Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Wątek: Zmiana systemu, co polecacie w 4/3?

  1. #1
    esoX
    Gość

    Zmiana systemu, co polecacie w 4/3?

    Witajcie,

    Aktualnie jestem w systemie nikona z d7100 - rozważam dwie opcje:
    1. przejście na FX nikona.. co mnie trochę irytuje z uwagi na niedopracowane puszki, z którymi jest wiecznie problem, wcale nie szałowe szkła a drogie i wszystko tam jest DUŻE
    2. chcę przejść na 4/3 (micro) w tym rozważam poważnie Olympusa - myślę tutaj o M10 + kilka szkieł i tutaj jest pytanie, co polecacie?

    Chcę przede wszystkim użyć Olka do fotografii architektury i podróży (wiem, trochę to dziwne), ale mam kilka groszy z cykania fotek do panoram sferycznych i zdjęć obiektów noclegowych (w tym m.in. dron), ale także często chodzę w podróże po górach.. Chcę też trochę zając się prostymi filmami wideo - także przestronne użycie.

    Dlatego rozważam takie zakupy jak:
    Olek m10
    Zuiko 9-18 - do wnętrz
    Zuiko pancake 17mm (do drona, bo lekki i jasny, ale coś jeszcze nieco szerszego mogłoby być)
    Coś standardowego (zoom) np; 12-40 - albo coś jeszcze bardziej uniwersalnego, ale nie bardzo wiem.. co?
    I fisheye by się przydał to tutaj chyba samyang 7,5mm 2.8

    Do tego myślałem o zakupie może gripa?

    W Olku przeszkadza mi trochę zakres tonalny, ale tak poza tym wygląda na fajną konstrukcję z fajnymi szkłami.

    Pomożecie?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez esoX Zobacz posta
    Zuiko pancake 17mm (do drona, bo lekki i jasny, ale coś jeszcze nieco szerszego mogłoby być)
    Panasonic 14/2,5, 55 gram, używam do KAP
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    możesz rozważyć dodatkowo jakiegoś używanego E-PM2 do drona - 270g vs. 400g E-M10 to jest różnica, poza tym mniejsza strata jak coś z lataniem pójdzie nie tak. A jakość w zasadzie taka sama.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar MikolajN
    Dołączył
    Apr 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    766
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    jeżeli przewidujesz wycieczki i używanie aparatu na zewnątrz to rozważ zakup korpusu uszczelnionego. Zaraz będzie następca EM5 a jeżeli myślisz też o 12-40 to lepiej kupić go w zestawie. Za chwilkę pewnie stare korpusy EM5 będą w promocjach. Uszczelnienia to dobra rzecz, szczególnie, że 12-40 jest też uszczelniany i miałbyś w sumie zestaw na każdą pogodę. Mzuiko 17mm, o ile ten w wersji f1.8 jest super. Jeżeli coś szerszego i małego to Panasonic 14 2.8 lub węziej 20 1.7 ale tu AF jest wolniejszy. Szkła olka są szybsze.
    A rybie oko możesz zakupić ze stajni Panasonic 8mm f3.5. Zawsze będzie AF czego Samyang nie ma

  5. #5
    esoX
    Gość
    Dzięki wielkie, dobre propozycje, godne rozważenia.. Zastanawia mnie jeszcze ew. wejście w Sony (pełną klatkę) ale tutaj też problem ze szkłami.

    Co do propozycji - zapewne wejdę w panasonic 14mm - całkiem fajnie wygląda to szkło i cenowo i jakościowo, ogniskowa też mi leży. Jeżeli chodzi o korpus - to co następca EM5 będzie miał takiego istotnego? myślałem, że M10 jest uszczelniane, ale faktycznie nie... W Olkach przeszkadza mi trochę zakres tonalny, który w mojej opinii chyba mocno odstaje od konkurencji. Mogliby nad tym popracować.

    PS: Nad mniejszym korpusem też pomyślę, bo faktycznie ciekawie wygląda proponowany e-PM2

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    popatrz jeszcze na Fuji X.

    gabaryty raczej niewielkie, matryca świetna, a masz w systemie takie perełki jak Touit 12/2,8 (ekw. 18mm)

    Ech, nie ma systemu idealnego
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  7. #7
    urzyszkodnik
    Gość
    Do zastosowań jakie piszesz, to d7100 jest idealny.
    Dokup porządne szkło i zdjęcia rob.
    Zacznij od N17-55 f2,8.
    W sumie to niemal w całości pokryje Twoje zapotrzebowanie mz...

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez esoX Zobacz posta
    W Olkach przeszkadza mi trochę zakres tonalny, który w mojej opinii chyba mocno odstaje od konkurencji. Mogliby nad tym popracować.
    Opinię wyrobiłeś sobie na podstawie czego?

  9. #9
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez esoX Zobacz posta
    (...) W Olkach przeszkadza mi trochę zakres tonalny, który w mojej opinii chyba mocno odstaje od konkurencji. Mogliby nad tym popracować. (...)
    Ja już spotkałem się ze stwierdzeniami, że Olek na większy zakres tonalny niż fujiki z serii X... Źródła nie wymienię...

  10. #10
    urzyszkodnik
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez petreq Zobacz posta
    Ja już spotkałem się ze stwierdzeniami, że Olek na większy zakres tonalny niż fujiki z serii X... Źródła nie wymienię...
    Dawaj.
    Poczytamy...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25.06.13, 15:56
  2. E-30 czy zmiana systemu?
    By rojs1 in forum E-System
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 5.04.12, 07:36
  3. Zmiana systemu jakie obiektywy.?
    By malyd77 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16.02.11, 13:02
  4. Zmiana systemu. Czy warto???
    By M.U. in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24.11.08, 00:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.