednak przejmuję. Świadomość, że gdzieś wpakowano uszczelkę działa na mnie kojąco.
    Polska, cóż, to nie Śląsk, ale też tam ładnie, A. Sapkowski, "Boży wojownicy"

  4. #24
    Przeglądam różne testy i mam wątpliwości co to przydatności tego obiektywu przy 14 mm, chodzi pogorszenie ostrości na rogach.
    Czy ktoś mógłby zrobić przykładową fotkę przy 14 mm kitowym 14-42 mm (nie naleśnikiem) i wspomnianym 14-150?

  5. #25
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sybic Zobacz posta
    mam wątpliwości co to przydatności tego obiektywu przy 14 mm, chodzi pogorszenie ostrości na rogach.
    Jedynka mocno ssie na 14mm, ale tylko na f/4, przy f/5.6 jest już spokój. Ztcp to Bodzip radzi sobie z tym robiąc kilka ekspozycji, które potem łączy w jedno zdjęcie. 14-150 to baaardzo wygodne szkło.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  6. #26
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sybic Zobacz posta
    Przeglądam różne testy i mam wątpliwości co to przydatności tego obiektywu przy 14 mm, chodzi pogorszenie ostrości na rogach.
    Czy ktoś mógłby zrobić przykładową fotkę przy 14 mm kitowym 14-42 mm (nie naleśnikiem) i wspomnianym 14-150?
    Bardzo proszę.
    Kup i nie dyskutuj
    Masz pełnego tiff-a. Jak chcesz mogę też dać RAW-a

    Tif-14-150
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #27
    Dzięki, ale przydałaby się też fotka tego samego ujęcia kitowym obiektywem, co bym miał porównanie. Może być jpg.

  8. #28
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sybic Zobacz posta
    Dzięki, ale przydałaby się też fotka tego samego ujęcia kitowym obiektywem, co bym miał porównanie. Może być jpg.
    Po co? Lepiej to będzie Panasonicową 15-stka...

    Kit to też tylko "akcetowalny" obiektyw. Niezły, jak na kity w ogóle. Trochę lepiej i na obwodzie nienadzwyczajnie jest z 14/2.5, za to z aberacjami chromatycznymi pod światło w darmowym pakiecie.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 18.09.15 o 06:45
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #29
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sybic Zobacz posta
    Dzięki, ale przydałaby się też fotka tego samego ujęcia kitowym obiektywem, co bym miał porównanie. Może być jpg.
    Tu nie pomogę niestety. Po prostu nie mam.
    Mógłbym też zrobić tę fotkę z dużego 4/3 obiektywem 14-35. Jakość zabija. Cena też
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #30
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Tu nie pomogę niestety. Po prostu nie mam.
    Mógłbym też zrobić tę fotkę z dużego 4/3 obiektywem 14-35. Jakość zabija. Cena też
    Jestem skłonny postawić dolara przeciw kasztanom, że będzie to obrazek lepszy od tego z mojej PanLeicy....
    Ostatnio edytowane przez apz ; 18.09.15 o 07:50
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.