Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E-5 długie naświetlanie

  1. #1
    | OlyJedi Awatar macastek
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    26
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    E-5 długie naświetlanie

    witam kolegów, mam pytanie o Wasze doświadczenia z długim naświetlanie od kilku do kilkunastu minut. Jak znosi to aparat, a właściwie jak się to odbija na matrycy, która się w czasie pracy mocno grzeje. Czy takie fotografowanie skraca żywotność i parametry jakościowe matrycy? Czy wiecie może, czy projektanci aparatu przewidzieli takie zastosowanie? Jaki maksymalny czas można uzyskać i zachować sprawność sprzętu?
    OM-D E-M1+HLD-7, E-5+HLD-4, E-400, Leica D Summilux 25, ZD 50, ZD 35, ZD 8, Sigma 30, ZD 7-14, ZD 14-54, ZD 12-60, ZD 40-150, ZD 50-200, Oreston 50, Metz 58 AF-2, Metz 45 CT-1 x5

  2. #2
    Awatar Endriu61
    Dołączył
    Feb 2013
    Mieszka w
    Lubań
    Posty
    33
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Witam!
    Na jednym forum wyczytałem informację -"przeciętna matryca powinna wytrzymać 80 000 godzin MTBF" - wychodzi mi trochę ponad 9 lat (pracy ciągłej). Zastrzegam, że nie jest to informacja serwisowa lecz z forum.Natomiast kiedyś czytałem w necie podobną informację tzw. fachową, która potwierdza tą forumową . Z pewnością "to co się używa, to się zużywa", ale patrząc na średnią długość pracy matrycy, raczej nie ma się czym martwić. Szybciej zużyją się elementy mechaniczne i ewentualnie pozostała elektronika a na końcu matryca (zakładając oczywiście, że nie jest np.: z tzw. wadą fabryczną, albo nie uszkodzimy jej mechanicznie).
    Pozdrawiam Andrzej.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Nic nie powinno się złego stać. E-620 naświetlałem kilka razy po 15-20 min i oprócz szumu na zdjęciu który był masakryczny nic negatywnego nie zauważyłem.
    Raz tylko się po prostu wyłączył i po kilku minutach działał normalnie.
    Podobnie bawiłem się Canonem i Nikonem.
    ps. astrofoto ?
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Nic się nie stanie, bo dlaczego by miało ? Jak w tropikach gdzieś to będziesz robić to się może zagrzać, wyłączy się i tyle.
    Jedyna konsekwencja to rosnący coraz bardziej szum. E-3 grzał się na przykład bardzo szybko i matryca ( szczególnie z prawej strony) szumiała masakrycznie.
    W em-5 np jest lepiej ale i tak mocno zawiodłem się jego pracą przy długich czasach naświetlania. Szumi nadspodziewanie mocno.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Włącz odejmowanie czarnej klatki. Powinno mniej szumieć.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #6
    | OlyJedi Awatar macastek
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    26
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dzięki to pocieszające wieści, że takie fotografowanie nie pogorszy jakość sprzętu.
    Bodzip odejmowanie czarnej klatki to to samo co noise redut.?
    OM-D E-M1+HLD-7, E-5+HLD-4, E-400, Leica D Summilux 25, ZD 50, ZD 35, ZD 8, Sigma 30, ZD 7-14, ZD 14-54, ZD 12-60, ZD 40-150, ZD 50-200, Oreston 50, Metz 58 AF-2, Metz 45 CT-1 x5

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez macastek Zobacz posta
    Dzięki to pocieszające wieści, że takie fotografowanie nie pogorszy jakość sprzętu.
    Bodzip odejmowanie czarnej klatki to to samo co noise redut.?
    A skąd mam wiedzieć ? pewnie nie.
    Zapodaj w menu: "włącz zdjęcia nocne" czy jakoś tak
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #8
    | OlyJedi Awatar sepi19
    Dołączył
    Dec 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.787
    Siła reputacji
    115
    Moja galeria
    Odejmowanie "czarnej klatki" w aparacie wyłącz. Podwajasz czas zrobienia zdjecia niepotrzebnie. Zrob sobie natomiast darka dla danego czasu i temperatury otoczenia i odejmuj go potem w czasie obróbki zdjęć. Jak efekty będą mało satysfakcjonujące to dodatkowo biasy i flaty przed tobą
    Wielu nie zdaje sobie sprawy że niezależnie od modelu aparatu ich zdjęcia będą wyglądały tak samo

  9. #9
    | OlyJedi Awatar macastek
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    26
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dzięki za biasy, flaty i darki ale ja astrofociarzem nie jestem ino klasyczne landszafty po godzinach focie ?
    OM-D E-M1+HLD-7, E-5+HLD-4, E-400, Leica D Summilux 25, ZD 50, ZD 35, ZD 8, Sigma 30, ZD 7-14, ZD 14-54, ZD 12-60, ZD 40-150, ZD 50-200, Oreston 50, Metz 58 AF-2, Metz 45 CT-1 x5

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar sikor
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.056
    Siła reputacji
    220
    Moja galeria
    Długie czasy naświetlania od kilku do kilkunastu minut -czyli zdjęcia nocne.
    Jasny obiektyw, aparat na statyw, wyłącz stabilizację, wyłącz redukcję szumu,darka zrób na końcu.
    Kilkanaście minut nie naświetlałem, ale 200-300 ekspozycji po 30-50 sekund tak,sprzęt to E-520, E-30, E-5 - niestety wszystkie szumią.
    Aparatu nie popsujesz
    OM-1; E-M5 II; E-M1; XZ-2; trochę słoików

Podobne wątki

  1. duża karta 8gb i e330, szybkie zdjęcia, naświetlanie kolorów
    By dog_master in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.07.08, 20:13
  2. Czy mój E-330 oszalał? (długie)
    By Karol in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19.05.08, 21:41
  3. Długie naswietlanie i punkty
    By sil in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.08.03, 15:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.