Strona 17 z 52 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 517

Wątek: M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4 PRO

  1. #161
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Paffcio Zobacz posta
    Andrzej56, 300mm to 300mm i już. Chodzi mi o konstrukcję optyczną. Olympus i tak ma łatwiej, bo jego 300mm ma kryć tylko m43, podczas gdy taki C, N, czy P kryje całą klatkę. A to, że na różnych matrycach daje to różne cropy, to inna sprawa, to raczej "efekt uboczny".

    Ciekawym tylko, jak wyszłoby porównanie obrazka z np. E-M10 i m.z300mm z wycinkiem 24 mpix matrycy aps-c odpowiadającym formatowi m43 i też szkła 300mm.

    EDIT:
    Na szybko sprawdziłem - 24mpix vs. 16mpix., ok. 370mm2 powierzchni matrycy vs. 225mm2. Czyli wspomniany wycinek apsc miałby ok. 14,5mpix, więc porównywalnie. Wynika mi z tego, że realna różnica w jakości będzie tylko zależała od jakości szkła. Na f4 Olek ma jeszcze jakieś szanse powalczyć, ale po przymknięciu do f5.6 chyba już nie bardzo, większość szkieł 300/4 C, N czy P po leciutkim przymknięciu "urywa głowę".
    Te lepsiejsze to urywaja glowe juz od pelnych dziur (f4.0 czy f2..
    Ja praktycznie jak nie musze (ze wzgledu na GO, czy sporo swiatla w terenie) nie przymykam wogole tele do pierza: AFS300/f4.0, AFS300/2.8VR, AFS400/f2.8, AFS500/f4.0VR, AFS600/f4.0VR bo one wszystkie sa osssstree....

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  2. #162
    Awatar zimoch
    Dołączył
    Dec 2013
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    223
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Paffcio Zobacz posta
    Nie dam Ci ryby, dam Ci wędkę, czy zaproponuję przeliczyć samemu
    Pytałem o jakość a nie ilość pikseli.
    EM-1 II + Oly 7-14, Pan 20mm, Oly 60,75, Pan 100-300, Helios 58mm, Konica 40mm

  3. #163
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    > Te lepsiejsze to urywaja glowe juz od pelnych dziur (f4.0 czy f2..)
    Kwestia przyjętej terminologii Ale nie będę się kłócił. Do czynienia miałem/mam z pentaxowym i canonierskim 300/4 i faktycznie, na pełnej dziurze zdjęcia wychodzą b. ostre. Ale przymknięcie do f4.5 daje jeszcze jakiś zysk (później chyba już na granicy percepcji). Może Nikusie są jeszcze ostrzejsze?

    BTW zazdraszczam dłuuuugich szkiełek na ptaszory, zdecydowanie za to nie zazdraszczam ich noszenia

    ---------- Post dodany o 10:56 ---------- Poprzedni post był o 10:55 ----------

    Cytat Zamieszczone przez zimoch Zobacz posta
    Pytałem o jakość a nie ilość pikseli.
    Jakość jest jakąś wypadkową ilości pikseli, więc od tego trzeba zacząć. Zakładamy, że ostrość 300mm od FF jest taka sama, jak olkowego m.z300.

  4. #164
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Pierwsze info o cenie bardziej oficjalne i czas pierwszych dostaw
    http://www.43rumors.com/hot-new-olym...-at-amazon-us/
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  5. #165
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zimoch Zobacz posta
    A powiedzcie jak by wyciąć z FF cropa wielkości matrycy m43 to jakość byłaby porównywalna ?
    większe matryce konkurencji mają więcej pikseli, więc po wycięciu do Olkowych 16MP otrzyma się węższy kadr odpowiadający kątem obiektywowi o większej ogniskowej. Problem pojawia się ze szkłami, bo tego zazwyczaj nikt nie liczy. Żeby jakość była taka sama szkła konkurencji musiałby sprostać o wiele większej rozdzielczości.

  6. #166
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Paffcio Zobacz posta
    Jakość jest jakąś wypadkową ilości pikseli, więc od tego trzeba zacząć. Zakładamy, że ostrość 300mm od FF jest taka sama, jak olkowego m.z300.
    Z testów optycznych wynika że EOS 5DsR osiąga jakieś 79 lpmm, E-M10II ma 86 lpmm. Czyli jeszcze nie można cropować m43 z matrycy FF, ale już niewiele brakuje.

    Przy czym tak na prawdę mało kto ma jednak 5DsR. Ze zwykłym 5DmkIII jest już sporo słabiej, raptem 46lpmm.

    EDIT: Zakładam oczywiście że Canon 300mm 4.0 podoła.
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #167
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Zależy od rozdzielczości całego układu matryca-obiektyw. Ciężko wyciągnąć wnioski na podstawie testów Opacznych.

    Prawdopodobnie nie da się jeszcze uzyskać idealnego cropa 4/3 z matrycy FF, który odpowiadałby rozdzielczością, ale z APS-C już tak (28 mpx Samsunga). Jeśli potwierdzą się plotki, że Sony wypuści A7000 z matrycą 36 mpx, to APS-C teoretycznie zyska przewagę nawet nad 20-megapikselowymi matrycami 4/3.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #168
    | OlyJedi Awatar Andrzej56
    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    122
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    Bo tak sie te szkla powinno porownywac, cala reszta dotyczaca przelicznika kropowania to belkot marketingowcow
    Nawet gdyby juz przyjac te kropy, to od dawna u zoltego jest cos takiego w puszkach jak tryb DX ( czy to fufu czy apsc) i przelicznik mm wzrasta, jakosc nadal na odpowiednim poziomie.

    pozdro
    No nie zgodzę sie. Mnie intersuje f w mm. Jesli podpinam 300mm do Olka to mam 600mm i koniec. jak podpinam 300mm do FF to mam 300mm jak przelącze na Dx to mam okolo 450mm a nie 600. Powtarzam nie moim celem jest wykazanie wyzszosci jednego systemu nad drugim ale rzetelnosc informacji. Dla mnie podstawa jest jak moge przyblizyc sobie fotografowany obiekt
    OM-D E-M1 ZD12-50, ZD60, MZ 300 f4, MC14, Samyang 7,5, FL50 i drobiazgi

  9. #169
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Andrzej56 Zobacz posta
    Jesli podpinam 300mm do Olka to mam 600mm i koniec.
    Mylisz się. Masz kąt widzenia odpowiadający 600 mm na FF, ale odgniskowa to nadal 300 mm.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #170
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Andrzej56 Zobacz posta
    ... Dla mnie podstawa jest jak moge przyblizyc sobie fotografowany obiekt
    Tego typu rozumowanie nieuchronnie prowadzi do wniosku, że najlepszy jest obiektyw Coolpixa P900: 2000mm/6,5
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Zuiko Digital 70-300mm 1:4.0-5.6
    By cellarium in forum E-System
    Odpowiedzi: 866
    Ostatni post / autor: 28.06.15, 00:38
  2. M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm 1:4.8-6.7
    By grizz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 17:46
  3. ZUIKO DIGITAL ED 70-300mm -do u4/3
    By rodzyn in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.03.09, 06:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.