Strona 12 z 110 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1096

Wątek: Olympus OM-D E-M5 II - oficjalnie

  1. #111
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    oglądam na FF, z bliska, z daleka, na 1:1 jedyne co, to może coś w rodzaju delikatnej paciaji zamiast ziarenek materiału/farby, niewielki placuszek z mniejszą ilością szczegółów, czy to to?
    To inaczej: Chrome, 1:1 i oglądamy te kamyczki obok lewego boku doniczki; granica lewy bok donicy/ziemia. Widać to w różnych częściach foty, ekstremalnej, bo to 1 sekundowa ekspozycja. Pokazałbym 300%, wtedy widać kształt tych zakłóceń?, ale zaraz będą głosy, że szukam...

    Ps. Czy można tu, na forum wrzucać załączniki UHD (3860x2160)?
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  2. #112
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    U mnie poza fakturą tej donicy niczego dopatrzeć się nie mogę.

    Jeśli chodzi o tę morę to zwróciłem uwagę akurat na ten fragment:

    Załącznik 140253

    W M5 widoczne są u mnie dodatkowe skośne prążki. W sumie można powiedzieć pierdółki W Nikonie też super nie jest na tych innych zamieszczonych przykładach. Bardzo porównywalne te zdjęcia testowe, a E-M5 MK2 przyznaje zacnym aparatem jest.
    Co do takich prążków, to zawsze mam wątpliwości na ile jest to ewentualna wada aparatu, monitora i złudzenia wywoływanego przez nasz mózg, a może są to wszystkie te rzeczy jednocześnie. To co wcześniej pokazywał Dobas, to dla mnie była mora, inne efekty już niekoniecznie.
    jest dobrze

  3. #113
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta

    Ps. Czy można tu, na forum wrzucać załączniki UHD (3860x2160)?
    To musi ważyć. Forum Ci przeskaluje do 1 MB i jakość poleci. Zalinkuj z zewnętrznego serwera albo z dropboxa jakiego.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #114
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    Co do takich prążków, to zawsze mam wątpliwości na ile jest to ewentualna wada aparatu, monitora i złudzenia wywoływanego przez nasz mózg, a może są to wszystkie te rzeczy jednocześnie. To co wcześniej pokazywał Dobas, to dla mnie była mora, inne efekty już niekoniecznie.
    Morę kojarzę z dodatkowym "wzorem" (kształty mogą być różne w zależności co było na zdjęciu), którego w rzeczywistości nie ma. np. tu
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #115
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    3:16

    Nie no, oglądałem i widzę, ale ma ciekawość sięga dalej...
    Jak szybko (tam w środku) te 8 przesunięć trwa. Np. 1 przesunięcie trwa 1/10 sek więc cały proces około 1 sek (plus czasy migawkowe).
    Ale jak przesunięcia np w czasie 1/100 sek każde (co jest możliwe), to przy migawce 1/250 sek cały proces zajmie... 1/10 sek (w przyblizeniu) i wtedy mozna pomysleć o portrecikach fajnych


    T.

    ---------- Post dodany o 13:44 ---------- Poprzedni post był o 13:40 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Edytowane przez Dobas : Było nie było jest to nieodpowiednie słownictwo i wulgaryzm nawet jak pisany z kreseczkami. Nie rób tak proszę następnym razem bo trzeba będzie jakiś mandat wręczyć !
    A przepraszam, ale użyłem takich wyrazów jako figury retorycznej majacej na celu wzmocnienie wyrazu wypowiedzi


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  6. #116
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.865
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Proponuję stworzyć z tego wątku oficjalny wątek o E-M5II, jako że jest tu najwięcej wypowiedzi. Nie ja go zakładałem, więc nie będę postulował zmiany tytułu, ale "Olympus OM-D E-M5 Mark II - oficjalnie" brzmiałoby chyba lepiej
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #117
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Thomasso Zobacz posta
    Jak szybko (tam w środku) te 8 przesunięć trwa. Np. 1 przesunięcie trwa 1/10 sek więc cały proces około 1 sek (plus czasy migawkowe).
    Ale jak przesunięcia np w czasie 1/100 sek każde (co jest możliwe), to przy migawce 1/250 sek cały proces zajmie... 1/10 sek (w przyblizeniu) i wtedy mozna pomysleć o portrecikach fajnych
    Linkowałem gdzieś zegarek Pokki

    As you can see here it takes one second to capture 8 frames, unless slow shutter speeds make total duration longer.

    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  8. #118
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Linkowałem gdzieś zegarek Pokki

    As you can see here it takes one second to capture 8 frames, unless slow shutter speeds make total duration longer.
    No to szkoda
    Ale i tak chciałbym wypróbować jak to w potrecie działa... hmm..

    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  9. #119
    Awatar Benek
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Posty
    187
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Czasy naświetlania w dostępnych samplach na optyczne.pl wahają się od 1/10 do 1/40 s. Nie jest źle moim zdaniem.

    Wiadomo - szybko poruszające się obiekty będą poruszone, ale w wypadku portretów, czy landszaftów powinno być OK.
    Polska, cóż, to nie Śląsk, ale też tam ładnie, A. Sapkowski, "Boży wojownicy"

  10. #120
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Czasy naświetlania w dostępnych samplach na optyczne.pl wahają się od 1/10 do 1/40 s. Nie jest źle moim zdaniem.

    Wiadomo - szybko poruszające się obiekty będą poruszone, ale w wypadku portretów, czy landszaftów powinno być OK.
    Te czasy naswietlania to pewnie czas z jakim jest kazda klatka robiona.. czyli ostatecznie mamy 8x 1/40 sek. plus do tego czas pomiędzy kazdym strzalem potrzebny do przestawienia matrycy w nowe miejsce czyli kolejne 8x ileśtam (pierwotnie obstawiałem czas 1/10 sek na przesunięcie matrycy - chyba sie ostatecznie niewiele pomyliłem.


    T.
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


Podobne wątki

  1. Fujifilm X-Tx/X-Txx
    By Jan_S in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 649
    Ostatni post / autor: 16.04.23, 19:29
  2. Olympus PEN E-PL7 - Oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 9.07.16, 18:25
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.07.11, 07:40
  4. Olympus dziś oficjalnie zaprezentował E-500
    By Azazel in forum E-System
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 19.10.05, 10:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.