Strona 3 z 110 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1096

Wątek: Olympus OM-D E-M5 II - oficjalnie

  1. #21
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    tak... 40M pikseli i totalnie roziękczone zdjęcia... szkoda transferu na przykłady od Optycznych
    Może kiepski statyw mieli?
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  2. #22
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Może skomentowaliby dostępne sample, lub chociażby wyniki widoczne w porównywarce dpreview: http://www.dpreview.com/previews/olympus-om-d-e-m5-ii/7

    Jak to możliwe, że Olek nie wypada gorzej, choć powinien?

    No akurat w porownaniu do D800/810 to wypada gorzej, no chyba ze ja mam bielmo na oczach...
    Takze dla mnie nadal krol jest tylko jeden.

    Jesli chodzi o 24megapikselowe matryce to mam wrazenie, ze moze ciut lepiej jest na Olku, ale to jest wrazenie, i tylko rozdzielczosc. Poczekam do wieczora, az sobie pociagne rawy by zobaczyc, czy poza sloganami reklamowymi to sie na cos przydaje.
    No i najwazniejsze, nie musze miec do tego studia, statywu i martwej natury by to sie ladnie do kupy posklejalo
    Wiec IMHO, uzysk z tego zaden, no moze jak wczesniej wspomialem reklama

    EDYTA: Z tymi 40megapikselami to jest tak jak z czyszczalka w moich nikonach, niby jest ale G.... warte


    pozdro
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 5.02.15 o 16:12
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Benek - ale jesteś uparty. Czytałem przed chwilą blog Wong'a. Obrazki fajne, robią dobre wrażenie. Ale zarazem w tekście jest napisane że muszą to być całkowicie statyczne sceny. Żadnych elementów ruchomych. Żadnej płynącej wody.... oczywiście potrzebny jest też solidny statyw. Może Tobie to nie przeszkadza, ale jak dla mnie ten tryb nie ma najmniejszego znaczenia, bo w sytuacjach w który ja (i pewnie spora większość) robię zdjęcia, bardziej użyteczny i funkcjonalny będzie aparat z natywnymi 24MPix. niż MK2 ze składanymi 40stoma.


    Korzystając z okazji, muszę jednak przyznać się do pomyłki. Byłem przekonany że 40MPix będzie koniem pociągowym reklamy nowego aparatu. Zaskoczyło mnie, ale bardzo miło zaskoczyło, że marketing w reklamówkach wykorzystał to co jest rzeczywistą siłą aparatu. Jakość i solidność konstrukcji, wybór optyki, dobrze rozwiązaną stabilizację. 40MPixelowe składanki, owszem są promowane, ale na należnym im, dalszym miejscu.

    W tym kontekście jestem bardzo mile zaskoczony debiutem E-M5 MK2
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  4. #24
    Awatar Benek
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Posty
    187
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Meandry rozumowania pewnych osób potrafią być nader zawiłe i pokrętne, wręcz kabaretowe. Otóż dowiadujemy się, że zdjęcia high resolution z mII nie umywają się do zdjęć z matryc FF 24 Mpix ponieważ to cyt: "megapanoramy w warunkach statycznych" (o których mowa chociażby w podręcznikach licealisty). Jakość zdjęć z Olka odbiega też wyraźnie od jakości dawanej przez matryce pełnoklatkowe ponieważ jeden z użytkowników nadwiślańskiego forum foto nie zaprzyjaźnił się ze statywem.

    A tak na poważnie - trudno wam, jak dorosłym facetom, odszczekać to co pisaliście wcześniej?

    Z mojej strony eot (uprzedam moderację).

