Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Konwertowanie przez profil ICC

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Wiesz, jeśli Twój monitor jest poprawnie ustawiony z tym profilem jaki masz (mniemam iż jest to profil dla tego właśnie monitora), to po zapisaniu w profil drukarki co prawda będą poprzekręcane kolory na tym monitorze, ale sama drukarka powinna to wydrukować tak, jak to widziałeś przed zapisem w jej profilu. Dziwne trochę, że win_kupa nie chce Ci przyjąć profilu drukarki do wyświetlania. Moja win_kupa wrzyjmuje to bez problemów i mogę sobie w każdej chwili ustawić profil drukarki np. SHERPA Agfy

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Sebastian_T
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    222
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    dzemski, a mógłbyś ew. rzucić okiem, tutaj są te profile do pobrania, to z LabNetu dostałem...
    Sebastian_T

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    więc tak, moje profile AGFY SHERPA się ładują na monitor, Twój nie chce i wyświetla komunikat który podałeś wcześniej. W LightZone zapisałem zdjęcie z tym profilem. Trzeba by teraz wykonać próbny wydruk na tej drukarce żeby zobaczyć czy jest poprawne odwzorowanie kolorów. Ja drukuję zdjęcia w studiu graficznym w Lublinie na drukarce laserowej Xerox DocuPrint (format do A3+) i nie potrzebuję nic zmieniać w profilu sRGB ponieważ drukarka sama dokonuje konwersji. Wydruki są zawsze takie jakie mają być

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Sebastian_T
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    222
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dzięki, coś nie mogę plusika namierzyć, coby postawić

    Ale widać, że to nie mój lokalny "problem", tylko ew. tych profili (typowo drukarkowe). W takim razie po prostu skontaktuję się z labem, czy jest możliwość, żeby w sRGB robili, ew. jaką mają propozycję

    Dzięki raz jeszcze za chęci
    Sebastian_T

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    560
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sebastian_T
    Dzięki, coś nie mogę plusika namierzyć, coby postawić

    Ale widać, że to nie mój lokalny "problem", tylko ew. tych profili (typowo drukarkowe). W takim razie po prostu skontaktuję się z labem, czy jest możliwość, żeby w sRGB robili, ew. jaką mają propozycję

    Dzięki raz jeszcze za chęci
    Jeżeli chodzi o Lab-Net to spędziłem swego czasu półtorej godziny na konfernecji on-line, żeby dogadać w jaki sposób wysyłać im pliki, żeby odbitki były takie jak chcę. Można przekonwertować je przy pomocy ich profilu (GIMP pod Linuxa, albo PS CS pod Win). Rzecz w tym, wysłałem w sumie cztery, albo pięć paczek zdjęć do nich (po 600-1500 MB), ostatnia partia przyszła taka, jakbym w ogóle konwersji nie dokonał, mimo, że na pewno wysłałem dobre pliki. Nie wiem dlaczego, czekam na odp. na maila, ale jeżeli nie znajdę błędu to zmieniam laba, bo monitor mam skalibrowany na pewno lepiej niż dobrze.

Podobne wątki

  1. Profil twarzy wyłaniający się z czerni
    By Marys91 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 4.03.11, 01:41
  2. Jak zainstalować profil labu w Lightroomie?
    By Sagarmatha in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.01.08, 01:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.