Strona 10 z 52 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 517

Wątek: M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4 PRO

  1. #91
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Canon 100-400 z IS za 3200 na aledrogo do tego 7D II (nówka) za 4999.
    Za resztę do Lajki można się nieźle uchlać
    Najtaniej na Value 5200pln ( C 100-400) tak więc proszę używanego sprzętu do tak zacnej dyskusji nie mieszać. I nadal nie będzie to taki ekwiwalent ogniskowej. Wiem uparłem się - ale trzeba porównywać porównywalne porównania

  2. #92
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Najtaniej na Value 5200pln ( C 100-400) tak więc proszę używanego sprzętu do tak zacnej dyskusji nie mieszać. I nadal nie będzie to taki ekwiwalent ogniskowej. Wiem uparłem się - ale trzeba porównywać porównywalne porównania
    Porównuję to co można realnie kupić i zwisa mi czy używany czy nie byle dobrze działało. A że m m43 nie ma co kupić to sorry.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  3. #93
    | OlyJedi Awatar Andrzej56
    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    122
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Panowie wyluzujcie. Idą Święta. Ciągłe porównywanie Canona z Olympusem I Nikonem nie rozwiąże problemu. Bylem posiadaczem innych systemów, obecnie mam
    OM-D i jestem z niego bardzo zadowolony. Głównie robię ptaki ale nie tylko. Obiektyw 40-150 2,8 z MC14 w zupełności jest wystarczjący do takich zdjęc z czatowni a takich robie najwiecej. Wiele razy siedziałem z innowiercami (canon nikon) i patrzyli z politowaniem na mój sprzęt. Wystawiając swoje obiektywy gdzie przednia soczewka byla wielkości wiadra. Ptaki mogly sie w niej przeglądąc z odległości 30m. A ja ze swoim malutkim ktory ledwo wystaje z czatowni własciwie sama osłona.
    Kiedy zaczyna sie akcja pod czatownia slysze nagle z obu stron serie z kalacha a to tylko koledzy zwolnili spust migawki i pytaja mnie a ty nie zrobileś zdjęc. Oczywiście zrobiłem tylko mojej migaweczki nie słychac i tutaj pierwsza konsternacja. Pózniej okazuje sie ze te widara mialy za dużą ogniskowa i tu obcięte skrzydełka tam troche nóżki. Ale może wyjdzie ładny portrret bo sie przecież da zrobic cropa z tak wspaniałej matrycy. Pózniej wieczorm jak porównujemy zdjęcia to również jest konsternacja ze z takiego "czegoś" ktore nie waży swoje 2kg wychodzą całkiem przyzwoite zdjęcia. I nagle jest zainteresowanie co taki maluch może. Bo chyba lepiej wziąść torebkę z aparatem i odpowiednio niewielki statyw niz dzwigać plecak i dochodzic do czatowni z objawami zawału. Wracając do 40-150 obiektyw jest na tyle wszechstronny ze mozna go użyc do portretu do macro zakladajc pierscienie. Do landszaftów nie bardzo. A co do 300 f/4 to będzie to dla mnie super obiektyw (o ile bedzie szybki) do ptasiej drobnicy głównie takiej z ADHD co nie zabrdzo da się podejść a pod czatownie do karmika tez niechetnie zagląda. Cieszmy się z tej róznorodności dzięki temu rozwijamy sie i ciągle mamy postęp. Pamiętam czas (bo taki mój wiek) kiedy wchodziły aparaty cyfrowe i wypowiedzi ze ok fajne ale dla ludu bo prafosjonalista zawsze bedzie robił na anlogu i co? Zmiany sa na tyle szybkie ze za 10 lat niewiadomo o co będziemy się sprzeczać ale napewno bedziemy.
    OM-D E-M1 ZD12-50, ZD60, MZ 300 f4, MC14, Samyang 7,5, FL50 i drobiazgi