    Ostatnio edytowane przez Benek ; 5.02.15 o 16:43
    Polska, cóż, to nie Śląsk, ale też tam ładnie, A. Sapkowski, "Boży wojownicy"

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Pod względem jakości obrazu rozwiązanie Olka jest lepsze, niż jedno zdjęcie z wysokorozdziej matrycy Bayera, bo dzięki kilku przesuniętym ekspozycjom każdy piksel ma pełną informację o każdym kolorze. Oczywiście wymaga statywu i nieruchomej sceny, ale w wielu przypadkach się sprawdzi.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #26
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    A tak na poważnie - trudno wam, jak dorosłym facetom, odszczekać to co pisaliście wcześniej?
    Trzeba jeszcze mieć co odszczekiwać. Ja podtrzymuję wszystko, co napisałem w tym wątku.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    ..A tak na poważnie - trudno wam, jak dorosłym facetom, odszczekać to co pisaliście wcześniej? ...
    Odszczekuję, to co napisałem wcześniej (już nie wiem czy w tym wątku bo się pomnożyły ) odnośnie tej zwiększonej rozdzielczości. Byłem przekonany, że to będzie tylko w JPG, a wygląda, że w RAW także. Z tego linku sie dowiedziałem:

    "Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.
    Odpowiednik sensora 40 Megapikseli (8 zdjęć wykonanych z przesunięciem sensora, skomponowane w jedno ujęcie). Dostępne w trybach P/A/S/M

    Typ migawki - Elektroniczna migawka
    Czas otwarcia migawki: 1/8000 - 8 s

    Rozdzielczość
    -JPG: 7296 x 5472
    -RAW: 9216 x 6912
    "

    Co mnie zaciekawiło to o ile ta rozdzielczość w JPG odpowiada 40 MPix to w RAW będzie prawie 64 MPix ? Plik pewnie będzie ważył też coś ok. 60MB?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 5.02.15 o 17:04
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #28
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Meandry rozumowania pewnych osób potrafią być nader zawiłe i pokrętne, wręcz kabaretowe. Otóż dowiadujemy się, że zdjęcia high resolution z mII nie umywają się do zdjęć z matryc FF 24 Mpix ponieważ to cyt: "megapanoramy w warunkach statycznych" (o których mowa chociażby w podręcznikach licealisty). Jakość zdjęć z Olka odbiega też wyraźnie od jakości dawanej przez matryce pełnoklatkowe ponieważ jeden z użytkowników nadwiślańskiego forum foto nie zaprzyjaźnił się ze statywem.

    A tak na poważnie - trudno wam, jak dorosłym facetom, odszczekać to co pisaliście wcześniej?

    Z mojej strony eot (uprzedam moderację).

    Nie wiem kogo masz na mysli, ale odpisze za siebie.
    Ze statywem smiem twierdzic, ze jestem zaprzyjazniony w "nieco" wiekszym stopniu niz sporo osob na tym forum, i dlatego tez wiem, ze statyw nie zalatwi mi wszystkiego, zwlaszcza drgan tego co fotografujemy.
    W swoim zyciu zrobilem juz calkiem niemalo stackow, takze tez raczej ogarynam temat.
    Wiec nie musze miec wybitnej liczby IQ by wydedukowac, ze z takiej sklejanki wyjdzie kupa, gdy bedzie sie cos ruszalo w kadrze.
    Wreszcie patrzac na sample prezentowane widze roznice na rzecz 36megapikselowej matrycy wzgledem sklejek dajacych 40megapixela.
    Wroce do domu to sobie zobacze co mozna wyciagnac z rawa takiej sklejki juz pod wzgledem DR i szumow.
    Pomijam juz fakt, ze jak sie upre to i z 24megapikselowej matrycy zrobie taka sklejke, ze te 40megapiksela to bedzie malo...

    Jak mi powiesz o co tobie konkretnie chodzi, i w czym sie mylilem to chetnie odszczekam, a nawet odtancze...


    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Tak, tak, nyny, już widzę, jak się upierasz i przesuwasz matrycę o pół piksela. Myślę, że nawet tak imponujące doświadczenie w stackingu Ci nie pomoże
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #30

    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    23
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Niestety video pomimo dużo wyższego bitrate nadal takie sobie...

    http://www.dpreview.com/previews/olympus-om-d-e-m5-ii/5

Podobne wątki

  1. Fujifilm X-Tx/X-Txx
    By Jan_S in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 649
    Ostatni post / autor: 16.04.23, 19:29
  2. Olympus PEN E-PL7 - Oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 9.07.16, 18:25
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.07.11, 07:40
  4. Olympus dziś oficjalnie zaprezentował E-500
    By Azazel in forum E-System
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 19.10.05, 10:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.