Strona 99 z 110 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 1096

Wątek: Olympus OM-D E-M5 II - oficjalnie

  1. #981
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Zakup EM-5 bez gripa powinien być ustawowo zabroniony i ścigany z całą surowością prawa...

    Mam gripy zarówno do pierwszej, jak i drugiej wersji aparatu i nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej.

    Cytat Zamieszczone przez heeros Zobacz posta
    ...czy warto np. rozważyć zmianę na OMD-EM5 II? Czy oprócz uszczelnień zyskuje faktycznie lepszy komfort użytkowania?
    Jeżeli w swoich rozważaniach uwzględniasz również gripa (całego) - to moim zdaniem warto.
    Jeśli nie - to nie wiem...

  2. #982
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Zakup EM-5 bez gripa powinien być ustawowo zabroniony i ścigany z całą surowością prawa...

    Mam gripy zarówno do pierwszej, jak i drugiej wersji aparatu i nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej.


    Jeżeli w swoich rozważaniach uwzględniasz również gripa (całego) - to moim zdaniem warto.
    Jeśli nie - to nie wiem...
    W jakim sensie "całego"? Masz na myśli tę dodatkową część z magazynkiem na drugi akumulator? Jeśli tak, to czy to tak bardzo wpływa na komfort trzymania?

  3. #983
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rados Zobacz posta
    W jakim sensie "całego"? Masz na myśli tę dodatkową część z magazynkiem na drugi akumulator? Jeśli tak, to czy to tak bardzo wpływa na komfort trzymania?
    Biorąc swoje doświadczenie z E-M5 to praktycznie zawsze mam przykręconą pierwszą część gripa - i to faktycznie pozycja obowiązkowa, drugą część z dodatkową baterią użyłem w ciągu 3 lat - 1 raz w czasie dłuższej sesji studyjnej. Dlatego nie mam nic do większych gabarytów E-M1 (gdzie ta część gripa jest wbudowana na stałe Dla mnie druga część gripa nie poprawia trzymania (wręcz przeciwnie jak dla mnie) jest tylko lepsza do kadrów pionowych i zapewnia szybszą możliwość wymiany baterii.
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  4. #984
    | OlyJedi Awatar WoRaS
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    272
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Zaletą odkręcanego gripa jest fakt, że można go instalować/odkręcać w zależności od potrzeb/fanaberii/kaprysu/humoru.

    Np. ja "w terenie"(góry, skały itp.) mam grip (tylko pierwszą część) zawsze przykręcony -używam wtedy większych szkieł (np. 14-150 II) i szkoda by było gdyby aparat się wyśliznnął z ręki i poleciał lotem swobodnym 300 metrów w dół (tak, używam paska przez 99.999% czasu, ale takie wypadki zdarzają się zwykle podczas pozostałego 0.001%)

    Natomiast w domu, z jakąś lekką małą stałką (np. 45mm) czasem odkręcam grip.
    Pozdrawiam, Tomasz
    http://www.tomaszworek.com/

  5. #985
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    201
    Moja galeria
    A ja tam gripa nie mam i nie czuję potrzeby kupowania
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  6. #986
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    ...drugą część z dodatkową baterią użyłem w ciągu 3 lat - 1 raz w czasie dłuższej sesji studyjnej...
    W studiu najczęściej robię pionowe kadry - a bywam tam częściej niż raz na trzy lata


    Cytat Zamieszczone przez WoRaS Zobacz posta
    Natomiast w domu, z jakąś lekką małą stałką (np. 45mm) czasem odkręcam grip.
    Ja akurat odwrotnie - w domu przykręcam obie części...
    A całkowicie odkręcam gripa np. podczas wycieczki rowerowej


    Cytat Zamieszczone przez WoRaS Zobacz posta
    Zaletą odkręcanego gripa jest fakt, że można go instalować/odkręcać w zależności od potrzeb/fanaberii/kaprysu/humoru.
    I to jest właśnie najfajniejsze - każdy może przypiąć gripa w zależności od potrzeb.
    To tak jakby mieć trzy różnej wielkości aparaty

  7. #987
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    A ja tam gripa nie mam i nie czuję potrzeby kupowania
    To tak jak ja. Ale widocznie mamy dłonie, które dobrze pasują. Choć ostatnio się wahałem: na Alle... był podwójny grip, właściwie nówka sztuka, za ok. 600 PLN. Tak długo podejmowałem decyzję, że sprzedający podjął ją za mnie i sprzedał komu innemu

  8. #988
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alnico Zobacz posta
    A ja tam gripa nie mam i nie czuję potrzeby kupowania
    Bo Ty jesteś jakiś inny.
    Kosmita, albo cóś.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  9. #989

    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    46
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria
    Cześć wszystkim,
    chciałem się tylko pochwalić, że w końcu go mam!! Muszę tylko przejść przez ten gąszcz ustawień... Poradźcie coś

  10. #990
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Spaniard Zobacz posta
    Cześć wszystkim,
    chciałem się tylko pochwalić, że w końcu go mam!! Muszę tylko przejść przez ten gąszcz ustawień... Poradźcie coś
    Myślę, że trzeba powolutku poukładać pod siebie menu. Ale najpierw zrobić ostatnią aktualizację by już wykonana praca nie przepadła.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Fujifilm X-Tx/X-Txx
    By Jan_S in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 649
    Ostatni post / autor: 16.04.23, 19:29
  2. Olympus PEN E-PL7 - Oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 9.07.16, 18:25
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.07.11, 07:40
  4. Olympus dziś oficjalnie zaprezentował E-500
    By Azazel in forum E-System
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 19.10.05, 10:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.