  4. #94
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Andrzej56 Zobacz posta
    Panowie wyluzujcie. Idą Święta. Ciągłe porównywanie Canona z Olympusem I Nikonem nie rozwiąże problemu...
    Porównujemy by wybrać to co najbardziej pasuje, tak aby być świadomym wyboru. Tobie wystarcza co masz, robisz głównie z czatowni.
    Ja miałem kiedyś Canona i robiłem dużo zdjęć ptaków jak to piszesz z ADHD, lubiłem robić foty blisko przelatujących ptaków, np. mewy polujące na ryby. W m43 jak na razie nie ma na to szans (chyba, że na zasadzie - walisz serię, może jedno na kilkaset wyjdzie) a w systemach o których wspomnieliśmy można kupić zestaw (aparat + obiektyw) za sensowne pieniądze, który spokojnie daje radę. Czy 300 f/4 da radę - jak kogoś stać będzie niech sprawdzi, ale nie jestem optymistą tak co do możliwości jak i ceny. Po prostu brak szybkiego tele za rozsądne pieniądze i jeśli na ptactwie by mi bardzo zależało to kupiłbym od konkurencji choćby tylko do tego celu.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  5. #95
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    Porównujemy by wybrać to co najbardziej pasuje, tak aby być świadomym wyboru. Tobie wystarcza co masz, robisz głównie z czatowni.
    Ja miałem kiedyś Canona i robiłem dużo zdjęć ptaków jak to piszesz z ADHD, lubiłem robić foty blisko przelatujących ptaków, np. mewy polujące na ryby. W m43 jak na razie nie ma na to szans (chyba, że na zasadzie - walisz serię, może jedno na kilkaset wyjdzie) a w systemach o których wspomnieliśmy można kupić zestaw (aparat + obiektyw) za sensowne pieniądze, który spokojnie daje radę. Czy 300 f/4 da radę - jak kogoś stać będzie niech sprawdzi, ale nie jestem optymistą tak co do możliwości jak i ceny. Po prostu brak szybkiego tele za rozsądne pieniądze i jeśli na ptactwie by mi bardzo zależało to kupiłbym od konkurencji choćby tylko do tego celu.

    No właśnie, co byś kupił.
    Zakładam budżet 5 tys. w Olku OMD M1 + 50-200 plus ew. TC. ( M1 obecnie w skapcu 3 tys plus używka 50-200 - można się zmieśćić) - gdyby to Nikon - to który i z jakim tele ( mowa wyłącznie o przyrodzie). OMD M5 - fajny ale do niego nie ma tele - 50-200 ma kłopoty z af, a kitowe 75-300 i 100-300 jak dla mnie wołają o pomstę do nieba.

  6. #96
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    No właśnie, co byś kupił.
    Zakładam budżet 5 tys. w Olku OMD M1 + 50-200 plus ew. TC. ( M1 obecnie w skapcu 3 tys plus używka 50-200 - można się zmieśćić) - gdyby to Nikon - to który i z jakim tele ( mowa wyłącznie o przyrodzie). OMD M5 - fajny ale do niego nie ma tele - 50-200 ma kłopoty z af, a kitowe 75-300 i 100-300 jak dla mnie wołają o pomstę do nieba.
    D300s/D7000/D7100+N300AF-S (bez VRa).


    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  7. #97
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    D300s/D7000/D7100+N300AF-S (bez VRa).


    pozdro
    A D5500 ? Strasznie mi się podoba, tylko nie ma regulacji bb bf. Bać się czy to miejskie legendy ?

  8. #98
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    No właśnie, co byś kupił.
    Zakładam budżet 5 tys. w Olku OMD M1 + 50-200 plus ew. TC. ( M1 obecnie w skapcu 3 tys plus używka 50-200 - można się zmieśćić) - gdyby to Nikon - to który i z jakim tele ( mowa wyłącznie o przyrodzie). OMD M5 - fajny ale do niego nie ma tele - 50-200 ma kłopoty z af, a kitowe 75-300 i 100-300 jak dla mnie wołają o pomstę do nieba.
    Parę lat temu zapomniałem o pozostałych systemach więc trudno mi coś doradzić. Szukaj raczej na ichnich forach. Ja miałem 70-300L ale z nim nie zmieścisz się w budżecie. Jest bez L, jest też stablilizowany tani Tamron 70-300, kupisz na allegro od Cichego więc powinien być ostry, droższy 150-600. Do tego puszka 7D. Nyny na pewno też dobrze doradzi.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  9. #99
    | OlyJedi Awatar Andrzej56
    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    122
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    alnico Ja tylko tak świątecznie nastrojony. Oczywiście po to jest forum. Uważam ze na tym forum i tak posty nie są "hejterskie" Ja też podglądałem różne grupy dyskusyjne przed zmiana sprzętu. Byłem nikoniarzem. Jestem naprawdę zadowolony z wyboru systemu Oly. Zdaje sobie sprawę z jego minusów ale jego wszechstronność zdecydowanie mnie przekonała. Wyższość Nikona lub Canona moim zdaniem polega na większej dostępności używanego sprzętu po rozsądnych cenach a mikro 4/3 jest jeszcze zbyt młode aby rynek wtórny obfitował w tani używany sprzęt Jeśli porównujemy nowe puszki i obiektywy to już nie jest tak tanio.
    A wracając do 40-150 2,8 to postaram się kiedyś specjalnie dla Ciebie zrobić zdjęcia ptaków w locie. A w mojej galerii jest czapla w locie -startująca z błotka. A tutaj to co lubisz mewa z rybką
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mewa-2.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	226,9 KB
ID:	164142

