Strona 49 z 52 PierwszyPierwszy ... 394748495051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 517

Wątek: M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4 PRO

  1. #481
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Niby prawda, ale jeśli filtra używa się tylko w sytuacjach wyjątkowych, średnio raz na rok, albo rzadziej...
    Tu akurat tej wypowiedzi nie rozumiem.
    Bo - albo dał 1800 funtów aby używać raz na rok - to jest głupi
    albo raz na rok zakłada filtr, a przez resztę roku rysuje sobie obiektyw krzakami - to ja jestem głupi
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #482
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Bodzip
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Filtr w sytuacjach ekstremalnych. Plaża, pustynia, rajdy, motocross itp.
    można na co dzień obejść się bez filtra UV, który jednak wpływa negatywnie na obraz. Natomiast fotografując tam gdzie np. piach i żwir wali w soczewki to jednak warto go założyć. Tak ja to rozumiem.

  3. #483

    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    77
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Tu akurat tej wypowiedzi nie rozumiem.
    Bo - albo dał 1800 funtów aby używać raz na rok - to jest głupi
    albo raz na rok zakłada filtr, a przez resztę roku rysuje sobie obiektyw krzakami - to ja jestem głupi
    Czemu zaraz głupi? Przecież to sa zabawki. Nie wiesz jaki ma budżet.

  4. #484
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bordero Zobacz posta
    Czemu zaraz głupi? Przecież to sa zabawki. Nie wiesz jaki ma budżet.
    No fakt...
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #485
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Bodzip

    można na co dzień obejść się bez filtra UV, który jednak wpływa negatywnie na obraz. Natomiast fotografując tam gdzie np. piach i żwir wali w soczewki to jednak warto go założyć. Tak ja to rozumiem.
    I też tak to rozumiem Filtra używam gdy wiem że sytuacja może być niebezpieczna dla szkła - np. jak robiłem rajd na terenie kopalni to czułem się bezpieczniej . Swoją drogą czy są jakieś testy wiarygodne filtrów UV/Lens Protect ? (w miarę aktualne np. uwzgl. wspomniane Exusy Marumi) Bo np. w takich https://www.optyczne.pl/23.25-Inne_t...ik%C3%B3w.html - Marumi wypadło bardzo dobrze i nie nazywałbym ich zatyczką w porównaniu do B+W.
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  6. #486
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Ogólnie to dyskusje na temat filtrów UV toczą się od bardzo dawna, czy używać czy nie jeśli tak to która firma lepsza itd. itd.

  7. #487

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Wałcz
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Bodzip

    można na co dzień obejść się bez filtra UV, który jednak wpływa negatywnie na obraz. Natomiast fotografując tam gdzie np. piach i żwir wali w soczewki to jednak warto go założyć. Tak ja to rozumiem.
    Dokładnie tak to rozumiem.
    Robię zdjęcia ptakom praktycznie codziennie. Do pracy i z powrotem chodzę z plecakiem ze sprzętem nad jeziorem i często robię zdjęcia. O weekendach nawet nie wspominam. Na urlopy jeżdżę tylko tam gdzie są ptaki. Taki zajob nadszedł mnie kilka lat temu. Moim głównym celem jest identyfikacja i poznanie ptaków.
    Zacząłem od E-450 z kitowym obiektywem, później kupiłem jasnego Samyanga manuala chyba 85. To się oczywiście nie sprawdziło. Przedstawiłem się na mikro 4/3. Kupiłem zk 50-200/2.8-3.5 z pierścieniem, ale to chodzi tylko z E-M1 więc kupiłem. Ale ponieważ masę zdjęć robię z ręki potrzebowałem stabilizacji i długich ogniskowych (mój zoom był praktycznie non stop był na 200) więc kupiłem 300/f4. Czy to nie jest logiczne?
    A co do filtra uv to praktycznie potrzebuję go tylko przy silnym wietrze lub na plaży.
    Poniżej fotka zrobiona dziś w pracy. Bardzo pochmurny dzień. Odległość ok. 20 m. Zdjęcie z ręki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170914_095358.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	419,8 KB
ID:	194490

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Dodam jeszcze. że na plaży to lubię pojawić się w kwietniu lub w październiku bo wtedy ptaki migrują i wtedy dobrze mieć filtr.

  8. #488
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.091
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ja wolałem kupić filtr, teraz noszę obiektyw bez zatyczki, po wyjęciu z torby już mam gotowy do zdjęcia. A i zatyczki nie zgubie . Kupiłem Hoya pro 1 digital.
    Też mam hopla ostatnio na ptaki i tego obiektywu używam dość intensywnie. Już wielokrotnie przecieralem filtr z brudu, palców. Wolę go jednak mieć
    Ostatnio edytowane przez Roberto73 ; 14.09.17 o 22:24

  9. #489

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Wałcz
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Przy poprzednim obiektywie tak robiłem tylko bez filtra. Na obiektywie długa oslona i obiektyw w plecaku pionowo w dół. Praktycznie nie dało się go dotknąć palcami, a i nie miał się jak w plecaku zabrudzić bo zawsze w pionie. Przy 300 można zrobić podobnie i nie składać osłony przeciwsłonecznej.

  10. #490
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez darek_walcz Zobacz posta
    Przy poprzednim obiektywie tak robiłem tylko bez filtra. Na obiektywie długa oslona...

    Ten pomysł bardziej mnie przekonuje. Sam filtr zajmuje mniej miejsca, ale mam wrażenie, że nigdy nie byłby czysty.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Zuiko Digital 70-300mm 1:4.0-5.6
    By cellarium in forum E-System
    Odpowiedzi: 866
    Ostatni post / autor: 28.06.15, 00:38
  2. M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm 1:4.8-6.7
    By grizz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 17:46
  3. ZUIKO DIGITAL ED 70-300mm -do u4/3
    By rodzyn in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.03.09, 06:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.