Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Samyang 10mm

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Samyang 10mm

    Witam serdecznie!
    Na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem amatorem bo dla osób siedzących w fotografii odpowiedź może być banalnie prosta a dla mnie nie jest
    Tak więc mam zamiar kupić Samyanga 10mm z mocowaniem do Canona ale pod koniec roku chcę przejść na micro 4/3,
    zastanawiam się czy nie będzie problemu z podpięciem tego Samyanga do micro 4/3 używając odpowiedniego adaptera?
    Zastanawia mnie również jak 10mm APS-C będzie wyglądało na micro 4/3 i czy jest to w ogóle możliwe?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Mozliwe jest, przejsciowki sa, bedzie wygladalo o okolo 0.5 raza wezej

    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  3. #3
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez damian95 Zobacz posta
    ...
    Tak więc mam zamiar kupić Samyanga 10mm z mocowaniem do Canona ale pod koniec roku chcę przejść na micro 4/3,
    zastanawiam się czy nie będzie problemu z podpięciem tego Samyanga do micro 4/3 używając odpowiedniego adaptera?
    Zastanawia mnie również jak 10mm APS-C będzie wyglądało na micro 4/3 i czy jest to w ogóle możliwe?
    Piszesz mam nadzieję o lustrzance Canona. Bedzie wyglądało śmiesznie, jak u mnie, obrazek będzie lepszy, przyjściówki zapewne są.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Piszesz mam nadzieję o lustrzance Canona. Bedzie wyglądało śmiesznie, jak u mnie, obrazek będzie lepszy, przyjściówki zapewne są.
    Mój błąd zadałem dwa razy to samo pytanie, mam Canona 700d i tak jak pisałem planuję pod koniec roku przejść na micro 4/3.
    Dzięki za odpowiedź!

  5. #5
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    damian95, po co kupujesz Samyanga, jeśli za ~1100zł masz niezłego Canona 10-18mm ze stabilizacją optczną z autofocusem?
    Proponuję kupić tego Canona, a jak już przejdziesz do mikro4/3, to albo ZD 9-18mm pod 4/3 z adapterem do mikro4/3,
    albo jeśli nie potrzebujesz aż 9 mm, to kupić np. uniwersalne 12-50mm dedykowane pod mikro4/3.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    damian95, po co kupujesz Samyanga, jeśli za ~1100zł masz niezłego Canona 10-18mm ze stabilizacją optczną z autofocusem?
    Proponuję kupić tego Canona, a jak już przejdziesz do mikro4/3, to albo ZD 9-18mm pod 4/3 z adapterem do mikro4/3,
    albo jeśli nie potrzebujesz aż 9 mm, to kupić np. uniwersalne 12-50mm dedykowane pod mikro4/3.
    Od miesiąca zastanawiam się nad obiektywem i doszedłem do wniosku że Samyang 10mm będzie najrozsądniejszy.
    Moje zajęcie to w 80% filmowanie amatorskie, zdjęcia robię bardzo rzadko więc w takiej sytuacji również polecasz Canona 10-18?
    Jeśli chodzi o micro 4/3 to jestem już zdecydowany by przejść na ten system tylko na początku będzie mnie stać tylko na body, mam jeszcze 2 obiektywy z mocowaniem do Canona i na początek używałbym tego co mam. Dopiero z czasem mógłbym dokupić inne obiektywy konkretnie do micro 4/3.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Kielcach
    Posty
    5.013
    Siła reputacji
    105
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez damian95 Zobacz posta
    Od miesiąca zastanawiam się nad obiektywem i doszedłem do wniosku że Samyang 10mm będzie najrozsądniejszy.
    Moje zajęcie to w 80% filmowanie amatorskie, zdjęcia robię bardzo rzadko więc w takiej sytuacji również polecasz Canona 10-18?
    Ciężki przypadek, Samyang jaśniejszy, ale podejrzewam, że Canona łatwiej sprzedasz w momencie przesiadki ma mikro.
    Z drugiej strony Samy ana mikro i Samy na apsc Canona to dwa, zupełnie inne kąty widzenia.
    Tak, słuchaj mój też to ma.
    Cholera pojechałam specjalnie do nich w sobotę, gdzie tam nawet nie zszedł na dół przywitać się z babką, tylko
    cały dzień Plejstejszyn.

  8. #8
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez damian95 Zobacz posta
    Od miesiąca zastanawiam się nad obiektywem i doszedłem do wniosku że Samyang 10mm będzie najrozsądniejszy.
    Moje zajęcie to w 80% filmowanie amatorskie, zdjęcia robię bardzo rzadko więc w takiej sytuacji również polecasz Canona 10-18?
    Nagraj sobie coś swoim Canonem idąc z włączonym OIS i potem bez OIS.
    Jako że wolę fotografię, to doceniam wygodę posiadania AF.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

Podobne wątki

  1. Samyang 10mm 1:2.8 ED AS NCS CS
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19.04.14, 12:35
  2. Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC
    By apz in forum [K] Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.12.12, 22:14
  3. Samyang 7,5mm f/3.5
    By Iwo in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.11.12, 09:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.