Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Fotografowanie mebli

  1. #21
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    święte słowa Magus...

    a ja tak tylko zapytam, bo skupiliście się na świeceniu sztucznym, Watosekundachitd...ale przecież meble nie uciekają....
    nie można wykorzystać naturalnego źródła i tego co jest w pomieszczeniu? Ewentualnie nawet jakąś dodatkową lampą podoświetlać zacienione miejsca? Ustaw statyw i co z tego że mało światła. Dłuższy czas i masz wszystko ładnie zrobione...Po cholerę bawić się w zaawansowane świecenie? Powstają odbicia, cienie itd...Musiałbyś przywieźć pół ciężarówki światełek, blend, rozpraszaczy itp...
    Ja się nie znam ale tak podszedłbym do tematu...Nawet o hdr możesz się pokusić i zmiksować go z oryginalnym plikiem..

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Re: Fotografowanie mebli

    Cytat Zamieszczone przez oski
    Witam


    W tym tygodniu będe musiał wykonać zdjęcia mebli do katalogu / oferty sklepu.
    Meble są "antyczne", a raczej stylizowane na takie. Próbowałem focić to przy świetle zastanym, ale nie wychodziło najlepiej, i zastanawiam się czym to doświetlić. Nie posiadam żadnej oddzielnej lampy, poza wbudowaną w e-500. Może mi ktoś polecić, czy lepiej kupić lampę błyskową (fl-36), czy mozę lepiej na statywach oddzielne lampy? ale w tym wypadku, to czy światło ciągłe czy błyskowe? Wydaje mi się, że ciagłe jest łątwiejsze do okiełznania, a ja kompletnie nie mam w tym wprawy...

    Znalazłem coś takiego:

    http://allegro.pl/item269862240_swia...temp_5500.html

    czy taki zestaw (+ e-500 oczywiście, i 14-45 kitowe) podoła?
    jesli nie, prosiłbym o pomoc w wyborze dodatkowego oświetlenia w rozsądnej cenie.
    Miałem nie pomagać ale cóż - klub to klub - jest dla Ciebie tylko jedno wyjście imho jak zrobić to dobrze. Znajdź tak duży dywan jaki tylko możesz, wynieś go na dwór i ułóż na czymś płaskim najlepiej koła murku, trzepaka etc na czym powiesisz np. białą tkaninę która musisz nabyć (jak kupisz w jakimś kolorze innym to łatwiej Ci będzie zrobić post proces).
    Do tego kup sobie kilka "tafelków" styropianu, jedna paczka wystarczy.

    Teraz potrzebujesz tylko ustawić meble w pożądanej konfiguracji - zebrać tylu asystentów ile masz styropianów by stali w okół i doświetlali wg potrzeb.

    Kluczem do sukcesu jest WB (ustawiaj manualnie na biała kartę i rób tylko w raw bo jeśli nie trafisz skorygujesz) oraz dobre naświetlenie - proponuję statyw i bracketing.

    Powodzenia.

    Fl-ka do tego jest Ci tak potrzebna i przydatna jak grabie do gry w koszykówkę
    Canon 85 f/1.2 mkII L w moim plecaku jest jak perła w chlewie.

  3. #23

    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Postaram się poodpowiadac na pytania:
    Cytat Zamieszczone przez willow32
    Jak duże jest pomieszczenie w którym będziesz robił te zdjęcia?
    pomieszczenie nie jest za duże, do tego lekko zagracone, z tymże mam jedną ścianę "wolną", tzn. na jej tle mogę sobie poustawiać meble. Światła nie jest dużo, okna są małe.

    Cytat Zamieszczone przez willow32
    Rzuciłes się stary z motyką na słońce
    no niestety...

    Cytat Zamieszczone przez -M
    Jeżeli meble są niskiej jakości i katalog ma być na zasadzie tych z media marktu to wal lampą na wprost i nie przejmuj się efektami.
    coś pomiędzy media markt'em, a profesjonalnymi katalogami. Na pewno nie będzie to wyglądało tak, żę jedno/dwa zdjęcia na jednej stronie a4 - raczej bedzie tych zdjeć więcej.

    Cytat Zamieszczone przez -M
    Jak autor wątku jest z moich okolic to z chęcią potowarzyszę w czasie sesji
    nie jestem z okolic Poznania

    Co do otoczenia mebli, to i tak prawdopodobnie go nie będzie - zostanie wyciete.

    Cytat Zamieszczone przez lucca
    Jednak jak trafisz na meble kryte politura,lub ta nowa moda lakierowania na bardzo wysoki polysk-powierzchnia jak zamoczona w wodzie, to bedzie zabawa ze swiatlem.Zastanow sie,czy HDR by sie nie sprawdzil.
    Mebla nie są polakierowane "na wodę", mam nadzieje, że uda się opanować światło. HDR nie wchodzi w grę.


    Ogromne podziękowania wszystkim pomagającym, postaram się wykorzystać Wasze rady.[/quote]

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    polska
    Posty
    116
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Przy dłuższej zabawie z ciągłym światłem typu halogen czuję się jak na przesłuchaniu. Proponuję błyskowe. Jedna z tańszych opcji to lampy wyzwalane na fotocelę wkręcane w gwint żarówki dostępne np w funsports. Wykorzystujesz oprawki z lampek biurkowych i masz już 2 lampy. Do rozproszenia światła może być kalka techniczna lub odbicie światła od ściany lub kawałka styropianu. Do walki z odbłyskami dobrze użyć filtra polaryzacyjnego.

    Jeśli robisz w białym pomieszczeniu to od bólu wystarczy lampa w sankach aparatu z obracaną głowicą ustawioną pod kątem i biała kartka/dyfuzor na lampie. Przy dobrych wiatrach może nawet coś z tego się udać.

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez 01
    Do walki z odbłyskami dobrze użyć filtra polaryzacyjnego.
    Bardzo dobra IMHO rada. Polar do gaszenia niemetalicznych blików to podstawa.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. Fotografowanie kropel
    By rodia in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 4.07.09, 21:40
  2. Fotografowanie w Kościele
    By prestigemedia in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21.03.09, 11:53
  3. Fotografowanie w jaskiniach
    By zenobiusz latający in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19.03.09, 01:20
  4. Fotografowanie ryb w akwarium
    By nihonjin in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3.09.07, 21:32
  5. fotografowanie przyrody
    By ProNo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21.04.07, 23:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.