Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Gdzie kupić w USA w sklepie z opcją PayPal?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Gdzie kupić w USA w sklepie z opcją PayPal?

    Witam ponownie! Kupuję Oly E-510 + dual kit, tym razem pytanie brzmi więc nie co kupić ale w jakim sklepie w USA? Rodzina będzie w Polsce przed Bożym Narodzeniem, czasu nie mam strasznie dużo a pojawił się spory problem! Myślałem, że nie będzie sprawy, gdyż mam aktywne i zweryfikowane konto PayPal. Tymczasem wszystkie znane mi i pewne sklepy (B&H, Adorama, BeachCamera, NewEgg) albo nie mają opcji kup poprzez PayPal albo (co częściej) użytkowanik PayPal musi być zarejestrowany w Stanach albo wysyłają tylko na adres podstawowy (czyli do Polski, a tego nie chcę!)! Z kolei 17 Street Photo dolicza podatek (chyba 8,5%) bo i sklep i rodzinka też mieszka w NY (ten sam stan).
    Znacie jakiś sprawdzony sklep z opcją płatności PayPal, spoza NY, tani, który pozwoli mi dać zarobić Amerykanom i samemu cieszyć się z nowejgo sprzętu? Help...

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    PayPal -porzuć ten zamysł, chyba że masz potwierdzony adres USA
    Lepiej kartą ,ja ćwiczę tu: Amazon.com i polską kartą bez problemu.
    Nie jestem pewien ale Tax dolicza każdy sklep jak mieszkasz w NY . Jak płacisz kartą z polski to nie mieszkasz w NY. Ja kupowałem na amazonie i wysyłałem do firmy spedycyjnej która dostarcza do kraju , wtedy ryzyka cła/Vat na granicy.
    Raz mi doliczyli a raz doszło do domu bez niczego .
    We all are born poor...

  3. #3
    | OlyJedi Awatar leodan
    Dołączył
    Apr 2007
    Mieszka w
    W-WA
    Posty
    619
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja też kupowałem w Amazon , płacąc kartą i bez żadnego problemu.
    Fakt , że to było w tamtym roku i dostarczył UPS , lub DHL / nie pamiętam /.
    Najciekawsze było to , że w 2 min. po transakcji zadzwoniła Pani z banku ,aby potwierdzić użycie karty .
    Pozdrawiam LEO
    E-1 , 40-150 , Helios MC 44M-4 , Pentacon 4/200 , Metz 48AF-1 ,
    statyw Hakuba S-4500

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    225
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    A TYCH sprawdziłeś?. Wprawdzie są z NY, ale przy płatności z Polski nie powinni doliczyc podatku. Wyslij im tylko zapytanie o wysyłkę na inny adres niż jest zarejestrowany. Ja od nich kupowałem i nie było problemów.
    Pozdrawiam,
    Paweł

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za odpowiedzi! Szkoda, że nie ma prostego rozwiązania Mam jedynie PayPal powiązany z kartą Inteligo w PKO BP, a więc NIE z kartą kredytową - zanim bym taką kartę wyrobił, minie za dużo czasu i nie zdąże przez przyjazdem rodzinki!
    Co do shopów na eBayu, to ceny zaczynają się tam od 711S za zestaw (body + 2 x kit), a więc o 60$ drożej niż w sklepach, a i podatek chcą naliczyć i pewność co do nich mniejsza
    Jakies pomysły? pozdr, luke

  6. #6
    | OlyJedi Awatar motoko
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Szkocja
    Posty
    290
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pafcio
    A TYCH sprawdziłeś?. Wprawdzie są z NY, ale przy płatności z Polski nie powinni doliczyc podatku. Wyslij im tylko zapytanie o wysyłkę na inny adres niż jest zarejestrowany. Ja od nich kupowałem i nie było problemów.
    Kupiłem u nich ZD 14-54. Bez najmniejszych problemów, ale ja wysyłkę miałem na adres z PayPal-a. Tylko służby celne Jej Królewskiej Mości dowaliły vat.
    I cyfra i analog...