    Zdjęcie zrobione jak czekałem na rybołowa ale niestety przyleciała tylko mewa.
    OM-D E-M1 ZD12-50, ZD60, MZ 300 f4, MC14, Samyang 7,5, FL50 i drobiazgi

  10. #100
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Andrzej56 Zobacz posta
    alnico Ja tylko tak świątecznie nastrojony. Oczywiście po to jest forum. Uważam ze na tym forum i tak posty nie są "hejterskie" Ja też podglądałem różne grupy dyskusyjne przed zmiana sprzętu. Byłem nikoniarzem. Jestem naprawdę zadowolony z wyboru systemu Oly. Zdaje sobie sprawę z jego minusów ale jego wszechstronność zdecydowanie mnie przekonała. Wyższość Nikona lub Canona moim zdaniem polega na większej dostępności używanego sprzętu po rozsądnych cenach a mikro 4/3 jest jeszcze zbyt młode aby rynek wtórny obfitował w tani używany sprzęt Jeśli porównujemy nowe puszki i obiektywy to już nie jest tak tanio.
    A wracając do 40-150 2,8 to postaram się kiedyś specjalnie dla Ciebie zrobić zdjęcia ptaków w locie. A w mojej galerii jest czapla w locie -startująca z błotka. A tutaj to co lubisz mewa z rybką
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mewa-2.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	226,9 KB
ID:	164142

    Zdjęcie zrobione jak czekałem na rybołowa ale niestety przyleciała tylko mewa.
    Do czatowni nie mam cierpliwości, często z zapory na Wiśle fociłem przelatujące mewy z odległości kilku metrów. Fajna była z tym zabawa a i niektóre ujęcia super wychodziły. Spróbuj tym 40-150 sam jestem ciekaw, w każdym razie tym co mam nie ma szans. Jak AF w ogóle coś złapie to jest to z reguły las w tle, o użyteczności AF-C już w ogóle lepiej nie mówić w takich przypadkach. Foty czapli, łabędzia etc. wychodzą mi i na 75-300 jak jest chwila czasu aby przymierzyć. Drugi problem to złapanie ostrości małych, szczególnie szybciej poruszających się ptaków wśród gałęzi, liści. Trafić AFem na EM-5 bardzo ciężko. Za cenę kilkunastu tys. PLNów na ile tu przewidywana jest cena nowych tele a nawet za mniejsze kwoty w innych systemach już naprawdę poszalejesz i co istotne masz skuteczny AF-C.
    Dla wszystkich pozostałych fot jakie robię Olek mi w zupełności wystarcza i ani chwili nie żałowałem wyboru, chodzi mi jednak o to, że jakbym miał wydać te kilkanaście tys. na obiektyw do pierza to wolałbym do tego celu kupić zestaw innego producenta (mając Olka do pozostałych zastosowań).
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

Podobne wątki

  1. Zuiko Digital 70-300mm 1:4.0-5.6
    By cellarium in forum E-System
    Odpowiedzi: 866
    Ostatni post / autor: 28.06.15, 00:38
  2. M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm 1:4.8-6.7
    By grizz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 17:46
  3. ZUIKO DIGITAL ED 70-300mm -do u4/3
    By rodzyn in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.03.09, 06:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.