  7. #7
    | OlyJedi Awatar caymer
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Lesko
    Posty
    450
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lukaszja
    Dzięki za odpowiedzi! Szkoda, że nie ma prostego rozwiązania Mam jedynie PayPal powiązany z kartą Inteligo w PKO BP, a więc NIE z kartą kredytową - zanim bym taką kartę wyrobił, minie za dużo czasu i nie zdąże przez przyjazdem rodzinki!
    Co do shopów na eBayu, to ceny zaczynają się tam od 711S za zestaw (body + 2 x kit), a więc o 60$ drożej niż w sklepach, a i podatek chcą naliczyć i pewność co do nich mniejsza
    Jakies pomysły? pozdr, luke
    nie jestem pewien, ale o ile się nie mylę to właśnie karta z inteligo, inteligo.pl nie z tego normalnego co masz obsługe tylko elektroniczną jest jednocześnie kartą płatniczą. Wybierasz chyba Visa w płatnościach i możesz płacić.
    Dawno nie używałem, ale tak to działa.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2003
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    50
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez motoko
    Cytat Zamieszczone przez pafcio
    A TYCH sprawdziłeś?. Wprawdzie są z NY, ale przy płatności z Polski nie powinni doliczyc podatku. Wyslij im tylko zapytanie o wysyłkę na inny adres niż jest zarejestrowany. Ja od nich kupowałem i nie było problemów.
    Kupiłem u nich ZD 14-54. Bez najmniejszych problemów, ale ja wysyłkę miałem na adres z PayPal-a. Tylko służby celne Jej Królewskiej Mości dowaliły vat.
    Ja także kupiłem w tej firmie to samo co Ty, jeszcze nie miałem do czego podłączyć. Z dyskusji na tym forum naczytałem się jakie są problemy z cłem(zapłacę czy nie) itp. więc chciałem sprawdzić na własnej "skórze" jak to ma się w praktyce.
    Zapłaciłem cło (grosze) i vat. Ogólnie rzecz biorąc, opłacalne jest w całym rozrachunku kupić coś u nas, oferty na allegro i forumowiczów są bardziej korzystne dla nas w Polsce niż tańsza oferta z za oceanu.

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jeżeli idzie o Cameta to ćwiczyłem przez 2 tygodnie , z płatnością kartą bez problemu tylko że wysyłają na adres do PL a z jakiegoś powodu u nich wysyłka do PL kosztuje uwaga :160 (!) USD.Wybrałem wysyłke do USA. Paypalem wysłałem to mi zwrócili kasę i podal możliwośc zapłaty przekazem pieniężnym. Wysłałem WU ale nie podjęli pieniedzy bo tylko internetowe przyjmują . Sumując : wygrałem aukcje Camety na 510 + kitowy 14-42 za 520 USD co było przyjemnie nisko ale chcieli 160 USD za wysyłkę to wychodziło wcale nie mało. WYsyłka przez Shipsmart to ok 30USD. Na amazonie puszka 510 -485 USD( nawiasem mówiąc od CametaCamera.
    Jak nie masz możliwości to poświęć ok 120 pln na western union i wyslij kase rodzince w USA to ci kupią bez zadnych problemów .
    We all are born poor...

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam ponownie!

    Chcę podzielić się moim szczęściem oraz spostrzeżeniami!
    Mam już informacje od rodzinki w USA, że przyszedł do nich do domku zamówiony przeze mnie w Polsce przez internet aparat E-510 + dual kit. Dostanę pod choinkę
    Kupowane na amazon.com. Cena z dostawą - 1670zł. Ostatnio było nawet taniej, ok 640S, wyszłoby dokładnie po 1600zł.
    Teraz informacje praktyczne:
    1. amazon.com działa profesjonalnie i nie robi żadnych probelmów! Miałem pełne info o statusie zamówienia i aktualnym miejscu przesyłki! Dostawa w 3 dni robocze!
    2. nie dało się płacić przez PayPal (o czymi pisałem wcześniej) ale dało się zapłacić kartą VISA INTELIGO - nie mylić z PKO BP VISA!
    3. To nie jest karta kredytowa, choć da się nią płacić w sieci! Specjalnie dzowniłem do obsługi Inteligo - konsultant to potwierdził!
    4. Opłata za utrzymanie karty to 1zł /m-c, więc rocznie 12zł - taniej niż jakakolwiek inna karta kredytowa!
    5. Na tę kartę da się zarejestrować i zweryfikować PayPal'a (przyda się do aukcji eBay)

    Dzięki wszystkim za informacje, może i mój post się komuś przyda, zwłaszcza, przy takim kursie dolara Pozdrawiam, Łukasz

Podobne wątki

  1. E-620 + 12-60 SWD gdzie kupić
    By imacandi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 7.06.09, 20:36
  2. 12-60 gdzie kupić
    By aptur in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 2.08.08, 11:30
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.09.06, 13:44
  4. gdzie kupic?
    By chomsky in forum E-System
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28.11.05, 16:51
  5. o co chodzi z opcja panorama? i jaka sm kupic?? :)
    By mariomini in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 30.06.03, 21:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.